Letná plaváreň padne totiž za obeť modernizácii železničnej trate na úseku Nové Mesto nad Váhom - Púchov. Železnice kúpia vstupnú budovu, úpravňu vody, rekreačný a pretekársky bazén, oplotenie, ihriská a vonkajšie úpravy. Podľa primátora Branislava Cellera pozemky v areáli plavárne nie sú predmetom predaja.
Za získané peniaze začne mesto stavať nové kúpalisko. Podľa dohody Železnice SR budú môcť zbúrať kúpenú plaváreň, až keď bude postavená nová. To by malo byť na jeseň 2008.
Trenčania napriek predaju budú môcť terajšie kúpalisko využívať. Mesto ho bude mať od železníc vo výpožičke.
Predali aj hotel
Poslanci zároveň schválili aj predaj historického hotela Tatra za 81 miliónov korún. Získala ho firma Slovakia Investment and Development z Popradu, ktorá sa ako jediná prihlásila do verejnej obchodnej súťaže na predaj hotela. Mesto dostane za hotel menej ako investovalo do jeho rekonštrukcie.
Za predaj hlasovalo 17 poslancov, nikto nebol proti a piati sa hlasovania zdržali. Primátor Trenčína Branislav Celler pritom vlani na tlačovej konferencii tvrdil, že mesto určite nepredá Tatru za menej ako 100 miliónov korún. Hotel pochádza z roku 1901, nachádza sa na lukratívnom mieste v centre Trenčína priamo pri hradnej skale.
"V dnešnej situácii si myslím, že hotel treba aj za týchto podmienok predať. Je to cena, ktorá je pre mesto prijateľná na základe ekonomických analýz," povedal Celler v utorok pre TASR. Hotel prenajalo do roku 2014 predošlé vedenie mesta firme Atlific Inc. a nájomná zmluva je nevypovedateľná. Nájomné podľa primátora nepokrýva všetky náklady, ktoré má mesto spojené s prevádzkou hotela.
Podľa výpisu z obchodného registra sa firma, ktorá hotel získala, venuje realitnej činnosti. Majiteľom eseročky s 200 tisícovým základným imaním je spoločnosť so sídlom na Cypre. Jej konateľom je Ivo Valenta, ktorý bol v minulosti s primátorom Cellerom v dozornej rade firmy AS Trenčín. Poslanec Ľubomír Sámel povedal, že je za predaj hotela, ale záujemca o hotel sa mu zdá "pomerne nečitateľný". Celler tvrdí, že "skupina firiem okolo tejto spoločnosti" vlastní štyri hotely v Čechách a jeden v Lotyšsku. "Celú túto transakciu považujem za ujmu na imidži mesta," konštatoval poslanec Ján Babič.
Mesto bude mať na nového majiteľa iba jedinú podmienku, aby zostal verejne prístupný rímsky nápis na hradnej skale, ktorý je vidno iba z priestorov hotela.
Hotel je národnou kultúrnou pamiatkou. Mesto ho začiatkom deväťdesiatych získalo od štátu a na jeho rekonštrukciu si vzalo úver 90 miliónov korún.