SME

Fulmek: Verdikt v našej kauze je dobrou správou pre nezávislú tlač

Bratislava 27. apríla (TASR) - Dnešný verdikt Najvyššieho súdu SR v spore sudcu Haralda Stiffela s denníkom SME je podľa generálneho riaditeľa vydavateľstva ...

Bratislava 27. apríla (TASR) - Dnešný verdikt Najvyššieho súdu SR v spore sudcu Haralda Stiffela s denníkom SME je podľa generálneho riaditeľa vydavateľstva Petit Press Alexeja Fulmeka dobrá správa nielen pre SME, ale pre celú nezávislú slovenskú tlač.

"Podľa našich predbežných informácii súd uznal naše argumenty v plnom rozsahu. Musíme počkať na písomne vyhotovenie a doručenie rozhodnutia, ale z toho, čo vieme, môžem povedať, že máme nárok tešiť sa," uviedol pre TASR Fulmek. Pokutu vo výške troch miliónov korún, ktorú považuje za neúmernú až likvidačnú, už zaplatili. "V prípade, že budeme úspešní na krajskom sude, bude nám musieť sudca Stiffel peniaze vrátiť," dodal Fulmek.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najvyšší súd SR dnes zrušil predchádzajúce rozsudky, na základe ktorých sa musel denník SME sudcovi ospravedlniť a zaplatiť mu nemajetkovú ujmu tri milióny korún. Spor na ochranu osobnosti sa vracia na Okresný súd Bratislava V, ktorý sa ním bude zaoberať odznova. V odôvodneniach rozsudkov okresného a krajského súdu zo 14. apríla a 28. decembra 2004 totiž dnes dovolací senát Evy Sakálovej našiel nedostatky, rozsudky boli postihnuté chybami. Najvyšší súd tiež podotkol, že hoci oba predchádzajúce súdy priznali Stiffelovi plnú výšku ujmy, nezaoberali sa tým, či je odôvodnená.

Trestný sudca Stiffel žaloval vydavateľstvo kvôli sérii článkov, uverejnených v SME v roku 2002. Denník tvrdil, že rozhodoval v politických procesoch, konkrétne v spore s kňazom Jozefom Labudom, ktorého odsúdili v roku 1981 za odslúženie omše bez povolenia štátu. Stiffel pritom hovorí, že celý život bojoval s komunistickým režimom, dokonca ho komunisti chceli vyhodiť z justície.

SkryťVypnúť reklamu

Opačný prípad v spore so sudcom Najvyššieho súdu SR sa stal denníku Pravda, ktorý sa musel vo februári za svoje články ospravedlniť bývalému predsedovi NS SR Štefanovi Harabinovi. Na základe rozsudku Krajského súdu v Bratislave má Pravda sudcovi zaplatiť tri milióny korún. Rovnaký súd tento rok nariadil Pravde, aby sa ospravedlnila za komentár o predsedovi ĽS-HZDS Vladimírovi Mečiarovi. Niekoľkomiliónové odškodné politikovi neuznali.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 837
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 443
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 138
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 571
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 810
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 231
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 037
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 910
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Martin Madej stvárňuje Jozefa Tisa v inscenácii Hitlerov prezident a hrá ho spôsobom, kedy je aj divák na pochybách, či v Tisovi nebolo trochu ľudskosti.

V divadle hrá Jozefa Tisa.


9
17. november v Bratislave.

To, že zo všetkých sviatkov zmizne práve 17. november, dokazuje, že sme neustrážili demokraciu.


Veronika Šikulová 31
Coco Gauffová vo finále Roland Garros 2025.

Gauffová zdolala Sabalenkovú v druhom grandslamovom finále.


a 1 ďalší 6
Premiér Fico s kolegami zo Smeru počas parlamentnej schôdze.

Prečo naši politici nerozumejú, keď im Rusi hovoria, že nás napadnú?


56

Sportnet

Martin Dúbravka v drese Slovenska.

Pozrite si zostavy zápasu Grécko - Slovensko v prípravnom futbalovom zápase.


Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová.

Slovenská cyklistka je v celkovej klasifikácii v TOP 10.


Brankár Jaroslav Janus si preberá ocenenie pre najlepšieho hráča play-off po 7. zápase finále play-off Tipos extraligy medzi HC Košice a HK Nitra.

V drese Košíc odohral uplynulé tri sezóny, počas ktorých tímu pomohol ku dvom majstrovským titulom.


TASR
Protestujúci fanúšikovia klubu Brescia Calcio.

V Serie A strávil dovedna 23 sezón.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu