SME

Edit Bauer: Prípad Hedvigy M. je problémom právneho štátu

Komárno 22. júna (TASR) Otázka prípadu Hedvigy M. je problémom právneho štátu. Povedala to dnes TASR v Komárne poslankyňa Európskeho parlamentu za SR ...

Komárno 22. júna (TASR) Otázka prípadu Hedvigy M. je problémom právneho štátu. Povedala to dnes TASR v Komárne poslankyňa Európskeho parlamentu za SR Edit Bauer, podľa ktorej to, či sa kauza objaví znova na európskom fóre, záleží na vývoji situácie.

Táto otázka je otázkou nie preto, že ide o jednu osobu, nie preto, že má to relevanciu v maďarsko-slovenských vzťahoch, tento problém je problémom právneho štátu, povedala europoslankyňa, ktorá na otázku TASR, či sa kauza objaví ešte na európskych fórach, reagovala slovami: "Uvidíme, ako sa vec vyvinie.".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Jej kolegyňa z EP Irena Belohorská sa domnieva, že v Bruseli táto téma nezarezonovala. Myslím si, že vôbec nie. Tak ako ja nerozumiem problému, ktorý by virtuálne otvorili napríklad dvaja fínski poslanci medzi sebou, tak ľudia z tých ostatných štátov nerozumejú tomuto problému. Považujem to za - doslova a do písmena - kontraproduktívne, lebo, myslím si, že slovenský politik musí mať dôveru voči inštitúciám, ktoré v tomto štáte fungujú. Ako dodala, naopak, myslí si, že politici by sa mali veľmi vyvarovať takýchto tém a snažiť sa o nezávislosť.

Maďarský europoslanec László Surján, ktorý sa spolu s poslankyňami SR v EP zúčastnil v Komárne na Cezhraničnom fóre občanov, organizovanom bratislavskou a budapeštianskou informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu, pre TASR povedal, že prípad nitrianskej študentky nie je bruselskou záležitosťou.

SkryťVypnúť reklamu

Teraz ale uvidíme, čo bude s najnovším vývojom, ako sa to naznačilo v ostatných dňoch. Lebo ak sa to bude vyvíjať takto ďalej, tak vysvitne hrubá chyba v procese zo strany slovenských orgánov, konštatoval Surján.

Bauer 21. mája počas svojho vystúpenia v pléne Európskeho parlamentu označila za naozajstný šok pre Maďarov žijúcich na Slovensku obvinenie študentky Hedvigy M. z krivej výpovede. Poslankyňa oboznámila svojich kolegov s priebehom incidentu z augusta 2006, keď sa študentka maďarskej národnosti údajne stala obeťou útoku. Je to naozajstný šok pre Maďarov žijúcich na Slovensku. Obeť, študenti a učitelia, ktorí boli svedkami toho, ako vyzerala po útoku, teraz stoja proti polícii, ktorá ju obvinila, a proti vláde, ktorá ju ponížila. V oblasti slobody, bezpečnosti a justície prvé dve zlyhali. Prípad bude určite testom pre spravodlivosť. Existujú, samozrejme, pochybnosti: vynesie súd verdikt proti polícii a vláde?" položila otázku Bauer.

Maďarsko

Péter Polt.

Ústavný súd má iba dočasne povereného predsedu, Polt je pravdepodobná voľba.


TASR 2
Maďarský premiér Viktor Orbán.

Úrad na ochranu suverenity usúdi, že aktivity organizácie ohrozujú suverenitu.


TASR 4
Írsky premiér Micheál Martin.

Odsúdil aj zákaz pochodu Pride v Maďarsku.


TASR 4
Súvisiace témy: Európska únia
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  6. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  4. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  6. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  8. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 13 146
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 378
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 956
  4. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 653
  5. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu 2 062
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 046
  7. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 2 035
  8. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 026
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu