V prípade Slovenského rozhlasu išlo najmä o vykazovanie výkonov Symfonického orchestra SRo. Spochybnenie správnosti vykázaných tržieb za výkony orchestra vyplynulo z porovnania výkonov fakturovaných objednávateľovi s výkonmi v prezenčných listinách a výkonmi uvedenými v plánoch rezervácií štúdií. V troch prípadoch dokonca neboli objednávateľovi vôbec fakturované výkony Symfonického orchestra SRo. Hudobné teleso nemalo ani vypracované prezenčné listiny na každý pracovný deň.
V prípade Slovenskej televízie zistil NKÚ nedostatky pri dcérskych obchodných spoločnostiach, ktoré si televízia založila. "Podľa zákona o STV mala STV založením obchodných spoločností účinnejšie využívať svoj majetok na plnenie svojich úloh, čo dosiahnuté nebolo," konštatuje správa o vykonaní kontroly. Obchodné spoločnosti STV Broadcasting, STV Production & Technology a TV KE vykázali za rok 2004 stratu. Vstupom STV do spoločnosti PMT porušila televízia zákon o správe majetku štátu, keď použila štátny majetok ako vklad do majetku právnickej osoby.
NKÚ zistil aj nedostatky pri uplatňovaní zákona o cestovných náhradách. STV počas roka 2004 uplatňovala prevažne metódu rokovacieho konania bez zverejnenia, pričom sa nie vždy dodržali zákonné podmienky na použitie tejto metódy, uzatvára správa.