Bratislava 2. decembra (TASR) - Film nemeckej produkcie Pingpong súťažiaci v medzinárodnej súťaži prvých a druhých hraných filmov v rámci Medzinárodného filmového festivalu (MFF) dnes o 17. hodine divákom predstavil editor filmu Florian Miosge. MFF ponúka od 1. do 9. decembra vyše 200 filmov z 55 krajín sveta.
"S reakciami publika na film a vlastne s celým priebehom festivalu, ktorý je veľmi dobre zorganizovaný, som veľmi spokojný. Na festivale som zatiaľ videl len dva filmy, zaujala ma veľmi inšpiratívna snímka Marta režisérky Marty Novákovej," povedal pre TASR Miosge. Film Pingpong hovorí o šestnásťročnom chlapcovi, ktorý svojou prítomnosťou naruší vzťahy v jednej rodine. Režiséra filmu Mathiasa Lutharda nominovala Európska filmová akadémia medzi štyroch najnádejnejších mladých filmárov roku 2006.
Dnešní návštevníci MFF mohli vidieť 34 projekcií, z ktorých programový riaditeľ MFF Peter Nágel upozornil napríklad na najnovší film nestora nezávislého amerického filmu Roberta Altmana Zajtra nehráme!, či súťažnú snímku Z kaluže do blata, ktorá je poľským kandidátom na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film.
Výstavou súčasného umenia s názvom Nice to meet you! sa na MFF prezentujú svojou tvorbou mladí umelci z Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU). "Chceli sme prísť s niečím konkrétnym, s niečím, čo zaujme aj širokú verejnosť nakupujúcu v shoping centre. Ľudia na Slovensku nevedia ako výtvarné umenie vnímať a ako už názov výstavy napovedá, sme radi, že sa tvorba našich umelcov stretne so širokým spektrom ľudí," povedala TASR projektová koordinátorka spolupráce s VŠVU Bratislava Inge Višňovská. V rámci sekcie Proti prúdu diváci uvidia počas celého trvania festivalu 22 filmov ako nesúťažnú prehliadku súčasnej video tvorby študentov VŠVU.
Hlavnou programovou sekciou MFF Bratislava je medzinárodná súťaž prvých a druhých hraných filmov z celého sveta. Víťazov súťaže určí medzinárodná porota zo Svetovej federácie filmových kritikov a Medzinárodná ekumenická porota.