novembra uskutočnil Ústav pre výskum verejnej mienky (ÚVVM) pri ŠÚ SR na vzorke 1 300 respondentov. Oveľa lepšie sa má deväť a trochu lepšie 22 percent respondentov. Žiadnu zmenu životnej úrovne nezaznamenalo 14 percent opýtaných. Zhodne po 19 percent ľudí uviedlo mierne a výrazné zhoršenie životnej úrovne. Posúdiť túto otázku nevedelo 17 percent respondentov.
Spokojnosť oslovených so životnou úrovňou svojej domácnosti je podmienená predovšetkým vekom, vzdelaním a regionálnou príslušnosťou. Zlepšenie deklarujú predovšetkým vekové skupiny 30 až 49 roční, vysokoškolsky vzdelaní ľudia, podnikatelia, zamestnanci, oslovení z miest nad 100 000 obyvateľov a respondenti v Bratislavskom, Trnavskom a Košickom kraji. Zhoršenie životnej úrovne pociťujú poväčšine ľudia nad 50 rokov, občania maďarskej národnosti, respondenti so základným a neúplným stredným vzdelaním, nezamestnaní a obyvatelia Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.
Väčšina očakávaní spojených s ponovembrovými udalosťami spred 17-tich rokov sa podľa prieskumu splnila piatim percentám respondentov, 30 percent respondentov uviedlo, že niektoré z očakávaní sa splnili, iné nie. Naopak väčšina očakávaní sa nenaplnila v prípade 33 percent opýtaných. Žiadne očakávania v súvislosti porevolučnými zmenami nemalo 27 percent ľudí. K otázke sa nevedelo vyjadriť päť percent opýtaných.