Pre agentúru SITA to povedal minister kultúry Marek Maďarič, ktorý tak reagoval na možnosť zmeny systému voľby členov rád. "Uvidíme, ako prebehne voľba riaditeľa Slovenskej televízie a na základe toho sa rozhodneme, či situáciu budeme meniť alebo či zostaneme pri terajšom stave," povedal Maďarič. Zároveň nevylúčil ani možnosť návratu voľby riaditeľa STV na pôdu parlamentu. "Je to jedna z možností. Počkáme si, ako Rada STV zvládne voľbu riaditeľa po tom, čo bude doplnená o ďalších päť členov. Situácia, ktorá vznikla pred časom v rozhlase napovedá, že dnešný systém je ľahko blokovateľný," konštatoval. "Keď mal parlament kompetencie, istá vládna zodpovednosť nútila väčšinu dohodnúť sa na riaditeľovi. Dnes stačí šesť ľudí, ktorých si niekto z nejakých dôvodov získa, a tí môžu blokovať voľbu alebo samotné odvolanie riaditeľa," dodal.
Ako ďalej Maďarič uviedol, Ministerstvo kultúry SR uvažuje aj o modeli zlúčenia sa STV, Slovenského rozhlasu (SRo) a Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR). Celá vec však potrebuje dôkladnú analýzu, pretože podľa Maďariča je niečo iné, keď takto vzniká mediálna inštitúcia od samotného začiatku a niečo iné je spájať to, čo je oddelené. "V súčasnej situácii majú verejnoprávne média veľké úlohy aj v oblasti digitalizácie, preto som si nie istý, či by sme ich mali zaťažovať prechodom na digitalizáciu a takisto nejakým zlučovaním. Spojenie je len legitímna úvaha. Je možné, že z ekonomického hľadiska by im to pomohlo, no na druhej strane nemám nič proti tomu, aby aj naďalej fungovali samostatne," dodal. O prepojení STV, SRo a TASR dnes hovoril aj prezident SR Ivan Gašparovič, ktorý si takúto alternatívu vie predstaviť.
Maďarič dúfa, že sa mediálny zákon objaví aj v programovom vyhlásení vlády, keďže patrí k prioritám MK SR. "Pri príprave mediálneho zákona budeme veľmi intenzívne komunikovať s dotknutými stranami - Slovenským syndikátom novinárov ako aj so Združením vydavateľov periodickej tlače tak, aby sme prijali moderný jednoduchý mediálny zákon," dodal.