Podľa informácií košickej policajnej hovorkyne Jany Demjanovičovej sa falšovaním slovenskej meny zaoberajú predovšetkým študenti. Falzifikáty vyrobené na počítačoch sa buď osobne alebo prostredníctvom nastrčenej osoby pokúšajú dostať do obehu. Tieto bankovky sú však pomerne ľahko odhaliteľné. Vo februári si napríklad osem študentov z okresu Spišská Nová Ves vyrobilo na počítači niekoľko bankoviek v rôznej nominálnej hodnote. Jednu sa pokúsili dostať do obehu platením v obchodnom centre, no plány im nevyšli a všetci sú obvinení z falšovania.
Falzifikáty cudzej meny sa k nám dostávajú často prostredníctvom našich občanov pracujúcich v zahraničí, prípadne cez turistov, ktorí dostali falošné bankovky v cudzine. Vo väčšine prípadov podľa Demjanovičovej nevedia, že ide o kvalitné falzifikáty. Pravdepodobnosť odhalenia páchateľa, ktorý takýto falzifikát vyrobil alebo ho uviedol do obehu, je pomerne nízka. Najnovším javom je však úmyselný dovoz falošných eurobankoviek zo zahraničia. Páchatelia sa ich snažia dostať do obehu napríklad v obchodných centrách, kde už je možné platiť eurami.
Takýto prípad sa stal v apríli, v košickom obchodnom centre chceli dvaja občania Litvy zaplatiť falošnou stoeurovou bankovkou. Policajti zistili, že obaja podobnou bankovkou platili aj v prešovskom hypermarkete a v ich aute našli ďalších 98 falošných stoeuroviek. Obaja už čelia obvineniam.