výročia narodenia a 150. výročia úmrtia Ľudovíta Štúra. Jeho meno sa spája aj s touto obcou v okrese Zvolen, žila v nej totiž Adela Ostrolúcka, Štúrova veľká láska.
Domáci i hostia spomienkovej slávnosti po službách Božích navštívili hrobku rodiny Ostrolúckych, kde položili kytice kvetov. Starostka obce Miroslava Bučanová pripomenula, že Adelka Ostrolúcka bola nielen vznešená, ale aj veľmi vzdelaná a inteligentná žena. Práve tým upútala Ľudovíta Štúra. Žiaľ, ochorela a zomrela vo veku necelých 29 rokov vo Viedni. Jej telesné pozostatky previezli do Ostrej Lúky a uložili v rodinnej hrobke. Dnes už tam nežije žiaden potomok tohto rodu a o hrobku sa stará obecný úrad, ktorý ju v posledných rokoch zrenovoval.
Popoludní študenti zvolenského Gymnázia Ľ. Štúra i profesor Ján Findra pripomenuli v Ostrej Lúke Štúrov význam v slovenskom jazyku a kultúre i jeho vzťah s Adelou Ostrolúckou. V kultúrnom programe sa predstavila folklórna skupina Dobrona z Dobrej Nivy.
V obecnom múzeu sprístupnili výstavu o živote a práci Ľudovíta Štúra, ako aj výstavu približujúcu život a dielo hudobného skladateľa Viliama Figuša Bystrého, ktorý ako učiteľ pôsobil v Ostrej Lúke dva roky.