SME

O bytoch v Bánovciach rozhodnú v septembri

Trenčín 4. júla (TASR) Senát Krajského súdu v Trenčíne odložil dnes pojednávanie o odvolaní sa proti rozsudku Okresného súdu vo veci určenia vlastníctva ...

Trenčín 4. júla (TASR) Senát Krajského súdu v Trenčíne odložil dnes pojednávanie o odvolaní sa proti rozsudku Okresného súdu vo veci určenia vlastníctva bytových domov v Bánovciach nad Bebravou na 7. septembra.

"Krajský súd si vyžiadal od Fondu národného majetku listinné podklady k privatizačnému projektu štátneho podniku VAB Bánovce nad Bebravou. Predovšetkým chce zistiť, či sa v týchto podkladoch nachádza zápisnica o prevzatí vecí, ktorá na základe zákona musela byť pri privatizácii majetku spísaná,ô vysvetlil rozhodnutie súdu hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"S rozsudkom sme spokojnejší, lebo sa otvárajú nové možnosti pre zákonné a spravodlivé rozhodnutie. Ministerstvo hospodárstva SR v našom mene predloží dostatok dôkazov na to, aby obhájilo skutočnosť, že byty privatizované neboli a patria nám," povedala pre TASR predsedníčka Občianskeho združenia Nájomníkov bývalých tatrováckych bytov Elena Igazová. Na súdne pojednávanie prišlo šesťdesiat Bánovčanov. Obyvatelia bytov prežívajú neistotu od roku 2004, odkedy sa vlečie tento súdny spor. Nervozitu spôsobuje aj návrh zákona o regulácii nájomného, ktorý zatiaľ prezident Ivan Gašparovič nepodpísal. V Bánovciach je podľa Igazovej nájomné 14 korún za štvorcový meter plochy a majitelia týchto bytov platia 34 korún za meter, čo je porovnateľné s centrom Bratislavy.

SkryťVypnúť reklamu

V odvolacom konaní proti rozsudku Okresného súdu v Trenčíne je žalobcom Ministerstvo hospodárstva SR, žalovanými sp Tatrabyt, a. s., Mesto Bánovce nad Bebravou a správca konkurznej podstaty úpadcu VAB, a. s. Bánovce nad Bebravou.

Bývalé tatrovácke byty sa nachádzajú v 18 panelových domoch, ide o tisícku bytov, z toho tristo bolo predaných do osobného vlastníctva spoločnosťou Tatrabyt. Päťsto deväťdesiatštyri nájomníkov založilo OZ Nájomníkov bývalých tatrováckych bytov.

Okresný súd v Trenčíne vo februári zamietol žalobu o neplatnosť privatizácie bytov a 29. marca rozhodol, že MH SR zaplatí trovy konania vyše 3,7 milióna korún firme Tatrabyt.

Upozornenie: Obrazová redakcia ponúka k správe fotoreportáž.

lej pa

Sme v obrazoch

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  6. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  1. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  2. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  3. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  4. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  6. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  8. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 13 046
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 377
  3. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 954
  4. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 2 649
  5. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu 2 113
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 041
  7. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 2 022
  8. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 1 960
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu