SME

Víťazka Miss Universe si dnes prebrala hlavnú výhru - auto

BRATISLAVA 5. marca (SITA) - Víťazka súťaže krásy Miss Universe Slovenskej republiky 2002 Eva Džodlová si až dnes po sobotňajších peripetiách s exekúciou prevzala hlavnú výhru - osobný automobil Volkswagen Polo, ktorý jej venovala firma Porsche Inter Auto

. Kľúče od automobilu jej s trojdňovým oneskorením odovzdal generálny riaditeľ Christian Reiter a riaditeľ Dušan Valihora. "Je nám ľúto, že sa automobil nedostal do rúk víťazky už v sobotu," uviedol po gratuláciách Valihora. Podľa neho firma Porsche Inter Auto podala dnes sťažnosť proti konaniu exekútorky Angeliky Slopovskej na Slovenskú komoru exekútorov a na viacero neprávd odvysielaných v hlavnej spravodajskej relácii TV Markíza upozorní Radu pre vysielanie a retransmisiu. "Celou vecou sa zaoberajú právnici, po analýze zrejme budeme požadovať i náhradu nemajetkovej ujmy," povedal Valihora a potvrdil, že automobil nikdy nebol majetkom In agency Silvie Lakatošovej, ale sponzorským darom Porsche Inter Auto víťazke súťaže.

Právne kroky proti konaniu exekútorky zvažuje i organizátorka súťaže S. Lakatošová. Podľa nej je na celej situácii viacero podozrivých okolností. "Nerozumiem prečo chcela pani exekútorka zabaviť auto, keď predtým zmrazila účet mojej agentúry, na ktorom bola suma niekoľkonásobne prevyšujúca exekvovanú čiastku. Hoci účet zmrazila, peniaze z neho nestiahla," povedala Lakatošová na tlačovej besede.

Pokiaľ sa potvrdí, že exekútorka A. Slopovská exekvovala auto Volkswagen Polo neoprávnene, prezident Slovenskej komory exekútorov Ján Jonata podá návrh na disciplinárne konanie. Jeho záverom by mohlo byť až to, že Slopovská by prišla o úrad exekútora. Ak bude sťažnosť opodstatnená, začne sa proti Slopovskej disciplinárne konanie.



am;vt

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 977
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 498
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 372
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 576
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 879
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 349
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 963
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 723
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Dávid Hancko (vľavo), Giorgos Vagiannidis a brankár Christos Mandas počas prípravného zápasu Grécko - Slovensko.

Druhý polčas sa mi nepáčil, musíme na tom popracovať, zhodnotil tréner Slovenska.


a 1 ďalší
Carlos Alcaraz a Jannik Sinner na Roland Garros 2025.

Obaja sú skvelí pre tenis. Ich rivalita je niečo, čo náš šport skutočne potrebuje, hovorí Novak Djokovič.


Michaela Churavá
Harry Kane (vpravo) strieľa gól v zápase Andorra - Anglicko v kvalifikácii MS vo futbale 2026.

Bod za remízu si pripísala Malta.


TASR
Christian Eriksen (vpravo) a Ethan Galbraith v prípravnom zápase Dánsko - Severné Írsko.

Rozhodujúci gól strelil Eriksen.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu