Cudzinci chceli Slovensko využiť len ako tranzitnú krajinu, cieľovou krajinou bolo Rakúsko. Jedného dospelého odovzdali ukrajinským policajtom, dve deti umiestnili v Detskom domove Koromľa v okrese Sobrance.
V ten istý deň ďalšia hliadka zadržala aj skupinu ôsmich žien z Moldavska. Cieľovou krajinou cudziniek bolo Taliansko, o azyl na Slovensku nepožiadali, všetky vrátili na Ukrajinu. Ako agentúru SITA informovala Vladimíra Hrebeňáková z tlačovej kancelácie MV SR, hraničiari zadržali aj dvoch Iračanov a piatich Somálčanov, a tiež štyroch mužov a štyri ženy z Moldavska.
Utečenci z východoeurópskych, ázijských či afrických štátov najčastejšie využívajú Slovensko ako tranzitnú krajinu. Ich cieľom je dostať sa do niektorej z krajín západnej Európy. Ak ich policajti zadržia, snažia sa vyhnúť návratu do domovskej krajiny napríklad tak, že požiadajú o azyl. Z azylových domov však potom často utekajú.
Z 26 zadržaných utečencov polícia deväť občanov Moldavska vyhostila so zákazom vstupu na Slovensko na tri roky. Ostatných dočasne umiestnili na oddeleniach hraničnej kontroly.
Podľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Slovensko udeľuje utečencom málo azylov. Od roku 1992 do konca roka 2006 oň podľa migračného úradu požiadalo viac ako 50.000 cudzincov a získalo ho 596 ľudí.