"Niektorí ľudia sa do Podhájskej vracajú už 15 rokov," povedal Bakoš, podľa ktorého turistov najviac láka slaná horúca voda, ktorá má podobné zloženie ako voda Mŕtveho mora. Podľa niektorých informácií má údajne liečivé účinky na choroby dýchacích ciest, kože a kĺbov. Voda z 1900 metrov hlbokého vrtu prichádza na povrch horúca takmer 80 stupňov Celzia.
Česi prichádzajú vo väčšom počte aj na ostatné známe termálne kúpaliská. Napríklad v Thermal parku Bešeňová, ktoré je počtom rekreantov porovnateľné, prichádza z Česka približne každý piaty návštevník a podľa hovorcu kúpaliska Miroslava Parobka ich počty narastajú. Zvýšený záujem českých turistov pocítili aj v Štúrove a Patinciach. Takmer polovica z pol milióna návštevníkov prichádza z Česka aj na termálne kúpalisko do Veľkého Medera.
Okrem Čechov je možné v Podhájskej stretnúť aj Poliakov a Holanďanov, postupne objavujú tento termálny prameň aj Maďari. Domácich návštevníkov je podľa Bakoša menšina. Pravidelne do Podhájskej prichádzajú autobusy zo Zlína, Otrokovíc, Brna, ale aj Prahy, Ústí na Labem a iných častí krajiny. V posledných dvoch rokoch si niektorí návštevníci z Česka kupujú staré domy, ktoré prerábajú na rekreačné chalupy.
Riaditeľ kúpaliska Jozef Barcaj si myslí, že rekreantov z Čiech a Moravy lákajú aj nízke ceny a stále kvalitnejšie služby. Návštevnosť kúpaliska v Podhájskej, ktorú na budúci rok čaká rekonštrukcia za vyše 100 miliónov korún, od rozdelenia bývalej federácie vzrástla niekoľkonásobne. Začiatkom 90. rokov minulého storočia prichádzalo ročne necelých 100.000 ľudí, v minulom roku zaznamenali 540.000 rekreantov. Podhájska sa tak stala jedným z najviac navštevovaných kúpalísk na Slovensku. Porovnateľné kúpalisko Vadaš v Štúrove privítalo v minulom roku okolo 350.000 ľudí, Thermal park Bešeňová necelých 500.000 rekreantov.