SME

Z Asociácie nemocníc Slovenska vystúpilo 11 členov

Martin 25. apríla (TASR) - Jedenásť nemocníc na dnešnom mimoriadnom zhromaždení členov Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) v Martine ukončilo členstvo ...

Martin 25. apríla (TASR) - Jedenásť nemocníc na dnešnom mimoriadnom zhromaždení členov Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) v Martine ukončilo členstvo v asociácii. Zhromaždenie členov považuje podľa prijatého uznesenia tento krok fakultných nemocníc a nemocníc III. typu za účelový.

Členstvo v ANS ukončili FN Trnava, NsP Nové Zámky, NsP Poprad, NsP Žilina, Detská FNsP Bratislava Kramáre, FN L. Pasteura Košice, OLÚP Predná Hora, FNsP Roosevelta B. Bystrica, Detská FN Košice, FNsP Bratislava a NsP Trenčín.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Zhromaždenie členov ANS v uznesení ďalej odsúhlasilo, aby predstavitelia asociácie na štvrtkovom rokovaní so zástupcami Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ ZaSS) navrhli zvýšenie sadzieb minimálnych mzdových nárokov prislúchajúcich jednotlivým stupňom náročnosti práce Zákonníka práce o päť percent s účinnosťou od 1. júla 2006.

Členovia ANS tiež vyjadrili súhlas so zvýšením priemerných mesačných zárobkov zamestnancov, vrátane náhrad pracovnej pohotovosti v roku 2006 najmenej o osem percent v porovnaní k 31. decembru 2005. Odmietli však riešenie zvýšenia miezd zamestnancov nemocníc, ktoré sú členmi Asociácie fakultných nemocníc (AFN), presunutím finančných prostriedkov zo zdravotných poisťovní na úkor financovania nemocníc, ktoré sú členmi ANS.

SkryťVypnúť reklamu

Účastníci mimoriadneho zhromaždenia jednomyseľne schválili ďalšiu existenciu asociácie a navrhli upraviť výšku odvodov za poistencov zo štyroch na päť percent. Podľa prezidenta ANS Mariána Petka je nevyhnutné dofinancovať systém zdravotníctva už tento rok, inak bude pokračovať zadlžovanie fakultných nemocníc a problémy budú mať aj stredné a malé nemocnice.

Zadlženie fakultných nemocníc predstavovalo podľa prezidenta ANS za minulý rok čiastku skoro tri miliardy Sk. "Stredné a malé nemocnice budú mať problémy, aby udržali kvalitných pracovníkov a tiež poskytovanie zdravotnej starostlivosti, pretože na to musia mať finančné prostriedky. Väčšina týchto nemocníc sa pritom za minulý rok už nezadlžila," dodal Petko.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 958
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 492
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 333
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 575
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 863
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 293
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 006
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 765
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Dávid Hancko (vľavo), Giorgos Vagiannidis a brankár Christos Mandas počas prípravného zápasu Grécko - Slovensko.

Druhý polčas sa mi nepáčil, musíme na tom popracovať, zhodnotil tréner Slovenska.


a 1 ďalší
Carlos Alcaraz a Jannik Sinner na Roland Garros 2025.

Obaja sú skvelí pre tenis. Ich rivalita je niečo, čo náš šport skutočne potrebuje, hovorí Novak Djokovič.


Michaela Churavá
Harry Kane (vpravo) strieľa gól v zápase Andorra - Anglicko v kvalifikácii MS vo futbale 2026.

Bod za remízu si pripísala Malta.


TASR
Christian Eriksen (vpravo) a Ethan Galbraith v prípravnom zápase Dánsko - Severné Írsko.

Rozhodujúci gól strelil Eriksen.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu