Tento sviatok začali sláviť už 21. apríla.
Bahájske spoločenstvo je najmladším náboženským spoločenstvom na Slovensku. Zaregistrované bolo na ministerstve kultúry 19. apríla 2007 po predložení petície s približne 28 000 podpismi. Ako uviedla dnes na tlačovej besede hovorkyňa spoločenstva Andrea Poloková, na Slovensku je zatiaľ registrovaných približne 200 bahájov, ktorí žijú vo veľkých mestách ako sú Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Trnava a ďalších. Mnohí prestúpili na bahajskú vieru z rôznych náboženských spoločností, ale sú medzi nimi aj bývalí ateisti.
Baháji nemajú žiadnych kňazov, pretože podľa nich je jednotlivec schopný sám vyhľadať náboženskú pravdu a čítať posvätné spisy. Spoločenstvo na najnižšej úrovni spravujú deväťčlenné Miestne duchovné rady, ktoré volia všetci veriaci. Na národnej úrovni pôsobia Národné duchovné rady. Centrála bahájov je v izraelskej Haife, kde je postavený Svetový dom spravodlivosti. Baháji stavajú chrámy, pre ktoré je charakteristické, že majú deväť vchodov. Chrámy však neslúžia na bohoslužby, ale len na čítanie posvätných textov. Na Slovensku sa schádzajú v bytoch.
Baháji na Slovensku odmietajú peniaze od štátu, aj keď sú registrovaným náboženstvom. Financovaní sú z anonymných a dobrovoľných príspevkov. Sústrediť sa chcú najmú na duchovné vzdelávanie detí. Poloková pritom nevylúčila, že baháji budú mať záujem vyučovať náboženstvo aj v školách.
Veria v jedného všemohúceho Boha, ktorý je spoločný pre všetky ostatné náboženstvá. Veria v nesmrteľnosť duše a v život po smrti. Majú vlastné sväté spisy, modlitby a kalendár, ktorý má 19 mesiacov po 19 dní.
Bahájske učenie kladie veľký dôraz na posilňovanie rodinných pút, mravné hodnoty, vysoký morálny štandard veriacich. Snažia sa o ustanovenie trvalého celosvetového mieru. Jednotlivé náboženstvá podľa ich viery boli ľudstvu postupne zjavované jedným Bohom prostredníctvom zakladateľov jednotlivých náboženstiev, ktorí sa nazývajú „poslovia Boží“. Patrí medzi nich napríklad Mojžiš, Ježiš Kristus, Mohamed, Budha a Bahá’u’lláh. Baháji všetky tieto náboženstvá a ich zakladateľov prijímajú, pretože veria, že Boh v priebehu dejín zjavoval náboženstvá v rôznych dobách a na rôznych miestach preto, aby poskytol všetkým ľuďom na svete duchovné vedenie.
Bahá’u’lláh je ďalším poslom Božím, napĺňa proroctvá Biblie ako i mnohých ďalších svätých kníh a je Prisľúbeným všetkých predchádzajúcich náboženstiev. Všetkým ľuďom na svete prináša najnovšie zjavenie od Boha a najaktuálnejšie učenie na riešenie osobných i svetových problémov.
Okrem Ridvánu bahájovia oslavujú aj príchod nového roka, ktorý sa však nezhoduje s kalendárnym. Pre Bahájske spoločenstvo nový rok prichádza 21. marca.