BRATISLAVA 31. augusta (SITA) - Po prvýkrát v pondelok zasadne do školských lavíc približne 54 240 prváčikov, agentúru SITA o tom informovalo tlačové oddelenie Ministerstva školstva (MŠ) SR. Presný počet žiakov prvých tried základných škôl v SR a aj počty starších žiakov bude ministerstvo školstva poznať v polovici októbra. K žiakom, ktorí sa 4. septembra po 65 dňoch voľna opäť vrátia do školských lavíc, sa v nedeľu o 19:50 prihovorí na Jednotke Slovenskej televízie minister školstva Ján Mikolaj. V prvý školský deň, v pondelok o 8:30 odvysiela jeho prejav Slovenský rozhlas. Podľa tlačového oddelenia MŠ SR sa minister Ján Mikolaj, štátna tajomníčka rezortu Bibiána Obrimčáková a vedúci služobného úradu František Schlosser zúčastnia na otvorení školského roka na niektorých školách v Žiline a v Stropkove.
V školskom roku 2006/2007 čaká na školákov celkovo 25 dní voľna. Jesenné prázdniny sa v budúcom školskom roku začnú vo štvrtok 2. novembra, pričom deti pôjdu opäť do školy v pondelok 6. novembra. Vianočné prázdniny potrvajú od 23. decembra 2006 do 2. januára 2007, polročné budú 2. februára 2007 a jarné prázdniny sa začnú 19. februára v Prešovskom a Košickom kraji. Po týždni budú oddychovať deti z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja a ako poslední budú od 5. marca prázdninovať školáci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja. Veľkonočné prázdniny sa začnú 5. apríla a deti sa do školských lavíc vrátia 11. apríla.
Nový školský rok prinesie aj zmeny v školskej sieti. Od septembra pribudne 106 materských, základných a stredných škôl. Z nich bude 80 nových a 26 vznikne spojením. Naopak, svoje brány neotvorí podľa informácií rezortu školstva 17 škôl.
tm;ve;mt