SME

NSK druhý najúspešnejší v počte schválených projektov EÚ

NITRA 5. januára (SITA) – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) bol v rokoch 2004 až 2006 druhý najúspešnejší v čerpaní finančnej pomoci z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. V počte predložených a schválených ...

NITRA 5. januára (SITA) – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) bol v rokoch 2004 až 2006 druhý najúspešnejší v čerpaní finančnej pomoci z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

V počte predložených a schválených projektov ho predstihol len Prešovský kraj. Pre Slovensko bolo schválených celkovo 1 768 projektov, z toho 307 projektov bolo z Nitrianskeho kraja. Prešovský kraj mal 390 úspešných projektov, Košický 270, Banskobystrický 245, Trnavský 195, Žilinský 183 a Trenčiansky 178. Do Nitrianskeho kraja pôjde takmer 4,88 miliardy korún, ktoré sú určené na investovanie do oblasti environmentálnej a lokálnej infraštruktúry.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Ako pre agentúru SITA povedala Daniela Frajková z odboru strategických činností Úradu NSK, najviac projektov bolo zameraných na budovanie a rozvoj školskej, zdravotníckej, sociálnej, kultúrnej a inštitucionálnej infraštruktúry, informatizáciu a renováciu obcí.

Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR podporilo v rokoch 2004 až 2006 projekty 70 obcí v Nitrianskom kraji, ktoré dovedna získali takmer 266 miliónov korún. Z toho 80 percent bolo určených na investičné aktivity v rekonštrukcii obce a 20 percent na programy hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce a územnoplánovaciu dokumentáciu. Investičné zámery sa najčastejšie týkali rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, úpravy verejných plôch či budovania autobusových zastávok. Za jeden z najväčších nedostatkov obcí v NSK Frajková pokladá, že mnohé nemajú plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja. Na jeho vypracovanie pritom možno získať financie z fondov.

SkryťVypnúť reklamu

V rokoch 2007 až 2013 pôjde do slovenských regiónov z Európskej únie podstatne viac prostriedkov než doteraz. Kraje získajú aj viac kompetencií pri riadení a hodnotení projektov prostredníctvom špecializovaných implementačných agentúr. Slovensko by malo počas týchto siedmich rokov čerpať zo štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu 11,4 miliardy eur, čo je v prepočte zhruba 403,8 miliardy korún. Na Nitriansky kraj je vyčlenených takmer 216 miliónov eur.


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 852
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 448
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 176
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 572
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 819
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 203
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 083
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 892
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Martin Madej stvárňuje Jozefa Tisa v inscenácii Hitlerov prezident a hrá ho spôsobom, kedy je aj divák na pochybách, či v Tisovi nebolo trochu ľudskosti.

V divadle hrá Jozefa Tisa.


13
Grécko - Slovensko: ONLINE prenos z prípravného zápasu.

Sledujte s nami prenos.


1
17. november v Bratislave.

To, že zo všetkých sviatkov zmizne práve 17. november, dokazuje, že sme neustrážili demokraciu.


Veronika Šikulová 36
Coco Gauffová vo finále Roland Garros 2025.

Gauffová zdolala Sabalenkovú v druhom grandslamovom finále.


a 1 ďalší 6

Sportnet

Martin Dúbravka v drese Slovenska.

Pozrite si zostavy zápasu Grécko - Slovensko v prípravnom futbalovom zápase.


Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová.

Slovenská cyklistka je v celkovej klasifikácii v TOP 10.


Brankár Jaroslav Janus si preberá ocenenie pre najlepšieho hráča play-off po 7. zápase finále play-off Tipos extraligy medzi HC Košice a HK Nitra.

V drese Košíc odohral uplynulé tri sezóny, počas ktorých tímu pomohol ku dvom majstrovským titulom.


TASR
Protestujúci fanúšikovia klubu Brescia Calcio.

V Serie A strávil dovedna 23 sezón.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu