V dlhej diskusii najčastejšie padali argumenty, že rezort zdravotníctva nebral do úvahy fakt, že k racionalizácii lôžok na území kraja za posledné roky už došlo a to v počte 400 postelí. Podľa poslaneckého zboru ministerstvo nezobralo do úvahy ani skutočnosť, že boli zrušené Kúpele Štrbské Pleso a Nový Smokovec.
Viacerí poslanci sa nestotožnili s názorom ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča, že v Bratislave sa liečia pacienti z celého Slovenska a preto treba v hlavnom meste počet lôžok zvýšiť. Argumentovali tým, že v Tatrách sa tiež liečia pacienti z celého Slovenska. Tatry by mohli pri väčšej propagácii slúžiť aj zahraničnej klientele, tvrdili hlavne Tatranci. Poslanec Dušan Hruška (KDH) vo svojom vystúpení zdôraznil, že choroby dýchacích ciest, tuberkulóza a alergie sa ťažko môžu liečiť v Bratislave. Parlament sa zhodol aj na tom, že predložená racionalizácia lôžok bude mať za následok zvýšenie nezamestnanosti v Prešovskom kraji a zhorší sa dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre občanov regiónu. Podľa poslanca Jána Patakyho problém by mali vyriešiť manažmenty nemocníc, pretože ani jedno zdravotnícke zariadenie už nepatrí PSK.
Zastupiteľstvo prijalo uznesenie, že redukcia lôžok sa javí ako potrebná, ale model z ministerstva zdravotníctva nie je pre PSK prijateľný. Žiadajú ho prehodnotiť a pripraviť nový.