SME

Slovenská katolícka charita uskutočňuje projekty na pomoc rodinám a matkám v núdzi

Bratislava 3. septembra (TASR) - Na pomoc viacpočetným rodinám a matkám v núdzi sú zamerané aktuálne projekty Slovenskej katolíckej charity (SKCH) - Blízko ...

Bratislava 3. septembra (TASR) - Na pomoc viacpočetným rodinám a matkám v núdzi sú zamerané aktuálne projekty Slovenskej katolíckej charity (SKCH) - Blízko pri človeku a Matka nie je robot.

Na obdobie od 15. mája do 30. novembra 2007 vyhlásila SKCH aj verejnú zbierku na pomoc matkám v núdzi. Výťažok z nej rozdelia medzi tri centrá, ktoré pomáhajú matkám a rodinám v ťažkej situácii - Farskú charitu v Lučenci, Dom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, ktorý poskytuje pomoc ženám čakajúcim svoje prvé dieťa, a Krízové centrum v Košiciach, ktoré pomáha osamelým rodičom s deťmi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Farská charita (FCH) v Lučenci vznikla v roku 2003. V súčasnosti poskytuje rodinám i jednotlivcom sociálnu pomoc, opatrovanie, poradenstvo, materiálnu a duchovnú pomoc. Špecifickou oblasťou, ktorej sa venuje, je pomoc viacpočetným rodinám. Poskytuje im základnú sociálnu starostlivosť, psychickú a duchovnú podporu, pomáha pri vybavovaní lepšieho bývania či administratívnych úkonoch na úradoch. K vedľajším aktivitám FCH Lučenec patrí okrem iného organizovanie zájazdov, pútí a výletov pre deti, prevádzkovanie knižnice či príprava spoločenských akcií pri príležitosti rôznych sviatkov. V najbližšom období FCH plánuje vytvoriť v meste charitatívne a sociálne centrum, zabezpečiť sociálnu integráciu ohrozených skupín či zriadenie Klubu starostlivosti o matky s deťmi a rôznych kurzov pre matky.

SkryťVypnúť reklamu

Slovenská katolícka charita vznikla v roku 1927 a v súčasnosti má po celom Slovensku 170 zariadení. Pracuje v nej viac ako 1000 zamestnancov a 2000 dobrovoľníkov, stará sa o približne 13 000 ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Je členom organizácie Caritas Europa združujúcej 48 európskych katolíckych charít a organizácií, a takisto členom Caritas Internationalis, ktorá združuje 162 katolíckych charít a organizácií z celého sveta.

Záujemcovia môžu prispieť na zbierku SKCH do konca novembra tohto roku. Názov účtu je Slovenská katolícka charita, číslo účtu 0176875345/0900 a VS 153. Príspevky je možné poslať aj v podobe ľubovoľnej SMS správy v hodnote 30 Sk na krátke číslo 830 v sieti Orange Slovensko. Suma 30 Sk za SMS je konečná, Orange Slovensko ju odvedie na zbierku v plnej výške a jej zaslanie zákazníkom nespoplatňuje.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 7 613
  2. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 272
  3. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 5 174
  4. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 5 046
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 4 101
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 870
  7. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 201
  8. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 1 916
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Zľava Dávid Mudrák, brankár Patrik Rybár, Rasmus Andersson a Michal Beňo v zápase Slovensko - Švédsko v skupine A na MS v hokeji 2025.

Pozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2025. Na ktorom mieste je Slovensko po zápase proti Švédsku?


Slovenský futbalista Milan Škriniar v klube Fenerbahce Istanbu.

Tridsaťročný obranca zaznamenal svoj tretí gól v prebiehajúcej ligovej sezóne.


TASR
Fotka zo zápasu Dánsko - USA na MS v hokeji 2025.

USA zdolalo Dánsko v skupine B na MS v hokeji 2025. Pozrite si priebeh, výsledok, tabuľku a góly.


a 1 ďalší
Martin Chromiak, Dalibor Dvorský a Samuel Honzek pred zápasom Slovensko - Švédsko v skupine A na MS v hokeji 2025.

Video, zostrih a góly zo zápasu Švédsko - Slovensko v skupine A na MS v hokeji 2025.


SkryťZatvoriť reklamu