SME

Napriek vysokým trestom počet prípadov násilnej kriminality neklesá

Nitra 15. februára (TASR) - Počet prípadov násilnej kriminality, najmä týrania blízkej a zverenej osoby i nebezpečného vyhrážania v Nitrianskom kraji ...

Nitra 15. februára (TASR) - Počet prípadov násilnej kriminality, najmä týrania blízkej a zverenej osoby i nebezpečného vyhrážania v Nitrianskom kraji z rok na rok vzrastá. V minulom roku riešili policajti v siedmich okresoch kraja 104 takýchto trestných činov. Najviac sa ich dopustili páchatelia v Nitrianskom okrese (38), potom v okrese Komárno (37) a v Levickom okrese (15). Páchatelia tohto druhu trestnej činnosti sa často dopúšťajú aj prečinov nebezpečného vyhrážania. V Nitrianskom okrese policajti z tohto prečinu obvinili v minulom roku 58 páchateľov a v tomto roku už 7, v okrese Komárno ich zaznamenali v minulom roku 60 a v tomto roku 4. V Levickom okrese policajti riešili až 72 prípadov nebezpečného vyhrážania v minulom a už 8 v tomto roku. O nič lepšia nie je situácia ani v Novozámockom okrese, kde sa páchatelia vyhrážali iným osobám v 93 prípadoch v roku 2006 a v 14 prípadoch od začiatku roka 2007.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Bitky, násilie a vyhrážanie nie sú v rodinách ničím výnimočným. Policajti často zasahujú v prípadoch, keď aj niekoľko rokov žena a deti trpia vyčíňanie otca v nádeji, že sa niečo zmení. Vystavujú sa nebezpečenstvu ublíženia na zdraví, strach a stres sú na dennom poriadku. Ak sa takýto tyran dostane do rúk polície a dôkazy, že týra svoju rodinu sú neoblomné, putuje do väzby," povedala dnes pre TASR hovorkyňa polície v Nitre Renáta Čuháková.

Pre násilníkov nie sú výstrahou ani vysoké tresty. Svedčia o tom aj najnovšie prípady z týchto dní z Branču v Nitrianskom okrese a z Komárna. Muž v Branči sa svojej 73-ročnej matke vyhrážal zabitím, dokonca ju zranil kuchynským nožom. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri roky.

Ďalší násilník, 45-ročný muž z Komárna, napriek tomu, že je s manželkou rozvedený, 12 rokov spôsoboval exmanželke a dcére rôzne psychické útrapy. Týraná žena to už nevydržala a po poslednom vyčíňaní exmanžela zavolala políciu. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby, za ktorý mu hrozí trest sedem až pätnásť rokov väzenia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 207
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 215
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 026
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 056
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 745
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 155
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 701
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Matej Kašlík v drese Slovenska

Slováci inkasovali päť gólov.


a 1 ďalší
zľava Filip Bajtek (Nitra) a Jakub Pobežal (Žilina)

Žilina vyhrala v Nitre druhýkrát v sérii.


a 1 ďalší
Rebecca Šramková

Slovenky môžu získať vo štvorhre aj tretí bod.


a 1 ďalší
ONLINE: Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Laura Brunkelová, Emilie Francatiová, Billie Jean King Cup 2025 (štvorhra)

Sledujte s nami online prenos z kvalifikačného turnaja Pohára Billie Jean Kingovej 2025: Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Laura Brunkelová, Emilie Francatiová.


SkryťZatvoriť reklamu