BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 16. mája (SITA) - Polícia v Brezne žiada občanov o pomoc a spoluprácu pri pátraní po 34-ročnom Pavlovi Kravčukovi z Brezna. Okresný súd v Banskej Bystrici vydal príkaz na jeho zatknutie pre trestný čin porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom v štádiu pokusu, uviedla pre agentúru SITA banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako ďalej uviedla, Kravčuk sa v súčasnosti môže zdržiavať v Bratislave, kde sa pohybuje medzi bezdomovcami, príležitostne pracuje v stavebných firmách. V januári 2007 bol hospitalizovaný u Milosrdných sestier v Bratislave.
Pavol Kravčuk je vysoký 170 cm, má štíhlu postavu, svetlé krátke vlasy, modré oči, na líci má jazvu dlhú dva centimetre a na ľavom ramene tetovanie.
Polícia žiada občanov, ktorí by vedeli podať akékoľvek informácie o hľadanom mužovi, aby tak urobili na ktoromkoľvek útvare PZ, alebo na známe telefónne číslo 158.