SME

HZD vábi ľudí pomocou prezidenta. Ten zatiaľ mlčí

aBRATISLAVA - Politická strana HZD využíva slovenského prezidenta Ivana Gašparoviča na svoju kampaň. Nasadila do ulíc bilbordy s textom - Veríte prezidentovi, verte aj nám! Strana využila to, že Gašparovič prijal nedávno jej ponuku stať sa jej čestným ..

Takéto bilbordy sa včera objavili v Bratislave. FOTO SME - PAVOL MAJER


aBRATISLAVA - Politická strana HZD využíva slovenského prezidenta Ivana Gašparoviča na svoju kampaň. Nasadila do ulíc bilbordy s textom - Veríte prezidentovi, verte aj nám! Strana využila to, že Gašparovič prijal nedávno jej ponuku stať sa jej čestným predsedom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predseda HZD Jozef Grapa o slogane na bilborde s prezidentom zrejme nehovoril. "Myslím, že pán prezident by v tomto nemal problém," povedal.

Prezidentov hovorca Marek Trubač o bilborde nevedel a povedal, že "keď budeme vedieť o existencii tohto bilbordu viac, potom sa vyjadríme k obsahu".

SkryťVypnúť reklamu

Politológ Miroslav Kusý tvrdí, že ide o porušenie pravidiel hry nielen zo strany HZD, ale aj Gašparoviča, ktorý už súhlasom so svojou čestnou funkciou na čele HZD "dal jasne najavo, že nebude nadstraníckym prezidentom".

Postup HZD kritizujú aj oslovení politici. Gyula Bárdos z SMK opatrne priznal, že ho považuje za neférový. "Ak niekto používa takéto metódy, je to jeho zodpovednosť a nechal by som voličov, aby to okomentovali vo voľbách," povedal.

Milan Urbáni z HZDS tvrdí, že správanie sa HZD a prezidenta odporuje jeho vyhláseniu, že "bude apolitický a prezident všetkých občanov" a že Gašparovič "zneužíva moc v prospech politickej strany, z ktorej vzišiel". Pre HZDS je Gašparovič dlhodobo neprijateľný potom, čo zo strany odišiel v roku 2002 a kritizoval jej predsedu Vladimíra Mečiara.

SkryťVypnúť reklamu

Na pútačoch s veľkým logom HZD sú okrem súčasného predsedu Jozefa Grapu aj futbalový tréner Jozef Adamec, Marta Aibeková či Rudolf Žiak.

"Chceme poukázať na blízkosť programov a blízkosť obsahu myšlienok vo volebných programoch," povedal Grapa. (rp)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 976
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 498
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 360
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 576
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 875
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 331
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 972
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 734
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Dávid Hancko (vľavo), Giorgos Vagiannidis a brankár Christos Mandas počas prípravného zápasu Grécko - Slovensko.

Druhý polčas sa mi nepáčil, musíme na tom popracovať, zhodnotil tréner Slovenska.


a 1 ďalší
Carlos Alcaraz a Jannik Sinner na Roland Garros 2025.

Obaja sú skvelí pre tenis. Ich rivalita je niečo, čo náš šport skutočne potrebuje, hovorí Novak Djokovič.


Michaela Churavá
Harry Kane (vpravo) strieľa gól v zápase Andorra - Anglicko v kvalifikácii MS vo futbale 2026.

Bod za remízu si pripísala Malta.


TASR
Christian Eriksen (vpravo) a Ethan Galbraith v prípravnom zápase Dánsko - Severné Írsko.

Rozhodujúci gól strelil Eriksen.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu