Majský, Brtva a Pachinger zostávajú vo väzbe

Kontroverzný podnikateľ Jozef Majský ostane do konca novembra vo väzbe. Rozhodol o tom dnes Najvyšší súd.

Obžalovaní Dávid Brtva a Patrik Pachinger (zľava) na súdnom pojednávaní.(Zdroj: SITA)

Bratislava 26. júna (ČTK) - Kontroverzný podnikateľ Jozef Majský, ktorý sa odvolal voči aprílovému rozsudku Špeciálneho súdu na 12-ročné väzenie za podvody v krachujúcich nebankových spoločnostiach, ostane do konca novembra vo väzbe. Rozhodol o tom dnes Najvyšší súd, ktorý posudzoval námietku Majského voči väzbe. Spolu s Majským ostanú vo väzbe aj spoluobžalovaní Patrik Pachinger a Dávid Brtva.

Pôvodne sa mala trojici skončiť väzba 30. júna. Všetkých Špeciálny súd odsúdil za tunelovanie skrachovaných spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest.

Majský a Brtva dnes zopakovali, že sú nevinní. Spoločne s právnym zástupcom Pachingera, ktorý sa na pojednávaní nezúčastnil, tvrdili, že boli obžalovaní na politickú objednávku. Majského advokát predložil súdu zdravotnú správu, podľa ktorej jeho klientovi neprospieva väzenie. Sám Majský sa posťažoval, že vo väzbe často navštevuje psychiatra a trpí ťažkými depresiami. Podľa súdu by sa však obžalovaní mohli po prepustení z väzby vyhýbať procesu.

Najvyšší súd by mal ešte rozhodnúť o odvolaní trojice obžalovaných proti samotnému rozsudku Špeciálneho súdu. Okrem väzenia mali podľa verdiktu spolu zaplatiť 336 miliónov korún. Najvyšší súd už v máji potvrdil rozsudok na 11,5 roka pre bývalého spolumajiteľa Horizontu a BMG Invest Vladimíra Fruniho za podvod.

Chronológia prípadu

1997 - Vladimír Fruni kúpil spoločnosť Horizont Slovakia a na jeseň začal s prijímaním vkladov od obyvateľstva prostredníctvom spoločnosti BMG Invest. Sľuboval neuveriteľne vysoké zhodnotenie vkladov.

1998 - Občania začali vkladať do tejto "nebankovej inštitúcie" veľké peniaze. Spoločnosť Horizont Slovakia, o.c.p., vykázala stratu 246 miliónov korún a celkové aktíva Horizontu predstavovali zhruba 2,5 miliardy korún.

1999 - Strata spoločnosti Horizont Slovakia sa zvyšovala v tomto roku ohlásila stratu 873,4 miliónov korún. Vladimír Fruni sa vtedy vkladateľov pokúsil upokojiť tvrdením, že spoločnosť bude zisková neskôr. Podľa jeho prognóz v roku 2002.

2000 - "Činnosť nebankových inštitúcií nepodlieha žiadnej regulácii, dozoru ani obmedzeniam. Ukladanie úspor je preto mimoriadne riskantné," varovala občanov vtedajšia ministerka financií Brigita Schmögnerová.

2000 - Kumulovaná strata skupiny Horizont dosiahla vyše 6 miliárd korún. Celkové záväzky pritom predstavovali takmer 10 miliárd. Keďže ľudia nepožadovali predčasné vyplatenie vkladov, firma pokračovala v masívnej kampani a vyberala ďalšie.

2001 - Firma zvýšila základné imanie na viac ako 4,6 miliardy korún. SIS upozorňovala na blížiaci sa bankrot nebankových inštitúcií a analyzovala ich pochybné investície. Spoločnosť sa bránila poskytovať údaje o hospodárení svojim klientom.

2002 - Pobočky BMG Invest ostali zatvorené. Horizont Slovakia a BMG Invest stihli od obyvateľov vyzbierať 62,78 miliardy korún a uzavreli 856-tisíc zmlúv. Vyše 53 miliárd použili na spätné vyplatenie vkladov a úrokov. Poškodených: 170-tisíc ľudí.

4. februára 2002 - Pred centrálou i pobočkami spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest v Košiciach postávali hlúčiky klientov po tom, čo sa dozvedeli o dočasnom uzavretí pobočiek. Niektorým na upokojenie postačilo písomné vysvetlenie na dverách, že dôvodom uzavretia je vstup zahraničného investora a s tým spojený audit. Iní sa klopaním a zvonením domáhali bližšieho vysvetlenia, ale bez akejkoľvek odozvy.

12. februára 2002 - Zahraničný investor odstúpil od prevzatia spoločností B.M.G. Invest a Horizont Slovakia. Predstavitelia nového vedenia klamlivo zdôrazňovali, že nebankové subjekty Horizontu s vyplácaním vkladov klientov po znovuotvorení pobočiek nebudú mať problémy a nový americký vlastník má dostatok prostriedkov aj na pokrytie vysokých strát odkúpených subjektov. Podľa informácií týždenníka Trend pritom Horizont len za roky 1998 až 2000 vykázal kumulované straty na úrovni 6 miliárd korún.

1. marca 2002 - Chorvátska polícia zadržala dvoch obvinených konateľov nebankových spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest. Išlo o trestne stíhaných Vladimíra F. a Mariána Š., na ktorých 28. februára sudca vydal medzinárodný zatykač.

7. marca 2002 - Ministerstvo spravodlivosti SR poslalo do Chorvátska žiadosť o vydanie na Slovensko konateľov spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest Vladimíra F. a Mariána Š. na trestné stíhanie. Spolu so žiadosťou o vydanie ministerstvo poslalo chorvátskym orgánom doručovateľskou službou 7 strán zatýkacích rozkazov.

12. marca 2002 - Dovtedajšie výsledky vyšetrovania prípadov nebankových spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest nasvedčovali tomu, že už od začiatku išlo pravdepodobne o podvod na princípe pyramídovej hry. Spoločnosti totiž podľa získaných dôkazov už od roku 1998 vykazovali stratu a výnosy vyplácali iba z peňazí nových klientov. Naďalej však v masívnej reklamnej kampani sľubovali vysoké zúročenie vkladov z ich podnikateľských činností.

17. mája 2002 - Župný súd v Splite uzavrel vyšetrovanie Vladimíra F. a Mariána Š. a postúpil spis Najvyššiemu súdu Chorvátskej republiky. Spolu s ním odoslali do Záhrebu aj odvolanie sa obhajcov oboch Slovákov voči rozhodnutiu trojčlennej rady sudcov Župného súdu zahrnutom v spise, že sa naplnili podmienky na vydanie zadržaných na Slovensko.

28. mája 2002 - Krajský súd (KS) v Košiciach vyhlásil konkurz na nebankovú finančnú spoločnosť Horizont Slovakia, a. s.

26. júna 2002 - Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru a pracovníci Národnej ústredne Interpolu na Slovensku bezprostredne po tom, čo obidvoch obvinených Vladimíra F. a Mariána Š. oficiálne vydali chorvátske orgány slovenskej strane, ich letecky prepravili do Košíc.

8. júla 2002 - Vladimíra F. previezli z Košíc do väznice v Ilave.

22. decembra 2003 - Senát Okresného súdu Košice 1 na neverejnom zasadnutí rozhodol o predĺžení vyšetrovacej väzby Vladimíra F. a Mariána Š. o ďalšie dva mesiace - do 26. februára 2004.

23. decembra 2003 - Sudca Krajského súdu v Košiciach dal súhlas na predaj majetku - nebankového subjektu Horizont Slovakia, a.s., po vyhodnotení 1. kola ponúk na odkúpenie.

19. februára 2004 - Vladimír F. a Marián Š. ostali vo vyšetrovacej väzbe. Na neverejnom zasadnutí o tom rozhodol senát Okresného súdu Košice 1.

22. júna 2004 - Bývalí konatelia skrachovaných nebankových subjektov Horizont Slovakia a B.M.G. Invest Vladimír F. a Marián Š., obvinení z miliardových podvodov, zostali naďalej vo väzbe. Najvyšší súd SR (NS SR) obidvom obvineným na návrh prokurátora predĺžil väzbu do 26. decembra.

12. júla 2004 - Polícia ukončila vyšetrovanie Jozefa M., Patrika P. a Dávida B., ktorí boli obvinení z organizácie zločineckej skupiny so zámerom vytunelovať nebankové subjekty Horizont Slovakia a BMG Invest.

26. júla 2004 - Český minister spravodlivosti rozhodol o vydaní Patrika P. na Slovensko.

4. augusta 2004 - Krajská prokuratúra v Košiciach rozhodla o prepustení veľkopodnikateľa Jozefa M. z vyšetrovacej väzby. Brány košickej väznice opustil okolo 15.45 h.

23. augusta 2004 - S návrhom na podanie obžaloby ukončila polícia vyšetrovanie v kauze údajného tunelovania skrachovaných nebankových subjektov Horizont Slovakia a BMG Invest. Bývalý veľkopodnikateľ Jozef M., Patrik P. a Dávid B. boli obvinení z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z podvodu. Podľa záverov vyšetrovania trio obvinených finančnými prevodmi na základe údajne fiktívnych zmlúv medzi americkými firmami a Horizontom pripravilo nebankový subjekt v troch prípadoch o viac ako 800 miliónov korún.

3. mája 2006 - Senát Špeciálneho súdu v Pezinku na neverejnom zasadnutí rozhodol o zaistení majetku obžalovaných Vladimíra F. a Františka M. "Sú stíhaní pre trestný čin, za ktorý vzhľadom na povahu a závažnosť činu a na pomery obžalovaných treba očakávať uloženie trestu prepadnutia majetku a je obava, že výkon tohto trestu bude zmarený alebo sťažený," uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Špeciálny prokurátor obžaloval bývalého šéfa Horizontu Vladimíra F. a jeho spoločníkov Annu M., Františka M., a Mariána Š. z trestných činov podvodu a porušenia pravidiel v hospodárskom styku, ktorých sa mali dopustiť v súvislosti s krachom nebankových finančných inštitúcií. Do 4. januára 2002, kedy spoločnosti zavreli všetky svoje pobočky, uzatvorili viac ako 850 000 zmlúv a celková výška vkladov predstavovala takmer 63 miliárd Sk. Obžaloba vyčíslila škodu na viac ako 12 miliárd Sk, čo sú nevyplatené vklady. Podľa súdu vznikla obava, že niektorí sa chcú majetku zbaviť. Súd má možnosť zaistiť majetok aj pred vynesením rozsudku, ak obžalovaným hrozí trest prepadnutia majetku a "je obava, že výkon tohto trestu bude zmarený alebo sťažený". Na Slovensku je takýto postup súdu v prípade milionárov výnimočný.

18. mája 2006 - Výpoveďami troch svedkov pokračovalo hlavné pojednávanie Špeciálneho súdu v kauze Horizont Slovakia a BMG Invest s obžalovaným Vladimírom F. a spol. Senát vypočúval pracovníčky oboch firiem, najmä účtovníčky a ekonómky. Súd predvolal piatich svedkov a znalca z oblasti ekonomiky.

19. mája 2006 - Výnosy z podnikateľskej činnosti nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest nepostačovali ani na pokrytie ich prevádzkových nákladov. "Spoločnosti mali príjmy predovšetkým od klientov, od ktorých vyberali peniaze na základe zmluvy o pôžičke a zmluvy o tichom spoločenstve. Vyplácali neexistujúce podiely na zisku, keďže zisk nedosahovali," skonštatoval znalec. Nebolo možné otočiť peniaze s takým úrokom, na fungovanie firiem bolo nutné prijímať stále viac a viac vkladov. Teoretická udržateľnosť tohto systému bola v počte obyvateľov, ktorí boli ochotní vložiť peniaze do spoločností.

23. mája 2006 - Špeciálny súd odročil na neurčito hlavné pojednávanie s obžalovaným Vladimírom F. a spol. v kauze Horizont a BMG Invest.

16. júna 2006 - Na verejnosť prenikol údajný zoznam klientov skrachovaných nebankových subjektov BMG Invest a Horizont, ktorý obsahoval osobné údaje, ako sú mená, priezviská, adresy, rodné čísla, čísla zmlúv, výšky vložených súm, percentuálne výnosy a dátumy výplaty. Otvorený list s údajmi dostali elektronickou poštou viacerí zástupcovia médií, pisateľ sa podpísal menom František Matik.

18. júla 2006 - Hlavné pojednávanie v kauze Horizont Slovakia a BMG Invest s obžalovaným Vladimírom F. a spoločníkmi sudkyňa Špeciálneho súdu v Pezinku zrušila. Dôvodom bola neprítomnosť obhajcu obžalovaného Františka M. aj jeho náhradníka.

11. septembra 2006 - Senát Špeciálneho súdu v Pezinku otvoril pokračovanie hlavného pojednávania v kauze Horizont Slovakia a BMG Invest s obžalovaným Vladimírom F. a spoločníkmi. Pred senát predstúpil aj bývalý hovorca oboch spoločností Alfonz Šuran. Poprel, že by BMG a Horizont lákali svojich klientov masívnou reklamnou kampaňou, ako mu kladie za vinu obžaloba.

18. septembra 2006 - Pojednávanie v kauze tunelovania BMG Invest a Horizont Slovakia s obžalovaným Vladimírom F. a spoločníkom, ktoré pokračovalo od 11. septembra, musel senát Špeciálneho súdu prerušiť pre hospitalizáciu jednej z obžalovaných Anny M. v košickej nemocnici.

28. septembra 2006 - Pojednávanie v kauze tunelovania BMG Invest a Horizont Slovakia pokračovalo na Špeciálnom súde vypočutím ďalších svedkov a čítaním listinných dôkazov.

29. septembra 2006 - Senát Špeciálneho súdu v Pezinku odročil hlavné pojednávanie na 14. november 2006, kedy bude pokračovať v ďalšom dokazovaní. Súd zamietol žiadosti obžalovaných Vladimíra F. a Mariána Š. o prepustenie z väzby na slobodu, pretože dôvody väzby podľa súdu naďalej trvajú. Obžalovaní podali proti rozhodnutiu súdu sťažnosť, ktorú má riešiť Najvyšší súd SR.

25. októbra 2006 - Bývalý šéf Horizont Slovakia Vladimír F. a jeho spoluobvinený Marián Š. zostanú vo väzení. Najvyšší súd SR im predĺžil väzbu o štyri mesiace do 26. februára 2007.

13. novembra 2006 - Špeciálny súd musel pre práceneschopnosť obžalovaného veľkopodnikateľa Jozefa M. odročiť na neurčito pojednávanie v kauze tunelovania BMG Invest a Horizont Slovakia. Senát zároveň nariadil Jozefovi M. poriadkovú pokutu vo výške 50-tisíc korún, pretože sa žiadnym relevantným spôsobom neospravedlnil z pojednávania. Obhajca Jozefa M. podal voči pokute sťažnosť. Súd zároveň zamietol žiadosť o prepustenie z väzby obžalovaného Dávida B.

14. novembra 2006 - Zmluvy medzi nebankovými subjektmi BMG Invest a Horizont Slovakia boli podľa ich bývalého právneho zástupcu Petra Vojčíka v poriadku. Vojčík však nevedel posúdiť ekonomickú relevantnosť týchto zmlúv a ich výhodnosť pre klientov firiem. Vyhlásil to na hlavnom pojednávaní Špeciálneho súdu v kauze tunelovania BMG Invest a Horizont Slovakia. Obžalovaný Vladimír F. vyhlásil, že zmluvy koncipovala na základe vzorovej zmluvy Vojčíkova právna kancelária. To potvrdil aj svedok.

22. novembra 2006 - Senát Špeciálneho súdu v Pezinku ukončil dokazovanie v kauzách týkajúcich sa tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia s obžalovanými Vladimírom F. a Mariánom Š.

28. novembra 2006 - V procese s obžalovanými v kauze skrachovaných nebankových subjektov Horizont Slovakia a BMG Invest Vladimírom F., Annou M., Mariánom Š. a Františkom M. bol podľa ich obhajcov vo viacerých prípadoch porušený zákon. Podľa obhajcu Milana Kuzmu bolo porušené právo obžalovaných na obhajobu, pretože nebolo možné aplikovať naše návrhy na doplnenie dokazovania. Podľa obhajcu bolo sústavne upierané aj právo ich mandanta vyjadriť sa k niektorým návrhom alebo dôkazom a v prípade, že sa vyjadril, boli jeho návrhy zamietnuté.

18. decembra 2006 - Špeciálny súd SR pristúpil k záverečným rečiam v kauze tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia. Obhajcovia Mariána Š. a Anny M. požiadali v záverečných rečiach o oslobodenie svojich mandantov spod obžaloby z trestných činov podvodu a porušenia pravidiel v hospodárskom styku v kauze tunelovania BMG Invest a Horizont Slovakia. Prokurátor obom, ako aj Vladimírovi F., navrhol udeliť trest na hornej hranici možnej sadzby, ktorá je až 12 rokov.

9. januára 2007 - Najvyšší súd zamietol sťažnosť obžalovaných voči senátu Špeciálneho súdu, čím umožnil, aby senát vyniesol rozsudok.

10. januára 2007 - Bývalý majiteľ nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia Vladimír F. (1952) si odsedí 11 rokov a šesť mesiacov v tretej nápravnovýchovnej skupine. Senát Špeciálneho súdu ho uznal vinným z trestných činov podvodu formou spolupáchateľstva. Mariána Š. odsúdil na sedem rokov väzenia, Františka M. v neprítomnosti na 11 rokov a šesť mesiacov. Súd rozhodol aj o prepadnutí ich majetku. Štvrtú obžalovanú Annu M. senát Špeciálneho súdu oslobodil. Obžaloba vyčíslila škodu vyše 14 miliárd korún, čo sú nevyplatené vklady.

23. februára 2007 - Najvyšší súd SR predĺžil hlavnému obžalovanému v kauzách tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia, podnikateľovi Jozefovi M. väzbu do 30. júna. Rovnako väzbu predĺžil aj ďalším dvom obžalovaným - Dávidovi B. a Patrikovi P. Urobil tak na návrh Špeciálneho súdu. Predseda senátu však zároveň vyzval Špeciálny súd, aby vyniesol rozsudok v kauze do konca júna.

27. apríla 2007 - Špeciálny súd (ŠS) v Pezinku uznal bývalého veľkopodnikateľa Jozefa M. vinným z trestného činu založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny v kauze nebankových subjektov Horizont Slovakia a BMG Invest a poslal ho za mreže na 12 rokov v tretej nápravnovýchovnej skupine. Spolupáchateľa Dávida B. odsúdili na 11 rokov a Patrika P. na 10 rokov väzenia. Okrem toho musia obaja zaplatiť pokutu po 300-tisíc korún. Ak nezaplatia, odsedia si ešte rok navyše. Zároveň dostali 10 rokov zákazu podnikateľskej činnosti. Jozef M. pokutu nedostal, predseda senátu to zdôvodnil tým, že súd prihliadal na jeho dôchodcovský vek. Odsúdení musia zaplatiť aj vzniknutú škodu vo výške 336 miliónov korún. Proti rozsudku sa všetci traja odsúdení na mieste odvolali na Najvyšší súd SR.

1. mája 2007 - Patrik P., odsúdený na desať rokov v kauze tunelovania nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia, podal trestné oznámenie na senát Špeciálneho súdu (ŠS), ktorý ho poslal za mreže. Bývalý predseda Špeciálneho súdu Igor Králik, ktorý bol aj členom senátu v kauze nebankoviek, totiž odmietol odpovedať Patrikovi P. na otázku: Kto je vlastníkom Horizontu a kto je poškodeným v tejto kauze? súvisiacu s jeho obhajobou. Patrik P. sa odvoláva na zákon o slobodnom prístupe k informáciám. Trestné oznámenie podal niekoľko dní pred vynesením rozsudku.

11. mája 2007 - Po piatich rokoch a dvoch mesiacoch prepustil Okresný súd v Trenčíne na slobodu podvodníka z Horizontu Slovakia Mariána Šebeščáka, informoval denník Pravda. Vyhovel tak jeho žiadosti o podmienečné prepustenie. Prokurátorka sa proti rozhodnutiu súdu odvolala, a tak o prípade rozhodne Krajský súd v Trenčíne. Šebeščáka odsúdil Špeciálny súd v januári tohto roka na sedemročný trest. Podľa rozsudku sa podieľal na podvodoch v Horizonte, no ako jediný spolupracoval s prokuratúrou a usvedčoval spoluobžalovaných. Aj preto dostal miernejší trest ako Vladimír F. a František M.

30. mája 2007 - Najvyšší súd (NS) SR potvrdil 11,5-ročný trest v tretej nápravnovýchovnej skupine pre bývalého majiteľa nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia Vladimíra Fruniho (54), ako aj jeho blízkeho spoločníka Františka Matíka (43) a zamietol tak odvolanie, ktoré podali voči rozsudku Špeciálneho súdu (ŠS) SR v Pezinku. Zároveň NS SR potvrdil ich vinu z trestných činov podvodu formou spolupáchateľstva a porušenia pravidiel v hospodárskom styku, ktorých sa mali dopustiť v súvislosti s krachom nebankových finančných inštitúcií, ako aj prepadnutie ich majetku. Matík však na výkon trestu dodnes nenastúpil, už piaty rok sa skrýva. Spolu s nimi odsúdil ŠS SR na sedem rokov väzenia Mariána Šebeščáka (48) a zaradil ho do prvej nápravnovýchovnej skupiny. Ten sa však neodvolal. Štvrtú obžalovanú, Annu M. senát ŠS SR oslobodil.

19. júna 2007 - Krajský súd v Trenčíne rozhodol, že Mariána Šebeščáka, ktorý si odpykáva sedemročný trest za podvody v nebankových spoločnostiach BMG Invest a Horizont Slovakia, neprepustia z väzenia. Senát súdu sa na neverejnom zasadaní zaoberal sťažnosťou prokurátora proti podmienečnému prepusteniu Mariána Šebeščáka z výkonu trestu. Podľa rozhodnutia Okresného súdu v Trenčíne z 11. mája Šebeščák splnil zákonné podmienky, aby mohol byť podmienečne prepustený, Krajský súd v Trenčíne zrušil rozhodnutie Okresného súdu, vrátil vec na nové prejednanie a rozhodnutie. Bývalý manažér dostal v januári tohto roka sedemapolročný trest. Voči rozhodnutiu Špeciálneho súdu sa neodvolal. Za mrežami je už päť rokov a dva mesiace, trest si odpykáva vo väznici v Dubnici nad Váhom. O podmienečné prepustenie môže odsúdený požiadať po odpykaní si dvoch tretín trestu.

26. júna 2007 - Najvyšší súd SR zamietol žiadosť bývalého veľkopodnikateľa Jozefa M. a jeho spoločníkov Dávida B. a Patrika P. o prepustenie z väzby a predĺžil ju do 30. novembra 2007. Väzba mala odsúdeným pôvodne skončiť 30. júna 2007.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
 2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
 3. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
 4. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
 5. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
 6. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
 7. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
 8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
 9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
 10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
 1. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
 2. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
 3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
 4. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
 5. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
 6. Mladí vodiči preferujú čoraz silnejšie autá
 7. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
 8. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
 9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť
 10. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
 1. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky 10 326
 2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 9 009
 3. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 3 776
 4. Moskva alebo Petrohrad? 3 573
 5. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 3 171
 6. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 2 518
 7. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 2 328
 8. Ako sa zbaviť chladnej podlahy 2 254
 9. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 1 943
 10. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 669

Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Haagsky tribunál trestal najmä Srbov, po Mladičovi končí

Miloševič počas procesu zomrel, srbského extrémistu zase oslobodili. Teraz sedí v parlamente.

SVET

Najskôr cukríky, potom zabíjanie. Balkánskeho mäsiara odsúdili

Niektorí Mladiča považujú za vojnového hrdinu.

KOMENTÁRE

Bezdôsledkový Smer nám zahral komédiu

Smer je len napodobenina s niekoľkými vonkajšími znakmi politickej strany.

KOŠICE KORZÁR

Bratov Paškovcov odsúdili za bitku v centre Košíc

Dvaja dostali podmienku, jeden peňažný trest.

Neprehliadnite tiež

Domov

Plavčan radí na ministerstve ďalej, polícia sa pri eurofondoch nepohla

Exminister školstva Peter Plavčan by mal novej ministerke radiť do konca tohto roka.

Domov

Bratislavská nemocnica zrušila zmluvu s firmou na platené parkoviská

Parkoviská sú zatiaľ naďalej spoplatnené.

Domov

Ochranári kritizujú fungovanie Štatnej ochrany prírody

Slovenský ochranársky snem tvrdí, že situácia v inštitúcii je dlhodobo neudržateľná.

Domov

Slovensko nadviaže spoluprácu v oblasti školstva s Južnou Kóreou

Ministerka školstva podpísala v Soule memorandum o vzájomnej spolupráci.