Bratislava 15. decembra (TASR) - Vynikajúce skúsenosti s e-learningom majú študenti aj pedagógovia Katedry divadelnej vedy na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení (VŠMU). Katedra realizovala tento semester svoj prvý projekt e-learningu v spolupráci s Európskou kultúrnou spoločnosťou a vďaka prestížnemu grantu z Európskeho sociálneho fondu.
Projektu šéfovala odborníčka na francúzske a súčasné svetové divadlo, profesorka Soňa Šimková. S tímom svojich spolupracovníkov pripravila pre študentov divadelnej vedy a divadelného umenia päť kurzov z oblasti svetového a slovenského divadla 20. storočia. Kurzy vo forme učebných textov, zadaní, testov a obrazového materiálu sprístupnili na internete.
Študenti a pedagógovia sa celý semester stretávali, ako zvyčajne, na seminároch. Okrem toho však komunikovali aj cez internet, diskutovali o daných témach a o svojich písomných prácach, ktoré zverejnili na webovej stránke kurzu.
"Vďaka týmto možnostiam získava štúdium divadelnej vedy na VŠMU nový tvorivý rozmer. O kurz virtuálnej univerzity divadelného umenia (vudu) z dielne VŠMU prejavili už záujem aj iné univerzity humanitného zamerania," vyjadrila sa docentka a PR manažérka Katedry divadelnej vedy VŠMU v Bratislave Jana Wild.
Štúdium online patrí medzi najinovatívnejšie formy univerzitného štúdia. Elektronická komunikácia nenahrádza osobný kontakt študenta s pedagógom, je však vítaným doplnkom štúdia a umožňuje zintenzívniť vzájomný dialóg.