Najkrajším vianočným darčekom je pre Slotu uzdravenie syna

Najkrajším vianočným darčekom pre odchádzajúceho primátora Žiliny a predsedu SNS Jána Slotu je uzdravenie jeho syna.

(Zdroj: TASR (ilustračné))
Najkrajším vianočným darčekom pre odchádzajúceho primátora Žiliny a predsedu SNS Jána Slotu je uzdravenie jeho syna. Ján Slota mladší bojoval v novembri v martinskej nemocnici o život s maláriou, na ktorú ochorel počas pobytu v africkom Benine.

„Osobne si myslím, že mám veľmi šťastné Vianoce aj z toho dôvodu, že môj syn, ktorý bol vo veľmi ťažkom stave, sa z toho dostal, to sú tie najkrajšie Vianoce, najkrajší darček v mojom živote,“ povedal šéf národniarov. Ako ďalej dodal, tohtoročné Vianoce sú poznačené aj radosťou z očakávania prírastku do rodiny. „Manželka je už v dosť vysokom stupni tehotenstva, takže je to určite poznamenané aj touto udalosťou, ale je to len radosť samozrejme a tešíme sa na to“, doplnil.

Vianočné sviatky bude oslavovať s rodinou. „Mám 53 rokov a všetky svoje Vianoce som prežil v kruhu svojej rodiny, čiže v tomto smere som absolútne konzervatívny. Bude to doma s manželkou pri vianočnom stromčeku, pri kapustnici, šaláte a kaprovi,“ konštatoval.

Ján Slota pôsobil 16 rokov vo funkcii žilinského primátora. Rok 2006 priniesol zmenu. V decembrových komunálnych voľbách neuspel a šéfom radnice v Žiline sa stal Ivan Harman. „Jeho prioritou by mal byť prospech obyvateľov tohto mesta, ďalší rozvoj a výstavba tohto mesta a nie klamstvá a intrigy a zákulisné drísty“, doplnil Slota.

Kaliňák v detstve nemával tradičné Vianoce v kruhu celej rodiny

Minister vnútra Robert Kaliňák v detstve nemával tradičné Vianoce v kruhu celej rodiny, keďže otec - námorník býval väčšinou na cestách. O to viac sa teší na pokojné prežitie tohtoročných sviatkov.

"Drvivú mojich detských Vianoc otec nebol doma," povedal pre TASR minister. Napriek tomu ho ako malého hnevalo, že najprv musela byť vianočná večera a až potom sa rozbaľovali darčeky.

Detské Vianoce sa pre Roberta Kaliňáka skončili, keď mal 15 rokov a musel prvýkrát po smrti otca sám zabiť kapra. "Bol to niekoľkohodinový súboj, ktorý nakoniec vyhral kapor. Odvtedy už Vianoce neboli detské," dodal.

V súčasnosti si na vianočných sviatkoch najviac váži, že má šancu sa na chvíľu upokojiť a stretnúť sa s rodinou a priateľmi. "Verím, že nás nebude vyrušovať žiaden neblahý skutok," povedal s úsmevom.

Štedrovečerné menu u Kaliňákovcov pozostáva z vianočnej kapustnice, šalátu, ryby a oplátok. Ministrov otec zvykol zavše varievať námornícku kapustnicu, ktorá bola štipľavá a hrala farbami, ale Kaliňák mladší recept nezdedil. Kuchárske remeslo drží v rukách skôr jeho priateľka.

Silvestra strávi minister pravdepodobne v Bratislave, v spoločnosti rodiny a vychádzkou do mesta. Novoročné predsavzatia si dávať nezvykne, pretože tie by mali byť podľa neho otázkou spontánnosti a "dátum 1. január na nich nič nemení".

Minister Ján Mikolaj nechce pod stromček kravatu

Ministra školstva Jána Mikolaja by pod vianočným stromčekom potešila staršia, pôvodná slovenská kniha. "Nechcel by som dostať kravatu a košeľu, lebo ich dostávam dosť často, ale najradšej si ich kupujem sám," dodal.

Šéf rezortu vzdelávania rád navštevuje antikvariáty. Zbiera predovšetkým publikácie o dejinách Slovenska a geografické knihy. "Chýbajú mi knižky z obdobia 1905 až 1918 a rôzne porevolučné knižky a zviazané články, ktoré sa veľmi rýchlo rozobrali a dnes je veľmi ťažké sa k nim dostať," uviedol pre TASR.

Vianočné sviatky strávi minister v kruhu širokej rodiny. Spolu si za štedrovečernú tabuľu u Mikolajovcov sadne 11 ľudí. Okrem syna Vladimíra, ktorý študuje v Austrálii príde do Rajeckých Teplíc aj dcéra Zuzana, svokra, rodičia a brat ministra školstva. Na stole nebude chýbať tradičná kapustnica, vyprážaný kapor, zemiakový šalát a ministrovo obľúbené pivo.

Vysoké školy by mali medzi sebou viac súťažiť, aby každý študent bol hrdý na svoju alma mater. S takýmto želaním vstupuje do nového roka minister školstva Ján Mikolaj. Tvrdí, že by to malo byť ako na niektorých zahraničných vysokých školách, ku ktorým sa študent hlási celý život. "Svojej škole posiela dotácie, je členom vedeckých rád a vychvaľuje sa tým," uviedol pre agentúru SITA Mikolaj. Medzi novoročnými predsavzatiami ministra preto nechýba novela vysokoškolského zákona a obsahová reforma školstva. Žiakom na základných školách by želal krajšie knižky a novšie metódy vo výučbe cudzích jazykov. "Dôležité je, aby naše deti boli tak pripravené, aby sa vedeli uchytiť nielen doma na Slovensku, ale aj v zahraničí," dodal šéf rezortu.

Podľa Mikolaja ministerstvo vypracuje "veľké množstvo koncepcií." Jedna z nich sa bude venovať aj športu. V tejto oblasti má tri priority - šport na školách, športové triedy a výchova talentovanej mládeže na školách, vrcholový šport. "Masový šport by sme chceli posunúť na vyššie územné celky a obce." Nemal by chýbať ani materiál o kariérnom raste učiteľov, podľa ktorého pedagógovia budú odmeňovaní na základe svojej odbornosti.

Bugára pod stromčekom poteší akýkoľvek darček, hlavné je, že ho prekvapí

Predsedovi SMK Bélovi Bugárovi nezáleží na to, aký vianočný darček nájde pod stromčekom, dôležité je, že ho to prekvapí. "Môže to byť aj kniha, hocičo, na čo nečakáte," povedal pre TASR.

Ako chlapec mal vo zvyku hľadať darčeky po dome, ale jeho rodičia boli vždy šikovnejší. "Je to veľmi jednoduché, ak bývate so starými rodičmi, vždy máte taký priestor, kde sa málokedy môžete dostať, lebo stále je niekto doma, a vec je vyriešená," prezradil šéf SMK. Veci, ktoré kupovala pre nich mama alebo to, čo deti chceli darovať rodičom, schovala ich babička a darček pre ňu ukryla zase mama. Keďže Bugárovci bývajú so svokrou, rovnaký postup využívajú aj v súčasnosti.

Ich trinásťročná dcérka Kristína pri zdobení vianočného stromčeku nepomáha, to necháva na dospelých, pretože ako zvykne hovoriť, musí to byť prekvapenie, ako stromček bude vyzerať. Ako členka kostolného speváckeho zboru chodieva pred večerou po Šamoríne koledovať. K štedrovečernému stolu zasadne rodina pravidelne o 17. hodine. Po večeri hlava rodiny zazvoní na zvonček a spoločne sa presunú k stromčeku. Pri ňom si členovia rodiny zaspievajú, ale predseda SMK sa k nim nikdy nepridá, len otvára ústa, pretože by pri tom podľa jeho slov vydával zvuky ako nakopnutý medveď.

Vianočnú atmosféru si vychutnávajú v kruhu najbližších príbuzných, počas sviatkov necestujú na dovolenku. Bugárovi sa nepáči, aké sú Vianoce v súčasnosti prekomercionalizované. "Je to nepríjemné, čo sa robí z Vianoc, lebo sa presadzujú len materiálne hodnoty, a vôbec nie duchovné," dodal Bugár.

Z vianočnej večere má minister Kubiš najradšej veľký rezeň

Z vianočného štedrovečerného jedla má šéf slovenskej diplomacie Ján Kubiš najradšej poriadny rezeň. Napriek tomu sa "najmohutnejší" minister súčasnej vlády aspoň symbolicky na úvod snaží dodržať zvyky tradičnej večere a okúsi rybu a zemiakový šalát.

"Aby som sa pripojil ku kolektívu, tak okoštujem trošku kapra a potom okamžite idem na to, čo ja považujem za klasickú večeru, a to je dobrý veľký ďrízekď. Je mi veľmi ľúto, ale tak som bol nastavený," povedal pre TASR s úsmevom Kubiš.

Z vianočných darčekov ministra vždy poteší dobrá kniha, najlepšie z kategórie sci-fi alebo histórie umenia. Najväčšiu obavu pri pohľade pod vianočný stromček mal z obrovského balíka, v ktorom tušil stacionárny bicykel. Napokon z neho s uľahčením rozbalil veľký mobilný vešiak na šaty.

Vianočné sviatky trávi Kubiš s manželkou zvyčajne striedavo u príbuzných vo východných Čechách a na Slovensku. Vzhľadom na kariéru diplomata zažil viackrát vianočné sviatky v zahraničí, napríklad v horúcom podnebí Etiópie. Asi najsmutnejšie Vianoce strávil v Moskve, keď sa na tamojšie československé veľvyslanectvo musel náhle vrátiť z domova na Slovensku. Vtedajší sovietsky minister zahraničia Eduard Ševardnadze tesne pred Vianocami 1990 vyhlásil, že sa v krajine chystá prevrat, československý veľvyslanec preto Kubiša povolal do práce. "Takže 23. decembra som pricestoval domov, odovzdal som darčeky manželke, dcére a príbuzným, otočil som sa a 24. decembra ráno som bol už späť v Moskve, kde som trávil aj Štedrý večer s priateľmi," zaspomínal minister.

Valentovič chodieva na sviatky do Tatier, rodina sa obdarúva malými darčekmi

Vianočné sviatky prežije minister zdravotníctva SR Ivan Valentovič v Smokovci vo Vysokých Tatrách, kam chodieva s rodinou už asi sedem rokov.

"Štedrovečerné menu máme typicky slovenské, oblátky s medom, kapustnicu, vyprážaného kapra so zemiakovým šalátom. Potom nasledujú nejaké tie koláčiky, kto môže," povedal pre TASR Valentovič.

"Väčšinou sa u nás v rodine nepečie, pretože dcéry koláčiky odmietajú a my starší si to takisto nemôžeme veľmi dovoliť. Zvyčajne večeru končíme rybou so šalátom. Potom ideme k stromčeku hľadať, či si pod ním niečo nájdeme," dodal minister.

Priznal, že pod stromček väčšinou dostáva slipy a ponožky. To je podľa jeho slov "klasický darček pre každého chlapa". Samozrejme z oblečenia môže dostať nejakú tú košeľu a viazanku. Manželke zvyčajne daruje nejaký parfum.

Ako dieťa sa tešil, keď dostal sánky alebo korčule. Neskôr mal radosť z tenisovej rakety, ktorá však niekoľko mesiacov ležala v skrini, pretože tenis sa hrával podľa počasia až v apríli - máji.

V rodine Pavla Pašku sú na vianočnom stole dva druhy kapustnice

Dva druhy vianočnej kapustnice sa objavujú počas najkrajších sviatkov v roku v rodine predsedu parlamentu Pavla Pašku (Smer-SD), ktorý strávi Vianoce na chalupe v horách neďaleko Košíc.

"Manželka pochádza východného Slovenska. Ja som síce tiež narodený v Košiciach, ale moji rodičia pochádzali zo stredného Slovenska, tak máme každý rok dva typy kapustnice jednu východniarsku na kyslo s cestovinami a druhú stredoslovenskú so smotanou, hubami a údenou klobásou," povedal pre TASR predseda parlamentu. Pri varení pomáhať nemusí, v kuchyni si poradí manželka s jej mamou, nakoľko Vianoce celé roky trávia spolu s rodičmi manželky. Paška sa však podieľa na zdobení vianočného stromčeka.

"Darčeky už zhruba nakúpené mám, ešte stále lovím niekde v šedej kôre, akou drobnosťou by som potešil manželku, ale to snáď vyriešim ako býva obvyklé u mňa na poslednú chvíľu," dodal Paška.

Minister Jahnátek má počas prípravy vianočnej večere vstup do kuchyne zakázaný

Zákaz vstupu do kuchyne má počas chystania vianočnej večere minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek. Zakaždým sa mu totiž niečo podarí rozliať, alebo rozbiť. Taktiež veľmi rád robí poriadok, preto manželke a dcére poodkladá riad skôr, ako varenie dokončia, takže ho počas prípravy pokrmu musia znova hľadať a vyberať. Najviac zo všetkého sa teší, keď ho nakoniec zavolajú k hotovému štedrovečernému stolu.

"Ja mám v podstate zakázané chodiť do kuchyne po celý rok, pretože rád upratujem chladničku a našim dvom psom dám navarené jedlo skôr, ako by sa ho ktokoľvek z rodiny predtým dotkol," s úsmevom povedal šéf rezortu hospodárstva.

Minister nepomáha ani pri zdobení vianočného stromčeka. Jediné, čo urobí, je to, že ho postaví do stojana, potom zapáli oheň v krbe a popritom, ako dcéra vešia ozdoby, sa spoločne rozprávajú.

Kvôli pracovnej zaneprázdnenosti nestihol Jahnátek nakúpiť žiadne vianočné darčeky. "To som nechal na manželku a deti, ja som to iba financoval," dodal. Tým pádom nemá potuchu o tom, čo si nájde pod stromčekom. "Ja netuším ani to, čo som ja kúpil pre ostatných," komentoval situáciu minister.

Štedrá večera sa začína v rodine ministra hospodárstva oplátkami, pričom pani Jahnátková urobí deťom na čelo medový krížik. "To neznášali už od malička," zaspomínal si šéf rezortu. Minister potom hádže do štyroch kútov kuchyne orechy pre prípad, že ak by niekto z rodiny odišiel z domu, aby sa stretli všetci spolu pri štedrovečernom stole. Po ovocí prichádzajú na rad tri druhy polievok - rybacia, hubová a šošovicová, nasleduje vysmážaný kapor. Jahnátkovci kupujú živú rybu, ktorú zabije a pripraví ministrova manželka.

Schuster Vianoce rád trávi s rodinou, rybám neholduje

Vianočné sviatky budem tráviť s rodinou, pretože to je to najkrajšie, uviedol pre agentúru SITA bývalý prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster. Ako dodal, také Vianoce si želal už ako dieťa, dospievajúci mládenec, vysokoškolák a potom i zamestnanec. Kým žili jeho rodičia a svokrovci, vždy sa na Vianoce stretávali. Teraz sa o to isté snaží so svojou rodinou, teda synom, dcérou, ich partnermi a s vnúčatami.

Rudolf Schuster nemá rád ryby. "Ja som mal protekciu, keď som navštívil svokrovcov prvýkrát ", uviedol Schuster a pokračoval, že " manželka mi povedala, že budú aj ryby a rybacia polievka, mal som s tým problémy. Nakoniec som to nezvládol, dostal som žltú kartu hneď pri prvej návšteve, lebo som tie ryby nezvládol. Teraz už mám výnimku, mám taký nenápadný rezeň. Nikto neprotestuje, hoci všetci ostatní jedia rybu.", dodal Schuster.

Olympionik Sabovčík nemá rád kapra, na Vianoce jedáva zapečenú šunku

Olympionik Jozef Sabovčík nemá rád kapra, takže na štedrovečernom stole sa v jeho rodine objavuje zapečená šunka alebo morka.

Ak má hlava rodiny čas, uvarí aj pravú slovenskú kapustnicu. "Kapusta síce nie je ako zo sudu, pretože v Amerike ju nekúpim. Dá sa však kúpiť kyslá kapusta, ktorá je v pohári a môžem z nej kapustnicu urobiť," povedal Sabovčík pre TASR.

Zvyky u Sabovčíkovcov sú kombináciou Jozefových spomienok na zvyklosti z východného Slovenska a obyčajmi manželky, ktorá je Američankou s talianskymi koreňmi. "Deti otvárajú darčeky od nás rodičov 24. decembra. A keďže chodia do školy a vyzerali by hlúpo pred spolužiakmi, ráno 25. decembra príde Santa Claus a dostanú darčekov viacej," priblížil Sabovčík.

K dobrému jedlu patrí podľa krasokorčuliara aj whisky alebo príležitostný "pozdrav domoviny" v podobe slivovice alebo borovičky. No po večeri musí mať vždy pivo. "Najradšej mám čierne, najmä to známe bratislavské pivo. Je mi vzácne, mama mi ho musí nosiť aj do Ameriky," poznamenal Sabovčík. Manželka pije alkohol len málo. "Má rada víno, ale iba červené," dodal olympionik.

Nový riaditeľ STV Radim Hreha jedáva na Vianoce bobáľky

Nový riaditeľ Slovenskej televízie (STV) Radim Hreha jedáva na Vianoce bobáľky. "Sú to také makové kocky, naučili sme sa to od babičky z východu Slovenska," povedal pre TASR.

Hreha sa narodil na Morave, detstvo prežil v Košiciach a až do zvolenia za riaditeľa STV pôsobil v Českej republike. "Naše vianočné zvyky sú taký mix," vysvetlil riaditeľ. Popri bobáľkach u Hrehovcov nesmie chýbať kapor a tradičná kapustnica. "To je celé na mne," poznamenal na otázku, kto v rodine zabíja kapra.

Štedrý večer strávi s manželkou a dvoma deťmi v Českom Krumlove, potom sa vracia do Bratislavy. Popri tradičnom prianí šťastných a veselých Vianoc želá slovenským koncesionárom aj trpezlivosť s programovou štruktúrou STV, ktorá sa bude meniť až od septembra budúceho roku.

Emeritný biskup J.Filo sa teší na Vianoce s rodinou i službu veriacim

Emeritný biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku (ECAV) Július Filo sa teší, že tento rok bude môcť ešte intenzívnejšie prežívať vianočné sviatky v kruhu rodiny.

"Stále viac si uvedomujem, akým vzácnym darom je pre mňa rodina. Tohtoročné Vianoce budú pre mňa nové tým, že sa budeme tešiť spolu s dvoma vnúčikmi, ktorých nám Boh dal v lete tohto roku do rodiny," povedal Filo.

"Zároveň osobne vo mne rastie túžba poslúžiť ako vysvätený kňaz v našej zaujímavej dobe. Som vďačný za pozvania do cirkevných zborov, ktoré som dostal, aby som uprostred nich počas Vianoc priniesol posolstvo o radostnej udalosti vstupu Božieho Syna do našich životov".

Biskup Filo, ktorý nedávno ukončil 12-ročné pôsobenie vo funkcii generálneho biskupa ECAV, verí, že ľudia dobrej vôle sa spoja v službe spravodlivosti, pokoja a šťastia. "Modlím sa, aby čo najviac ľudí spoznalo práve v Ježišovi Kristovi knieža pokoja a láskavého ochrancu života v spravodlivosti bez obmedzenia. To je tiež moje prianie pre každého človeka", dodal Július Filo.

Žbirka pôjde cez sviatky do Londýna, Silvester už oslávi na Václavskom námestí

Spevák Meky Žbirka cestuje s rodinou na vianočné sviatky do Londýna.

Po niekoľkých rokoch tak mení tradíciu, v rámci ktorej chodieval s manželkou a deťmi hneď po Vianociach lyžovať do Vysokých Tatier.

Miss EÚ: Dovolenku na Kube vymení za Slovensko

Tohtoročný Silvester na Kube oželie pre korunku krásy čerstvá držiteľka titulu Miss Európskej únie, Slovenka Silvia Kováčová.

Hoci s priateľom Norbertom plánovali oslavy začiatku roka len vo dvojici na Kube, ona sa už začiatkom januára bude musieť venovať iným záležitostiam. "Hneď v prvý januárový týždeň by sme mali v Bratislave prezentovať národné kolo tejto súťaže, ktorého víťazka by na budúci rok reprezentovala Slovensko na európskom finále v Ríme. Potom ma čaká cesta do Londýna, kde sa zúčastním na prezentácii jedného lifestylového časopisu a neskôr idem fotiť vlastný kalendár," načrtla svoje plány po návrate z Talianska rodáčka z Topoľčian.

Tanečníkovi Radačovskému v cudzine najviac chýbajú naše Vianoce

Tradičné slovenské Vianoce najviac chýbajú tanečníkovi Máriovi Radačovskému, ktorý posledných 15 rokov strávil v zahraničí. Nebude to inak ani tento rok, hoci sa najprv vrátil na Slovensko, kde zasadol na stoličku riaditeľa baletu národného divadla. Tento týždeň však odcestoval do Kanady, keďže ho tam čaká jeho budúca manželka Anik Bissonnette.

"Počas prvých Vianoc v Kanade ma šokovalo, keď doniesli obrovského moriaka na stôl," povedal ČTK doterajší sólista montrealského Grand Ballets Canadiens. Na také "mäsové" Vianoce rodák z Partizánskeho pripravený nebol. Z domu bol zvyknutý, že sa treba postiť, a tak si nebol celkom istý, či neurobil nejaký prehrešok.

Radačovský ako dieťa aj s mladším bratom ani nedýchal, keď sledoval starú mamu pri vianočných obradoch. Keďže mu v Kanade tradičná atmosféra chýbala, rozhodol sa rodine svojej snúbenice ukázať slovenské zvyky. A tak hodil orechy do všetkých kútov, prekrajoval jabĺčka, doniesol oplátky a robil krížiky na čelo medom.

Rodina jeho priateľky pôvodom z Quebecu síce nie všetkému chápala, ale zhodli sa vraj na tom, že Slováci majú viac symboliky na vianočnom stole. Jeho snúbenica i tanečná partnerka zase nechápala, koľko toho Slováci na Vianoce pojedia.

Exotické Vianoce zažil Radačovský aj v Holandsku, kde strávil sedem rokov. Jeho vtedajšia priateľka mala korene aj v Indonézii a tak ho u nej na Vianoce čakalo množstvo exotických jedál, väčšinou mäsitých s ryžou. "Niektoré boli priveľmi pikantné, iné sladké, ale bol inteligentný mix, jazyk si pochytí na všetkom," spomína tanečník.

Vtedy sa potrápil aj s darčekmi, keďže sa tam neobdarovávajú všetci navzájom, ale každý si niekoho vyžrebuje. On si vylosoval tetu svojej bývalej priateľky. Darček jej doniesol zo Slovenska, väčší problém však mal s tým, že ho má podľa tradícii sprevádzať veršík. "Nie som dobrý básnik, nevedel som to zložiť ani v angličtine, ani holandštine, tak to potom prekladali zo slovenčiny, bola zábava," spomína šéf baletu.

Budúci rok sa 35-ročný šéf baletu plánuje oženiť, a tak je možné, že ďalšie Vianoce strávi so svojou Anik doma na Slovensku. Možné je aj to, že mu príde pomáhať do národného divadla. Onedlho jej totiž končí angažmá v Grand Ballets Canadiens a rada pracuje s mladými.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
 2. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu
 3. Moskva alebo Petrohrad?
 4. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni
 5. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte
 6. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli
 7. Nový Jaguar XF Sportbrake
 8. Špeciálna príloha: Pre budúcich vysokoškolákov
 9. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich
 10. Výhodné a lacné neznamená to isté, ani pri PZP
 1. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu
 2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
 3. Moskva alebo Petrohrad?
 4. Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené?
 5. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni
 6. Nový článokHB Reavis predstavuje projekt Stanica Nivy na veľtrhu
 7. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli
 8. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte
 9. Nový Jaguar XF Sportbrake
 10. Tradičné bratislavské dvory sú späť. V Jarabinkách sú až dva
 1. Moskva alebo Petrohrad? 12 765
 2. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 3 929
 3. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 2 113
 4. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni 1 834
 5. Diabetici môžu získať 25-tisíc eur cez nový grantový program 1 688
 6. Nový Jaguar XF Sportbrake 1 450
 7. Špeciálna príloha: Pre budúcich vysokoškolákov 1 082
 8. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli 1 018
 9. Výhodné a lacné neznamená to isté, ani pri PZP 856
 10. Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené? 472

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

My sme les. Zastavíme katastrofu?

Slovenské lesy miznú, rozšírili sa v nich pilčíci a traktory.

KOMENTÁRE

Úrad, ktorý by Slovensku zdvihol reputáciu

To, že prípadný úspech vláda zneužije na marketing, je rub príbehu.

Neprehliadnite tiež

Domov

Dobré ráno: Komiksy zničili Hollywood, už sa nič nenatočí

Veľkofilmy o superhrdinoch. Akoby sa už iné veľkofilmy ani nenakrúcali.

Domov

Sedel s mafiánmi, pozná sa s poslancom. Šéfa sekcie Carga minister podržal

Minister Árpád Érsek sa zastal sekčného šéfa Carga Fazekaša, ktorý sedel s mafiánmi. Známa je už aj identita posledného muža z fotografie.

Domov

Slovensko sa môže stať centrom európskeho liekového biznisu

Budovu pre liekovú agentúru u nás vybrali bez verejnej súťaže. Medzirezortná skupina za sídlo určila komplex patriaci J&T Real Estate.

Domov

Viskupiča nahradí v parlamente občianska aktivistka Natália Milanová

Rokovanie v pléne naplánované do konca roka Viskupič ešte absolvuje.