SME

Ples v opere otvoril plesovú sezónu na Slovensku

Bratislava 14. januára (TASR) - Plesová sezóna na Slovensku odštartovala. V historických priestoroch Opery Slovenského národného divadla ju v sobotu ...

Moderátorka večera Jarmila Lajčáková - Hargašová sa prihovára hosťom na Plese v opere. V priestoroch Slovenského národného divadla (SND) sa 13. januára konal VII.ples v opere.Moderátorka večera Jarmila Lajčáková - Hargašová sa prihovára hosťom na Plese v opere. V priestoroch Slovenského národného divadla (SND) sa 13. januára konal VII.ples v opere. (Zdroj: SITA/Michal Burza)

Bratislava 14. januára (TASR) - Plesová sezóna na Slovensku odštartovala. V historických priestoroch Opery Slovenského národného divadla ju v sobotu večer otvoril VII. Ples v opere, ktorý patrí k prestížnym udalostiam sezóny.

Symbolickým úderom na gong ho otvorila speváčka belgickej formácie Vaya Con Dios Dani Klein. Na bále sa stretlo okolo 600 prominentných hostí z politického, kultúrneho a spoločenského života. Chýbali však traja najvyšší ústavní činitelia - prezident Ivan Gašparovič, predseda parlamentu Pavol Paška a premiér Rober Fico.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Rytmami valčíka sa viaceré tanečné páry nechali unášať bezprostredne po otvorení plesu. Medzi tanečníkmi boli napríklad i manželia Milka Vášáryová a Milan Čorba. "Je tu nádherná atmosféra. Aj tento prvý valčík bol veľmi príjemný. Už sa nám stalo, že nám nešiel tak dobre, ale teraz sme si ho zatancovali hladko," povedala Vášáryová, ktorá žiarila v ružovej róbe z Londýna a na plese sa bavila do ranných hodín. Hudobný program Plesu v opere bol viac ako pestrý. Hlavná hviezda večera Dani Klein zaspievala po údere polnoci aj svoje najväčšie hity ako Whatďs a woman?, či Nah Neh Nah. Na prestížnom bále zostala aj po svojom vystúpení a nenápadne sa potom pridala k hosťom vychutnávajúcim muziku Diabolských huslí Berkyho Mrenicu.

SkryťVypnúť reklamu

Do Opery SND prišiel v sobotu večer zaspievať aj spevák líder britskej reggae skupiny UB 40 Ali Campbell, ktorého vystúpenie si nenechala ujsť napríklad Vášáryová. "Je to moja obľúbená skupina. Hrajú veľmi dobre a spieva tam báječný spevák. Keď som sa dozvedela, že prídu, veľmi som sa potešila," dodala.

Do tanca okrem zahraničných interpretov hrali aj slovenskí či českí hudobníci, ako napríklad Eva Pilarová, Miro Žbirka či Pavol Habera so skupinou Team. "Plesová príprava" budovy SND trvala tri dni a dve noci a priestory zdobili tisíce živých kvetov a exotickej zelene. O pohodlie prítomných sa starali desiatky čašníkov a kuchárov a ako už býva zvykom, ešte v skorých ranných hodinách vyhrávala v opere temperamentná hudba Diabolských huslí Berkyho Mrenicu.

SkryťVypnúť reklamu

Riaditeľka SND Hroncová absolvovala svoj prvý Ples v opere, cítila sa ako doma

Svoj prvý Ples v opere absolvovala v sobotu večer riaditeľka Slovenského národného divadla Silvia Hroncová. "Aj napriek tomu, že som tu nováčik, cítim sa už ako doma. Atmosféra, ktorá tu panuje, je veľmi príjemná," povedala krátko po začiatku VII. Plesu v opere, ktorý si plánovala vychutnávať až do skorých ranných hodín.

"Veľmi milujem tanec a dúfam, že sa mi splní sen a budem do rána tancovať," hovorila po prvom valčíku a potom sa zamiešala medzi desiatky tancujúcich párov, aby svoj "záväzok" splnila. A keďže si ďalšími prominentnými hosťami ešte nadránom užívala muziku Diabolských huslí Berkyho Mrenicu, podarilo sa jej to.

SkryťVypnúť reklamu

Bača to s tancom na Plese v opere nevidel ružovo

Už od prvého valčíka sobotňajšieho VII. Plesu v opere sa viaceré páry nechali bezprostredne unášať tanečnými rytmami a na parkete vytrvali až do ranných hodín. S tancom to však veľmi ružovo nevidel športovec Juraj Bača, ktorý práve ním očaril v televíznej šou Letďs dance.

"Stále som sa nedostal z posledného zranenia, takže tu žiadne extrémne choreografie nepredvediem. Ale nejaký ten waltz si určite neodpustím," povedal Bača, ktorého na prestížny ples pozvali po prvý raz. A tejto pocte bol podľa vlastných slov pravdaže rád.

"Som prekvapený, aká je tu perfektná atmosféra. Úvod bol veľkolepý, mali sme možnosť vidieť úryvky z umeleckých diel, čo sa nestáva každý deň. Všetky súčasti programu sú také zaujímavé, že človek nemôže vytiahnuť nohy z parketu, aby mu náhodou niečo neušlo," hovoril krátko po začiatku bálu Bača, ktorý sa vraj na prestížny ples nijako špeciálne nepripravoval.

SkryťVypnúť reklamu

Czoborová na Plese v opere "vyvenčila" veľkolepú róbu z New Yorku

Známa fitneska Zora Czoborová je pravidelným hosťom prestížneho Plesu v opere a rovnako ako po minulé roky si zábavu užívala aj na jeho siedmom ročníku v sobotu večer.

"Vždy sa veľmi teším na túto spoločenskú udalosť. Pre ľudí, ktorí tu nie sú, môže tento ples vyzerať veľmi naškrobene, ale je to presne naopak. A síce spočiatku je tu všetko akési oficiálne, okolo polnoci sa začne bujará zábava. Dokonca viem, že v skorých ranných hodinách sa klasicky vyzúvajú topánky a tancuje sa na stoloch," povedala krátko po začiatku prestížneho bálu Czoborová, ktorá naň zavítala vo veľkolepej béžovej kvetovanej róbe.

aktualizované 8:48

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 495
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 257
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 5 850
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 887
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 484
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 178
  7. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 961
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 086
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Hokejisti Dánska po víťazstve nad Kanadou.

Pozrite si program semifinále na MS v hokeji 2025.


Oliver Lauridsen, Phillip Bruggisser, brankár Frederik Dichow, Oscar Moelgaard, Jesper Jensen, Sidney Crosby a Ryan O'Reilly v zápase Kanada - Dánsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2025.

Video, zostrih a góly zo zápasu Kanada - Dánsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2025.


Stano Benčat, Ondrej Rusnák a Boris Valábik debatujú v podcaste Hokejový BOSS.

Hokejový BOSS hodnotí vystúpenie Slovákov na MS v hokeji 2025.


Na snímke Mário Sauer.

Podľa špecializovaného portálu Transfermarkt je hodnota Sauera približne 1,7 milióna eur.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu