"Peniaze sa mi podarilo vybaviť začiatkom tohto týždňa. Ide o peniaze, ktoré sa vrátili do štátneho rozpočtu, pretože sa nevyčerpali pri rôznych projektoch," uviedol dnes pre agentúru SITA primátor Žiliny Ján Slota.
Získané peniaze sú účelovo viazané na financovanie regionálneho rozvoja, a to na prevádzkové potreby spoločnosti Žilina Invest s r.o. a financovanie inej podpory štátu (výstavba železničnej prípojky). Získaním týchto peňazí sa podľa Slotu dosiahol vyrovnaný rozpočet mesta vo výške 2 570 280 000 korún. "Záujmy mesta Žilina sú pre mňa prvoradé," dodal Slota.
Mestské zastupiteľstvo tiež podľa mestského poslanca Dušana Maňáka schválilo uznesenie, podľa ktorého mestské zastupiteľstvo nebude ani v budúcnosti môcť predať mestský dopravný podnik súkromníkovi. Takéto uznesenie však podľa Maňáka nie je právne záväzné.
Žilinské mestské zastupiteľstvo tiež do budúcnosti nesúhlasilo s predajom vodného zdroja v Starej Bystrici, ktorý patrí firme SEVAK. V nej je mesto Žilina akcionárom.