SME

Harabin podal dovolanie proti rozsudku nad policajtom

BRATISLAVA 26. augusta (SITA) - Minister spravodlivosti SR Štefan Harabin podal dovolanie na Najvyšší súd SR v prípade dopravnej nehody príslušníka Policajného zboru, kapitána M. M. obžalovaného z ťažkého ublíženia na zdraví, ktorého napriek obžalobe založenej na znaleckých posudkoch, výpovediach svedkov a dôkazoch zadovážených priamo na mieste nehody, Vojenský obvodový súd v Bratislave v máji oslobodil. Médiá o tom dnes informoval hovorca ministerstva Michal Jurči.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ministerstvo spravodlivosti SR po prešetrení celého prípadu dospelo k záveru, že konštatovaním súdu o nedostatku dôkazov, že skutok spáchal obžalovaný, došlo k porušeniu zákona v prospech obžalovaného, uvádza Jurči. ,,Takýmto rozhodnutím dochádza k znevažovaniu sudcovského stavu a podkopávaniu dôvery v súdy a spravodlivosť. Tisíce zákonných a spravodlivých rozsudkov, medzi ktorými sú aj oslobodzujúce, zostávajú, žiaľ, v tieni jedného pochybného rozhodnutia,“ vyjadril sa podľa Jurčiho minister Harabin.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa obžaloby sa dopravná nehoda stala 2. apríla 2003 o 20. hodine v obci Dvorany nad Nitrou v smere do Nitry. Vodič M. M. na VW Golf rýchlosťou 65 až 71 kilometrov za hodinu začal predchádzať kolónu vozidiel a v križovatke narazil prednou časťou svojho vozidla do zadnej časti Škody 120, ktorú riadil Milan Š. Škoda odbočovala vľavo na miestnu komunikáciu, čo signalizovala aj zapnutou smerovkou. Po náraze skončila v oplatení rodinného domu. Milan Š. sa zo zranení liečil viac ako šesť týždňov. Podľa paragrafu 14 odsek 5 písmeno d) zákona č. 315/1996 Z. z. o premávke na pozemných komunikáciách vodič nesmie predchádzať, ak vodič pred ním idúceho vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy vľavo a ak ho nemožno predísť vpravo podľa odseku 1‚ prípadne ak ho nemožno predísť v ďalšom voľnom jazdnom pruhu v tom istom smere jazdy vyznačenom na vozovke, uvádza Jurči.

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 902
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 473
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 245
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 574
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 844
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 205
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 096
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 827
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Coco Gauffová a Aryna Sabalenková po finále Roland Garros 2025.

Finalistky Roland Garros sa museli vysporiadať s náročnými podmienkami.


Albert Šimek
Martin Dúbravka v drese Slovenska.

Pozrite si zostavy zápasu Grécko - Slovensko v prípravnom futbalovom zápase.


Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová.

Slovenská cyklistka je v celkovej klasifikácii v TOP 10.


Brankár Jaroslav Janus si preberá ocenenie pre najlepšieho hráča play-off po 7. zápase finále play-off Tipos extraligy medzi HC Košice a HK Nitra.

V drese Košíc odohral uplynulé tri sezóny, počas ktorých tímu pomohol ku dvom majstrovským titulom.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu