Veľký Krtíš 19. marca (TASR) - Minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan si myslí, že návšteva predsedu Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimíra Mečiara v USA má iba pracovný charakter. Šéf slovenskej diplomacie nepredpokladá, že by predsedu HZDS prijali vyšší predstavitelia amerického kongresu, respektíve ministerstva zahraničných vecí. Ako dnes pre TASR Kukan podotkol, "návštevu lídra HZDS chápem ako jeho snahu vysvetliť svoj názor na budúce smerovanie Slovenska".
Na margo snahy Mečiara zlepšiť svoj imidž v zahraničí Kukan uviedol, že vyšší predstavitelia USA sú dobre informovaní o spôsobe jeho vládnutia v minulom volebnom období. "Či zmenia svoj názor na osobu Mečiara, musia zvážiť sami," dodal Kukan.
Minister zahraničných vecí súčasne predpokladá, že predsedu Smeru Roberta Fica vyšší štátni úradníci prijmú. Podotkol, že Smer predstavuje reálnu politickú silu Slovenska, s ktorej lídrom majú záujem rokovať, aby bola zabezpečená kontinuita politickej cesty, po ktorej Slovenská republika kráča od posledných parlamentných volieb.