Bratislava 28. marca (TASR) - Práve dnes, na sviatok Dňa učiteľov prichádza do škôl projekt Euro. Školákom by mal priniesť praktické informácie o zavedení eura, ktoré Slovensko čaká v roku 2009. Iniciatívu v spolupráci s ministrom školstva Lászlóom Szigetim odštartoval vládny splnomocnenec pre zavedenie eura Ivan Štefanec.
"Zámerom projektu je, aby sme informovali všetkých školákov, - rovnako na základných ako aj stredných školách o tom, aké zmeny sa udejú v praktickom živote pri zavedení novej meny, ktorá ovplyvní život všetkých Slovákov," konštatoval dnes vo vyhlásení Štefanec. Jeho kancelária pomôže pripraviť učebné materiály. Školáci získajú informácie o bankovkách, minciach, ich ochranných prvkoch, o platení eurom, procese výmeny korún za euro i dvojitom oceňovaní.
V druhej polovici školského roka 2006/2007 do učebných osnov základných a stredných škôl odborníci zapracujú tému zavedenia jednotnej európskej meny. Informácie o eure sa žiaci dozvedia v rámci vyučovania predmetov občianska náuka a náuka o spoločnosti.