Jeden zo starých vrtov našiel v hĺbke troch kilometrov vodu o teplote 129°C, ktorá má percentuálne zloženie soli ako morská voda. Obec si nechala vypracovať urbanistickú štúdiu na rekreačnú zónu, v ktorej sú štyri bazény, jeden z nich situovaný v exteriéri, tri zastrešené, súčasťou projektu je hotel, ihriská a lesopark. Štúdia je dielom študentov architektúry. Obec hľadá investora, ktorý by geotermálny zdroj vedel využiť. Ako uviedol pre agentúru SITA starosta Teriakoviec Miroslav Angelovič, vrt sa síce nachádza na súkromnom pozemku, ale obec má 27 hektárový pozemok pod lesom, kde by sa s nízkymi investíciami dala termálna voda prepravovať. Teriakovce ležia iba štyri kilometre od Prešova.
O spoluprácu s obcou pri využívaní geotermálnej energie prejavil záujem aj prešovský primátor Pavel Hagyari. Ako informoval jeho hovorca Michal Kaliňák, primátor v Bratislave rokoval s investorom, ktorý prejavil vážny záujem spolupracovať s mestom aj širším regiónom na využívaní tohto zdroja energie. „Geotermálna energia šetrí prírodu aj peniaze, musíme preto využiť všetky dostupné možnosti, aby aj Prešov využíval prírodné bohatstvo,“ uviedol Hagyari. Je presvedčený, že záujem potenciálneho investora, reálna podpora vlády a rovnako aj finančné prostriedky, aké na využívanie geotermálnej energie ponúka Európska únia predstavujú výzvu, na ktorú musí mesto i región úspešne reagovať.
Z Prešova do Teriakoviec je najbližšie z mestskej časti Solivar. Do obce premáva mestská hromadná doprava, čo zvýšilo záujem Prešovčanov o stavebné pozemky v obci. Vznikla tu nová štvrť so 40 domami, v súčasnosti obec pripravuje infraštruktúru k ďalším 50 stavebným parcelám v katastri obce. V súčasnosti majú Teriakovce 427 obyvateľov.