Vláda Roberta Fica má prvé výročie

2006

2. júla

Koaličnú dohodu podpísali v Bratislave predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico, predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar a predseda SNS Ján Slota.

4. júla

Prezident Ivan Gašparovič vymenoval novú Vládu Slovenskej republiky na čele s Robertom Ficom.

Na prvej schôdzi NR SR bol za jej predsedu zvolený Pavol Paška (Smeru-SD).

Lídri Strany európskych socialistov (PES) a Socialistickej frakcie v Európskom parlamente Poul Nyrup Rasmussen a Martin Schulz vyjadrili v liste predsedovi strany Smer-SD Robertovi Ficovi "hlboké znepokojenie zo zloženia novej slovenskej vlády, ktorá zahŕňa SNS a ĽS-HZDS."

5. júla

Premiér Robert Fico v Štrasburgu šéfovi Socialistickej frakcie v EP Martinovi Schulzovi povedal, že "zaručí, aby bola nová slovenská vláda sociálnodemokratická“, PES však naďalej trvala na sankciách voči Smeru-SD.

19. júla

Premiér Robert Fico po rokovaní kabinetu informoval, že vláda je pripravená regulovať cenu nafty a benzínu. Uviedol, že vláda si vyberie z troch možností ako ovplyvniť ceny benzínu. Buď zníži spotrebné dane, alebo sa dohodne so Slovnaftom, alebo určí cenu benzínu

21. júla

Veľvyslanec Bieloruska na Slovensku Valerij Voroneckij pre bieloruskú agentúru BELTA uviedol, že na Slovensku sa po zmene vlády, na čele ktorej stojí sociálny demokrat Robert Fico, vytvorilo priaznivejšie politické prostredie na rozvoj všestrannej spolupráce s Bieloruskom.

24. júla

Maďarská vláda bola šokovaná protimaďarskými vyhláseniami predsedu SNS Jána Slotu, ktoré vyslovil v rozhovore pre české Lidové noviny 22. júla. Maďarská ministerka zahraničia Kinga Gönczová vyzvala slovenskú vládu, aby sa od Slotových slov dištancovala. Slota v rozhovore povedal, že maďarská menšina na juhu Slovenska utláča slovenskú väčšinu.

26. júla

Premiér Robert Fico sa vyjadril, že nevie o žiadnom probléme medzi Slovenskom a Maďarskom. List maďarskej ministerky zahraničných veci nepovažuje za dôležitý. "Listov chodí toľko všelijakých po celom svete," uviedol Fico. Minister Kubiš, naopak, označil list za jasný prejav znepokojenia maďarskej vlády a uviedol, že čo najskôr odpovie maďarskej kolegyni Kinge Gönczovej.

Vláda nezrušila zákaz privatizácie prijatý predchádzajúcim kabinetom. Podľa premiéra Roberta Fica tak chce zabrániť predajom, ktoré by mohli urobiť ľudia bývalej koalície, ktorí sú stále vo funkciách, napríklad vo Fonde národného majetku.

31. júla

Vláda schválila Programové vyhlásenie, v ktorom sa okrem iného zaviazala, že Slovensko prijme euro v januári 2009.

4. augusta

Vláde vyslovilo v NR SR dôveru 80 zo 135 prítomných poslancov. Proti bolo 55.

Vláda na svojom rokovaní v skorých ranných hodinách schválila nariadenie, ktorým sa rušia poplatky v zdravotníctve. "To znamená, že od 1. septembra tohto roku sa rušia 20-korunové poplatky za návštevu u lekára a 50-korunové poplatky za hospitalizáciu," povedal premiér Fico.

16. augusta

Vláda odporučila zrušiť zmluvu o predaji letiska v Bratislave konzorciu Two One.

Vláda vymenila prednostov všetkých ôsmich krajských úradov a nových menovala na základe koaličnej dohody.

17. augusta

Premiér Robert Fico navštívil iracké hlavné mesto Bagdad a príslušníkov slovenskej jednotky v tábore.

26. augusta

Premiér Robert Fico odkázal do Budapešti, že Maďarsko nemusí vyzývať Slovensko, aby konalo proti extrémizmu. Reagoval tak na výzvu maďarského premiéra Ferenca Gyurcsánya, ktorý vyzval na dištancovanie sa od protimaďarských prejavov. Fico zdôraznil, že ako predseda vlády aj strany Smer-SD ostro odsudzuje prejavy extrémizmu a neznášanlivosti, ku ktorým došlo na území Maďarska aj Slovenska. Gyurcsány cez médiá žiadal aj potrestanie mužov, ktorí mali v Nitre 25. augusta prepadnúť 23-ročnú študentku maďarskej národnosti.

20. septembra

Vláda schválila novelu nariadenia o výške úhrady poistenca za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, na základe ktorej sa od októbra 2006 znížil poplatok pacienta v lekárni a vo výdajni zdravotníckych pomôcok na 5 Sk.

21. septembra

Premiér Robert Fico na pracovnej večeri v New Yorku venovanej reforme Bezpečnostnej rady OSN uviedol, že OSN nie je spôsobilá včas a vhodne reagovať na najzávažnejšie situácie, ktoré vznikajú na celom svete. Na večeri, na ktorej sa tiež zúčastnil generálny tajomník OSN Kofi Annan a 300 predstaviteľov štátov, Fico ďalej uviedol, že obraz OSN ako medzinárodnej organizácie nie je najlepší. Slovensko sa týmto prejavom otvorene prihlásilo k nevyhnutnosti zrekonštruovať Bezpečnostnú radu OSN.

26. septembra

Premiér Robert Fico a ministri vnútra Robert Kaliňák a obrany František Kašický neočakávane navštívili slovenský kontingent pôsobiaci v misii ISAF v Afganistane. Premiér Fico po návrate informoval, že Slovensko je pripravené vyhovieť požiadavke NATO a presunúť ženistov z Kábulu na juh krajiny do Kandaháru.

28. septembra

Vláda schválila novelu zákona o dani z príjmov, podľa ktorej by sa mali od roka 2007 viac zdaňovať osoby s nadštandardnými príjmami. Za nadštandardný príjem vláda podľa premiéra Fica už považuje hrubú mzdu, ktorá bude v budúcom roku predstavovať 47 600 Sk mesačne. Takýto plat podľa Fica na Slovensku má iba niekoľko percent ľudí. "Bežný príjem sa pohybuje medzi 9 až 12 tis. Sk v hrubom," dodal predseda vlády.

Vláda súhlasila s návrhom, aby sa od roka 2007 pri liekoch a niektorých ďalších zdravotníckych tovaroch uplatňovala znížená sadzba DPH vo výške 10 %, informoval premiér Robert Fico. Na ostatné tovary by mala aj naďalej platiť základná sadzba 19 %. "V prípade, že nám to bude rozpočet umožňovať, pristúpime v budúcnosti k zníženiu sadzby aj pri iných položkách," dodal minister financií Ján Počiatek.

4. októbra

Výzdoba z ruží, ľalií a gerber mala privítať v betliarskom kaštieli členov vlády, ktorí si pôvodne vybrali národnú kultúrnu pamiatku za miesto 13. schôdze. Rokovanie sa však konalo s polhodinovým meškaním v miestnom kultúrnom dome, ktorý je ukážkou socialistického staviteľstva. Premiér Robert Fico rozhodol o zmene miesta rokovania kabinetu, lebo nepovažuje za vhodné, aby v regióne s komplikovanou ekonomickou a zlou sociálnou situáciou zasadala vláda SR v nadštandardných priestoroch kaštieľa Betliar.

10. októbra

Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány po rokovaní predsedov vlád V4 vo Visegráde náhle zrušil plánované rokovanie s Robertom Ficom. Dôvodom sú rozdielne názory na účasť extrémistov, nacionalistov a populistov vo vláde.

Premiéra Roberta Fica prekvapilo zrušenie schôdzky s Ferencom Gyurcsányom a pobúrili ho vyhlásenia, že slovenská vláda spôsobuje maďarskej bolesť hlavy aj duše.

11. októbra

Vláda schválila návrh štátneho rozpočtu na rok 2007. Schodok verejných financií by mal v roku 2007 dosiahnuť 2,9 % hrubého domáceho produktu (HDP).

12. októbra

Predsedníctvo Strany európskych socialistov (PES), rozhodlo, že strana Smer-SD má na desať mesiacov pozastavené členstvo v PES. Rozhodnutie sa netýka europoslancov Smeru. Premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico reagoval, že PES potrestala Smer-SD za to, že robí politiku pre ľudí. Smer-SD podľa Fica eurosocialisti potrestali aj za to, že bojuje s monopolmi a za to, že nezobral do vlády SMK.

18. októbra

Vláda rozhodla, že 99 slovenských vojakov sa vráti vo februári z Iraku domov. V Iraku zostanú šiesti dôstojníci vo veliteľstvách OSN a piati vo výcvikovej misii NATO.

24. októbra

NR SR hlasmi 112 poslancov schválila zákon o poskytnutí vianočného príspevku pre dôchodcov.

30. novembra

Predseda predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. (SPP) Jan Massmann informoval, že cena plynu od 1. januára 2007 klesne pre domácnosti v priemere o 4,04 %.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) rozhodol, že celková priemerná cena za dodávku elektriny domácnostiam sa v roku 2007 v priemere nezmení.

6. decembra

NR SR schválila zmeny v zákone o dani z príjmov, podľa ktorých sa od začiatku budúceho roka budú viac zdaňovať osoby s nadštandardnými príjmami.

12. decembra

NR SR schválila návrh zákona o štátnom rozpočte. Rozpočet v záverečnom hlasovaní podporilo 85 zo 150 zúčastnených poslancov, proti bolo 65 poslancov.

2007

10. januára

Premiér Robert Fico vyhlásil, že Špeciálny súd (ŠS) nezanikne. Minister spravodlivosti Štefan Harabin, ktorý sa snažil o jeho zrušenie, rešpektuje politické rozhodnutie, no uviedol, že aj naďalej je presvedčený o protiústavnosti ŠS.

11. januára

Premiér Robert Fico sa zúčastnil na recepcii, ktorú usporiadalo veľvyslanectvo Kubánskej republiky pri príležitosti 48. výročia kubánskej revolúcie vedenej Fidelom Castrom. Agentúre SITA to potvrdili dve pracovníčky veľvyslanectva, ktoré však odmietli uviesť svoje meno. Okrem Fica sa podľa informácie pracovníčok ambasády zúčastnili na recepcii viacerí predstavitelia ministerstiev, parlamentu i podnikovej sféry. Menovať ich však nevedeli

26. januára

Ak by slovenská vláda rozhodla o presune 57 slovenských ženistov z afganského Kábulu do Kandaháru, tak jedine za podmienky, že neopustia priestory kandahárskeho letiska. Vyhlásil to premiér Robert Fico po utajenej a približne trojhodinovej návšteve vojenského tábora na letisku Kandahár. Zdôraznil, že od predstaviteľov misie NATO - ISAF dostali prísľub, že slovenskí ženisti by pracovali iba v tábore na letisku. Letisko v Kandaháre označil premiér Fico za dobre zabezpečené.

5. februára

Premiér Robert Fico rokoval v Pekingu s čínskym premiérom Wen Jiabaom v Pekingu o vzájomnej podpore výhodných hospodárskych vzťahov.

7. februára

NR SR schválila miernejšiu verziu novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Podľa schválenej novely totiž už regulačný úrad nebude taxatívne regulovať ceny silovej elektriny a ceny energií pre veľkoodberateľov. Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek pritom v prvých verziách tejto novely chcel regulovať aj silovú elektrinu, ako aj stanovovať ceny energií pre veľkoodberateľov.

21. februára

Premiér Robert Fico navštívil Líbyu. S predsedom vlády Líbye El Bagdadi Ali Mahmudim rokoval o hospodárskej spolupráci a jej ďalšom prehlbovaní. Sústredil sa na projekt na splatenie líbyjského dlhu voči SR a na získanie zákazky na opravu a modernizáciu líbyjskej letky vojenských lietadiel L 39. Fico zdôraznil, že opätovne vzniká priestor aj na prácu slovenských zdravotníkov v Líbyi, kde do roku 1989 pôsobilo takmer dvetisíc zdravotníkov a lekárov.

Premiér Robert Fico s líbyjskými predstaviteľmi hovoril o prepustení bulharských zdravotných sestier a palestínskeho lekára odsúdených za úmyselné šírenie vírusu HIV. Líbyjský súd vymeral piatim bulharským zdravotným sestrám a jednému palestínskemu lekárovi trest smrti. Fico v Tripolise navrhol, aby sa deti nakazené vírusom HIV liečili na Slovensku. Líbyjská strana podľa jeho slov túto ponuku prijala.

22. februára

Bulharský veľvyslanec v SR Ognian Garkov uviedol, že neverí, že slovenský premiér Robert Fico označil palestínskeho lekára a bulharské zdravotné sestry za páchateľov. Premiér Fico počas návštevy Líbye v rozhovore pre Rádiožurnál SRo okrem iného uviedol, že "odovzdám pánovi Kaddáfímu osobne list, ktorý nesiem od pána prezidenta SR, bude predmetom rozhovoru určite aj téma postavenia nielen teda obetí, ale aj postavenia páchateľov, ktorí sú dnes pred líbyjskými súdmi." Garkov pripomenul, že podľa oficiálneho bulharského stanoviska sú sestričky i lekár nevinní a Bulharsko trvá na tom, aby boli oslobodení, a dodal, že sa pri tom spolieha na pomoc a podporu priateľov zo Spojených štátov amerických a Európskej únie, vrátane

23. februára

"Niektorí novinári sa správajú ako rádio Jerevan," povedal premiér Fico s tým, že v Líbyi podporil aj bulharské sestričky aj palestínskeho lekára, požiadal líbyjskú stranu o spravodlivosť a humánny prístup a pomoc pri liečbe postihnutých detí mal vopred odkonzultovanú na základe projektu profesora Krčméryho. "Urobil som to, čo sa očakávalo a čo sa od štandardného politika EÚ patrí," povedal Fico a dodal, že o výsledkoch líbyjských rozhovorov informoval aj bulharského premiéra Sergeja Staniševa, "kde som mal pre bulharského premiéra významné posolstvá".

25. februára

Slovenskí ženisti ukončili pôsobenie v misii Iracká sloboda.

28. februára

Premiér Robert Fico po prvý raz pripustil politické nominácie veľvyslancov. Vláda podľa neho potrebuje na dôležitých postoch svojich ľudí. "Takáto prax je všade na svete," povedal po tom, ako vláda schválila odvolanie deviatich a menovanie desiatich veľvyslancov - kariérnych diplomatov a obchodného radcu.

2. marca

Vo Vojenskom opravárenskom podniku (VOP) v Novákoch došlo k mohutným výbuchom, pri ktorých zomreli dvaja ľudia a šesť ľudí bolo nezvestných. Tlaková vlna rozbila okná a výklady obchodov nielen v meste, ale aj v 11 kilometrov vzdialenej Prievidzi a Bojniciach. Do Novák prišli záchranné vozidlá aj z iných krajov a na miesto výbuchu dorazili tiež premiér Robert Fico, ministri František Kašický, Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru Ján Packa.

19. marca

Okresný súd Bratislava I rozhodol o vyhlásení konkurzu na Slovenské aerolínie (SA), a.s. a zároveň vyzval veriteľov, aby prihlásili svoje pohľadávky voči zadlženej leteckej spoločnosti do 45 pracovných dní.

9. apríla

Premiér Robert Fico odložil cestu do Južnej Ameriky. Hovorkyňa premiéra Silvia Glendová zdôraznila, že dôvodom bol zdravotný stav premiéra. Podľa Glendovej cestu odložili pre "náhle chrípkové virózne ochorenie predsedu vlády". Fico mal 9. apríla odcestovať na návštevu Čile, Brazílie a Argentíny, do vlasti sa mal vrátiť 15. apríla.

13. apríla

Vládna koalícia podržala na mimoriadnej schôdzi NR SR ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka. Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi podporilo 59 poslancov, proti hlasovalo 74 a jeden poslanec nehlasoval. Jahnátek je prvým ministrom vlády Roberta Fica, ktorý na pôde NR SR čelil návrhu na odvolanie. Opozícia vyzvala 22. marca ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka na odstúpenie pre jeho mediálne výroky o využívaní čiernych peňazí v štátnych podnikoch. Minister Jahnátek v rozhovore pre týždenník Trend hovoril v súvislosti so slovenským obranným priemyslom o "netradičných formách predaja". Na otázku, že o slovenské tanky a húfnice je záujem najmä v krajinách tretieho sveta, kde sa obchoduje cez úplatky, minister odpovedal, že ide o netradičné formy predaja. Premiér Robert Fico nevidel dôvod na odstúpenie ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka. Jeho hovorkyňa Silvia Glendová 22. marca uviedla, že "ak by mal byť člen vlády odvolaný za to, že niekto si po svojom vyloží jeho vyhlásenia, predseda vlády by sa musel odvolať už asi tisíckrát sám". Glendová ďalej povedala, že Jahnátek v rozhovore pre týždenník Trend otvorene odpovedal na otázku, aké sú praktiky v krajinách tretieho sveta pri obchode so zbraňami. Podľa Úradu vlády SR Jahnátek svoju odpoveď jasne uzatvoril tým, že súkromné aj štátne firmy musia v tomto prostredí postupovať len zákonným spôsobom.

18. apríla

Vláda jednomyseľne schválila návrh novely Zákonníka práce, informoval premiér Robert Fico. "Táto novelizácia, ak bude prijatá v parlamente, bude posunom nášho Zákonníka práce smerom k modernému európskemu Zákonníku práce," povedal.

19. apríla

Premiér Robert Fico pri svojej návšteve 14. ročníka medzinárodnej súťaže Murár 2007 na Strednom odbornom učilišti stavebnom v Nitre uviedol, že vláda bude podporovať učňovské vzdelávanie, pretože tieto profesie v súčasnosti štát veľmi potrebuje. Svojou účasťou chcel podľa svojich slov ukázať, že aj tento typ vzdelania má pre Slovensko obrovský význam a že si váži žiakov, ktorí sa rozhodli pre tieto smery.

28. apríla

Vláda je presvedčená, že ceny pohonných látok by mohli klesnúť. Rafinéria Slovnaft podľa premiéra Roberta Fica adekvátne nezohľadňuje pri tvorbe cien posilňovanie koruny voči doláru. „Cena benzínu by mala byť niekde na úrovni 35 korún," povedal premiér v diskusnej relácii SRo Sobotné dialógy“. Dodal, že ak sa vláde nepodarí presvedčiť Slovnaft, že ceny benzínu sú „zbytočne vysoké“, použije všetky legitímne nástroje, ktoré má k dispozícii, aby dosiahla ich zníženie. „Neexistujú dôvody na taký nárast cien benzínu," zdôraznil Fico.

1. mája

Asi 500 ľudí sa zišlo na prvomájových oslavách na Svätoplukovom námestí v Nitre, ktoré zorganizoval Smer-SD. Prítomným sa prihovoril premiér Robert Fico.

4. mája

Premiér Robert Fico navštívil Moskvu. Ruský prezident Vladimir Putin po stretnutí s ním povedal, že Rusko chce na Slovensko nielen dodávať jadrové palivo, ale podieľať sa aj na modernizácii jadrových reaktorov. Fico pred Putinom zopakoval priaznivý postoj vlády k jadrovej energetike. Verí, že sa podarí Slovenskému plynárenskému priemyslu podpísať dobrú zmluvu o dodávkach plynu z Ruska po roku 2009, keďže súčasná sa v roku 2008 končí. O dodávkach ropy máme s Ruskom zmluvu do roku 2014. Fico podotkol, že v oboch komoditách sme na 98 percent odkázaní na dodávky z Ruska.

23. mája

Minister zdravotníctva Ivan Valentovič informoval, že vláda SR má záujem, aby sa postupne na Slovensku vytvorila iba jedna verejnoprávna zdravotná poisťovňa. Zlúčiť by sa mali Všeobecná zdravotná poisťovňa a Spoločná zdravotná poisťovňa, a to na základe projektu, ktorý do konca augusta vypracuje ministerstvo zdravotníctva. Minister potvrdil, že vláda už neuvažuje o vyvlastnení súkromných zdravotných poisťovní. K jednej zdravotnej poisťovni chce vláda dospieť pomocou legislatívnych, inštitucionálnych a finančných opatrení. Jedným z nich má byť aj zamedzenie zisku zdravotných poisťovní.

30. mája

Vláda bola na výjazdovom zasadnutí v Sobranciach s cieľom riešiť jeden z najzávažnejších problémov okresu Sobrance - vysokú nezamestnanosť.

4. júna

Premiér Robert Fico vyzval opozíciu, aby jasne povedala, či podporuje vstup Slovenska do eurozóny k 1. januáru 2009. "Očakávam, že celé politické spektrum jasne povie svoj názor na zavedenie eura k tomuto dátumu," povedal premiér na otvorení medzinárodnej konferencie o vstupe SR do Európskej menovej únie v Bratislave. Zdôraznil, že prechod na jednotnú európsku menu nie je otázkou pretekov ani rozmaru. Vláda je presvedčená, že prinesie podstatne viac výhod ako nevýhod. Napriek odhodlaniu dodržiavať maastrichtské kritériá sľúbil Fico pokračovanie sociálneho programu vlády. Dôchodcovia by mali dostávať pravidelne vianočný príspevok, vláda chce zvyšovať príspevok pri narodení prvého dieťaťa a presunúť ďalšie tovary a služby do nižšej desaťpercentnej sadzby DPH.

18. júna

Rokovanie premiérov Visegrádskej štvorky (V4), ktoré sa začalo ubezpečeniami o vzájomnej podpore pri vstupe do schengenu, energetickej bezpečnosti či globálnom otepľovaní, sa skončilo roztržkou o európskej ústavnej zmluve. Premiér Robert Fico označil prioritnú záležitosť Poľska - zmenu väčšinového hlasovania - za vec, ktorá nikoho nezaujíma a nikto jej nerozumie. Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány sa postavil za Fica a vyhlásil, že o rozhodovaní by sa už nemalo diskutovať, ale mal by sa akceptovať model dohodnutý v ústavnej zmluve. Poľský premiér Jaroslaw Kaczyński dôrazne vyzval partnerov, aby zmenili rétoriku, pretože, ak prídu s takouto rétorikou na summit únie koncom mesiaca, dohoda nebude možná. Kaczyński vyhlásil, že takáto rétorika mu pripomína minulé desaťročia.

28. júna

NR SR definitívne schválila vládnu novelu Zákonníka práce. Za prijatie novely pracovného kódexu hlasovalo 83 poslancov a proti bolo 61 poslancov. Novela Zákonníka práce sa začne uplatňovať v praxi od 1. septembra tohto roka. Poslanci podporili len tie poslanecké návrhy z rozpravy, ktoré predložili poslanci vládnej koalície.

Najčítanejšie na SME Domov


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 4. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 7. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 8. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 9. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 10. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande
 1. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 2. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 3. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 4. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 5. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
 6. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 7. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 8. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 9. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 10. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 9 270
 2. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 6 143
 3. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 042
 4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 3 194
 5. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 654
 6. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 2 020
 7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 845
 8. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 826
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 375
 10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 1 264

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

Neprehliadnite tiež

Domov

Ochrana a spracovanie osobných údajov sa budú riadiť podľa nového zákona

Práva dotknutých osôb prispôsobili dnešnej elektronickej dobe.

Domov

Sme rodina navrhuje znížiť vek priestupkovej zodpovednosti na 14 rokov

Znížením sa výrazne zúži skupina nepostihnuteľných priestupcov, píšu poslanci.

Domov

Odborník na médiá: Oligarchovia v médiách nie sú filantropi, ide im o vplyv

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

Domov

Slovensko čaká chladné počasie, na severe a východe čakajú výdatné zrážky

Sychravé a jesenné počasie by malo zotrvať i v ďalších dňoch.