BRATISLAVA 30. decembra (SITA) - Siedmy rok tretieho tisícročia bude prichádzať z hľadiska nášho času od 11 hodiny predpoludním 31. decembra 2006 do poludnia 1. januára 2007. Ako prví sa s rokom 2006 rozlúčia na Vianočných ostrovoch patriacich do súostrovia Kiribati a v kráľovstve na ostrove Tonga v Tichom oceáne, už o pätnásť minút neskôr na Chathamovom a Cookovom ostrove neďaleko Nového Zélandu, ktoré majú vlastné časové pásmo. S predstihom dvanástich hodín oproti Slovensku otvoria šampanské na Novom Zélande a na vedeckých základniach na Južnom póle.
Najdlhšie bude prichádzať Nový rok v Rusku. Na Kamčatke ho privítajú o jednej popoludní, kým v Moskve či Sankt-Peterburgu až o deväť hodín neskôr, o desiatej večer nášho času.
O pol druhej popoludní príde Nový rok do prvého z troch časových pásiem Austrálie.
O piatej popoludní oslávia Nový rok v celej Číne, ktorá napriek svojej územnej rozlohe, zasahujúcej do piatich časových pásiem, používa jednotný čas.
Hodinu pred našou polnocou príde Nový rok napríklad do Grécka, Fínska, pobaltských krajín či Izraela.
Spoločne s nami budú oslavy vo väčšine krajín Európy. V Portugalsku, na Britských ostrovoch, v Írsku a na Islande príde rok 2007 o hodinu neskôr.
V Spojených štátoch sa Nový rok začne vo chvíli, keď v našich končinách budú doznievať už aj tie najbujarejšie silvestrovské večierky - o šiestej hodine ráno 1. januára nášho času. Príchod Nového roku bude v USA trvať až do jedenástej predpoludním, kedy nastane na Havajských ostrovoch a Aljaške.
Napokon ako poslední privítajú Nový rok na Západnej Samoe napoludnie 1. januára nášho času.