SME

Kampaň zatiaľ stála najviac SDKÚ-DS

BRATISLAVA 31. mája (SITA) - Na predvolebnú kampaň zatiaľ najviac minula SDKÚ-DS, a to zhruba 23 miliónov korún, z ktorých najviac, vyše 19 miliónov korún minula únia na zabezpečenie volebných plagátov ...

BRATISLAVA 31. mája (SITA) - Na predvolebnú kampaň zatiaľ najviac minula SDKÚ-DS, a to zhruba 23 miliónov korún, z ktorých najviac, vyše 19 miliónov korún minula únia na zabezpečenie volebných plagátov a iných nosičov. Vyplýva to z predbežnej správy o nákladoch spojených s voľbami v roku 2006, ktoré predložili všetky kandidujúce politické strany do polnoci 26. mája rezortu financií. SDKÚ-DS zároveň zverejnila podrobný rozpis svojich darcov, pričom z darov získala únia celkovo 6,5 milióna korún. Ďalších 30 miliónov si zobrala vo forme pôžičiek a úverov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Smer-SD minula zatiaľ na kampaň 18,6 milióna korún, z ktorých najviac - 6,4 milióna korún stáli plagáty a iné nosiče. Billboardy stáli Smer-SD 4,2 milióna korún. Dary, pôžičky a úvery získal Smer-SD v celkovej hodnote 32 miliónov korún.

Slobodné fórum predbežne stála kampaň 11,4 milióna korún. Strana si na jej financovanie zobrala pôžičky v hodnote 22,4 milióna korún a ďalších necelých 700-tisíc dostala vo forme rôznych darov. V poradí štvrtou stranou, ktorá spomedzi 21 kandidujúcich subjektov minula zatiaľ najviac na kampaň, je Nádej. Jej doterajšie náklady predstavujú 7,5 milióna korún. Od darcov pritom získala 4,9 milióna korún a požičala si 1,2 milióna. Za ňou nasleduje Prosperita Slovenska s celkovými nákladmi 6,8 milióna korún. Slovenská národná strana minula 6,5 milióna korún, pričom len milión dala na prieskumy verejnej mienky. Na kampaň si národniari zobrali úver vo výške 13 miliónov korún. Hnutie za demokraciu stála kampaň zatiaľ necelých 5,7 milióna korún. Požičalo si pritom asi 1 milión korún.

SkryťVypnúť reklamu

V rebríčku nákladov nasleduje KDH s 4,6 miliónmi korún. Kresťanskí demokrati si zobrali pritom úver 25 miliónov korún a z darov získali zhruba 3,2 milióna korún. Strana demokratickej ľavice zatiaľ minula 4 milióny korún a požičala si 1,5 milióna korún a z členských príspevkov získala pol milióna korún. ĽS-HZDS stála kampaň necelých 3,7 milióna korún. Úvery si zobrala v celkovej výške 3 milióny korún. Náklady vyše 2,8 milióna korún minula SMK, ktorá si zároveň zobrala úver 15 miliónov korún. ANO dala na kampaň zatiaľ 2,5 milióna korún, pričom jej príjmy z pôžičiek a úverov predstavujú 8,3 milióna korún. Komunistická strana Slovenska vydala na predvolebnú propagáciu 2,4 milióna korún a zobrala si úver 1,5 milióna korún.

Najmenšie výdavky má zatiaľ SLNKO, a to 1,7 milióna korún. Ľavicový blok udáva ako výdavok len polmiliónovú kauciu. Agrárna strana vidieka uviedla náklady vo výške 100-tisíc korún a OKS 74-tisíc korún.

SkryťVypnúť reklamu

Misia 21 - Nová kresťanská demokracia 10-tisíc korún, ale úver si zobrala 100-tisíc korún. Združenie robotníkov Slovenska nedeklaruje žiadne náklady. Slovenská ľudová strana zase priznáva len príjmy 500-tisíc korún.

Strana občianskej solidarity podľa zverejnenej správy uviedla náklady vo výške 27,9 milióna korún, čo však podľa predstaviteľov strany nezodpovedá pravde a presnú sumu nevedeli pre agentúru SITA momentálne uviesť.



ve;pr tm;nr

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 799
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 426
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 093
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 570
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 776
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 310
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 974
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 962
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Martin Madej stvárňuje Jozefa Tisa v inscenácii Hitlerov prezident a hrá ho spôsobom, kedy je aj divák na pochybách, či v Tisovi nebolo trochu ľudskosti.

V divadle hrá Jozefa Tisa.


1
Premiér Fico s kolegami zo Smeru počas parlamentnej schôdze.

Prečo naši politici nerozumejú, keď im Rusi hovoria, že nás napadnú?


51
17. november v Bratislave.

To, že zo všetkých sviatkov zmizne práve 17. november, dokazuje, že sme neustrážili demokraciu.


Veronika Šikulová 28
Coco Gauffová vo finále Roland Garros 2025.

Gauffová zdolala Sabalenkovú v druhom grandslamovom finále.


a 1 ďalší 2

Sportnet

Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová.

Slovenská cyklistka je v celkovej klasifikácii v TOP 10.


Protestujúci fanúšikovia klubu Brescia Calcio.

V Serie A strávil dovedna 23 sezón.


TASR
Futbalisti FC Spartak Trnava.

S už bývalými zverencami sa prišli rozlúčiť aj Michal Gašparík s asistentom Mariánom Hodulíkom.


TASR
Kapitán Portugalska Cristiano Ronaldo.

Táto kapitola sa skončila. Príbeh? Ten sa stále píše, uviedol v príspevku na sociálnej sieti.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu