Do programu zaradil zatiaľ 54 bodov. Poslanci môžu jej program ešte rozšíriť bezprostredne po začiatku o ďalšie body. Paška zatiaľ nezaradil diskusiu o troch návrhoch z dielne SDKÚ-DS, SNS a SMK týkajúcich sa stanoviska Slovenska k budúcemu usporiadaniu juhosrbskej provincie Kosovo.
Diskusia o Kosove bude podľa Pašku jedným "zo senzitívnych bodov" marcovej schôdze. Na štvrtkovom rokovaní poslaneckého grémia navrhol, aby sa o tejto téme na 8. schôdzi vôbec nehovorilo. "Netajil som sa tým a požiadal som predstaviteľov politických klubov, či je možné sa pokúsiť o to, aby sa tejto téme na schôdzi nevenovali. Najmä SDKÚ-DS trvá na prerokovaní návrhu. Nemám možnosť nezaradiť tieto návrhy do programu schôdze," vysvetlil Paška po rokovaní grémia novinárom. Potvrdil, že ak nedôjde k dohode medzi klubmi, zaradí do programu aj ostatné návrhy, teda SNS a SMK. "Hlasovanie bude však o nich samostatné," dodal Paška.
Na úvod schôdze poslanci rozhodnú o dvoch prezidentom Ivanom Gašparovičom vrátených novelách - o potravinách a premávke na pozemných komunikáciách. Hlasovať sa bude iba o pripomienkach hlavy štátu, pretože rozpravu nie je možné otvoriť. Na prelomenie prezidentovho veta je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov, teda 76 hlasov. Predtým ešte snemovňa prediskutuje návrh Výboru NR SR pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien, aby vláda predložila správu o plnení akčného plánu boja proti násiliu na ženách do roku 2008.
V programe je aj 12 vládnych a osem poslaneckých návrhov zákonov. Debatovať sa bude aj o analýze vývoja a stavu verejnej správy a návrhoch opatrení. Bezprostredne po tomto bode začne v prvom čítaní diskusia o zrušení krajských úradov.
Poslanci by mali definitívne rozhodnúť o 15 vládnych novelách v druhom čítaní, rovnako aj o piatich novelách svojich kolegov. V programe je zaradené aj Vyhlásenie SR k Európskej charte miestnej samosprávy o rozšírenie záväzkov SR na ďalšie jej ustanovenia.
Aj na tejto schôdzi budú poslanci v tajných voľbách rozhodovať o personálnych otázkach. Zvoliť by mali troch nových členov Súdnej rady SR, 14 sudcov disciplinárneho súdu a člena Dozornej komisie Slovenskej televízie.
Šéf slovenskej diplomacie Ján Kubiš predstaví zameranie zahraničnej politiky SR na tento rok a predloží správu o plnení úloh v tejto oblasti za minulý rok.