Bratislava 13. apríla (TASR) - Špeciálny súd odročil pojednávanie prokurátora Milana V., podnikateľa Pavla P. a policajta Jana V. na tretieho až piateho septembra na deviatu hodinu.
Prokurátor Milan V. z Lučenca je obvinený z prijímania úplatku. V roku 2005 mal údajne žiadať úplatok 300 tisíc, aby ho použil pre kompetentné osoby, ktoré budú rozhodovať o nástupe na výkon trestu.
Milan V. je obvinený aj z marenia úlohy verejného činiteľa. Ako prokurátor v Lučenci údajne nevybavil žiadosť vyšetrovateľa o právnu pomoc zo zahraničia.
V inom prípade prokurátor čelí obvineniu z podplácania. Podnikateľ Pavol P. spôsobil nehodu pod vplyvom alkoholu. Podľa prokuratúry následne požiadal Milana V., aby mu vybavil na polícii negatívny výsledok skúšky na alkohol. Za to si prokurátor vypýtal úplatok 10 tisíc a odovzdal ho policajtovi Janovi V.
Pred sudcu sa Milan V. postavil v stredu. Odvtedy súd vypočul obžalovaných a jedenástich svedkov. Pojednávanie bude v septembri pokračovať vypočúvaním ďalších svedkov a čítaním listinných dôkazov. Milanovi V. hrozí trest odňatia slobody jeden až päť rokov, Jánovi V. tri až osem rokov a Pavlovi P. šesť mesiacov až tri roky. V prípade, že sudca použije v prípade uznania viny pri ukladaní trestov asperačnú zásadu, trest sa môže zvýšiť.
Informácie TASR poskytla hovorkyňa Špeciálneho súdu Katarína Kudjaková. sim som