„Momentálne neplánujeme spustenie nových prevádzok v žiadnom ďalšom meste alebo obci na Slovensku. Je pre nás prioritou stabilizovať naše prevádzky v Banskej Bystrici a v Rimavskej Sobote. V uplynulých mesiacoch sa vedenie spoločnosti sústredilo najmä na zabezpečenie bezpečnosti svojich závodov voči tretím osobám. Najväčšie investície smerovali do zavedenia najmodernejších technológií na analýzu vzoriek preberaných materiálov a do špecializovaného systému evidencie každej prijatej vzorky," uviedol konateľ spoločnosti Detox Loránt Vojček.
Zámer vybudovať v Trenčíne sklad odpadov vrátane nebezpečných poslala trenčianska strojárska firma Trens začiatkom januára na posúdenie úradom. Vyjadriť sa k nemu v lehote troch týždňov musí aj mesto.
Na skladovanie odpadov chce firma využiť chátrajúce zásobníky na mazut a ďalšie priestory. V blízkosti stoja obytné domy a hospic, v ktorom je aj domov dôchodcov. V Trenčíne sa rozšírila informácia, že v pozadí zámeru je firma Detox, ktorej v minulom roku zhoreli dva sklady s nebezpečnými látkami v Bratislave a Rimavskej Sobote. Trens by vraj mal Detoxu predať časť areálu.
Konateľ Detoxu Loránt Vojček poprel, že by s firmou Trens spolupracovali. "Ani neviem, že taká firma existuje," reagoval.Spoluprácu s Detoxom popiera aj Trens. "Informácie nie sú pravdivé. So spoločnosťou Detox na projekte nespolupracujeme. S firmou Detox sme nikdy nerokovali, ani o tom neuvažujeme a nepripravujeme odpredaj časti areálu tejto firme," uviedol dnes v písomnom stanovisku generálny riaditeľ firmy Trens Richard Kadlec. Na otázku, prečo firma považuje lokalitu v blízkosti obytných domov a hospicu za vhodnú na skladovanie nebezpečných odpadov, neodpovedal. "Zatiaľ ide čisto o projekt, i to len v rozsahu zberného dvora. V lokalite závodu Trens sa žiadna skládka a ani likvidácia prevádzkovať nebude. Odpad sa po roztriedení bude obratom odvážať na likvidáciu špecializovaným firmám," napísal Kadlec.
Autor: mv

Beata
Balogová
