25. augusta 2006 - Vysokoškolskú študentku Hedvigu Malinovú podľa jej tvrdenia v tento deň v Nitre prepadli a zbili dvaja dohola vystrihaní mladíci, keď cestou na fakultu hovorila po maďarsky. Po útoku jej údajne napísali na blúzku hanlivé protimaďarské nápisy.
26. augusta 2006 - Polícia zverejnila podobizne údajných páchateľov. Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány vyzval predsedu slovenskej vlády Roberta Fica, aby sa dištancoval od protimaďarských výrokov a vyzval na potrestanie ľudí, ktorí mali Malinovú prepadnúť. Fico reagoval, že na boj proti extrémizmu ho Maďarsko vyzývať nemusí. Ficov Smer-sociálna demokracia v tom čase čelil kritike zo zahraničia, že po parlamentných voľbách vytvoril koalíciu aj so Slovenskou národnou stranou (SNS), ktorej vyčítali nacionalizmus a protimaďarské postoje.
6. septembra 2006 - Parlament prijal vyhlásenie proti prejavom extrémizmu a neznášanlivosti. Reagoval tak na sériu národnostných incidentov na Slovensku i v Maďarsku. Vyhlásenie podporili poslanci všetkých politických strán okrem najväčšej opozičnej strany SDKÚ-DS.
11. septembra 2006 - Ukončilo sa vyšetrovanie prípadu údajného prepadnutia Malinovej.
12. septembra 2006 - Minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident Ján Packa na tlačovej konferencii vyhlásili, že študentka svoje prepadnutie údajnými extrémistami iba predstierala. Svedčili o tom podľa nich viaceré dôkazy - rukopis na blúzke či DNA na poštovej známke obálky, v ktorej jej po prepade poslali veci. Malinovej sa zastala opozičná Strana maďarskej koalície (SMK).
13. septembra 2006 - Malinová, ktorá sa objavila od údajného útoku po prvý raz pred novinármi, obvinila policajtov, že ju nútili priznať sa, že vo výpovediach klamala. Zopakovala, že ju zbili dvaja mladíci, pretože hovorila po maďarsky.
14. septembra 2006 - Poslanec opozičnej SMK a advokát Gábor Gál prestal právne zastupovať Malinovú. Zdôvodnil to tlakom na seba a SMK pre angažovanie sa v prípade.
19. septembra 2006 - Polícia dostala od nového advokáta Malinovej Romana Kvasnicu sťažnosť proti zastaveniu trestného stíhania.
18. októbra 2006 - Nitrianska okresná prokuratúra zamietla sťažnosť Malinovej proti zastaveniu vyšetrovania prepadnutia s národnostným motívom. Potvrdila tak skoršie rozhodnutie polície, podľa ktorej si Malinová útok aj zranenia vymyslela.
10. novembra 2006 - Prokuratúra potvrdila, že polícia prijala od neznámeho Bratislavčana trestné oznámenie pre podozrenie z krivej výpovede študentky.
15. decembra 2006 - Na Ústavný súd prišla Malinovej sťažnosť na postup polície a prokuratúry. Tie podľa študentky porušili jej ľudské práva.
4. mája 2007 - Muž, ktorý podal trestné oznámenie na Malinovú, spáchal samovraždu. Polícia vyhlásila, že jeho smrť neovplyvní vyšetrovanie.
14. mája 2007 - Polícia obvinila Malinovú z toho, že si vymyslela vlaňajšie napadnutie v Nitre. Za údajnú krivú výpoveď a krivú prísahu jej hrozí päťročné väzenie.
17. mája 2007 - Poslanci zahraničného výboru maďarského parlamentu vyzvali Slovensko, aby v prípade zabezpečilo nezávislý verdikt. Premiér Fico to označil za "nehorázne zasahovanie" maďarských politikov do práce slovenských úradov.
21. mája 2007 - Advokát študentky Kvasnica podal sťažnosť proti obvineniu Malinovej z krivej výpovede a prísahy.
31. mája 2007 - Predseda SNS Ján Slota vyhlásil, že údajný útok na Malinovú bol umelo zinscenovaný a mal za cieľ vyvolať v zahraničí dojem, že na Slovensku sa prenasledujú menšiny.
1. júna 2007 - Kvasnica oznámil, že Malinová neuspela pred Ústavným súdom so svojou sťažnosťou na políciu pre údajné porušenie ľudských práv.
2. júna 2007 - Prezident Ivan Gašparovič kritizoval SMK a niektorých predstaviteľov Maďarska za spochybňovanie vyšetrovania prípadu Malinovej. Podľa prezidenta to môže mať negatívny dopad na postavenie Slovenska v zahraničí.
19. júna 2007 - Televízia TA3 odvysielala výpoveď muža, ktorý tvrdil, že Malinovú naozaj prepadli a pozná aj údajného útočníka.
9. júla 2007 - Ministerstvo zahraničných vecí sa ohradilo voči iniciatíve dvoch maďarských poslancov Európskeho parlamentu, ktorí sa v Bruseli snažia dosiahnuť, aby sa Malinovej prípadu venovali aj európske ženské organizácie.
20. júla 2007 - Občianske združenie Aliancia Fair-play zverejnilo vyhlásenie za opätovné prešetrenie údajného napadnutia Malinovej. Za necelý mesiac od zverejnenia ho podľa združenia podporilo podpisom viac ako 800 slovenských občanov.
23. júla 2007 - Policajný prezident Packa v rozhovore pre portál Aktuálne.sk pripustil, že Malinová bola zbitá, aj keď nie tak, ako to sama opísala. Podľa reakcií tlače a niektorých právnikov tak polícia mala pokračovať vo vyšetrovaní údajného útoku na študentku. Polícia však odmietla, že by v prípade pochybila.
8. augusta 2007 - Prokuratúra oznámila, že zamietla sťažnosť Malinovej proti obvineniu z krivej prísahy a výpovede.
21. augusta 2007 - Spravodajský server TNky.sk uviedol, že bývalý riaditeľ Úradu boja proti korupcii Jozef Šátek podal trestné oznámenia na premiéra Fica, ministra vnútra Kaliňáka a policajného prezidenta Packu. Podľa neho zneužili právomoc verejného činiteľa, keď nahliadli do vyšetrovacieho spisu prípadu a zverejnili z neho informácie.
22. augusta 2007 - Premiér Fico v reakcii na Šátekovo trestné oznámenie vyhlásil, že prípad údajného napadnutia Malinovej mal vyústiť do pádu jeho vlády.
pto boa