SME

Rieky na západe stúpli, Kysuca sa stabilizuje

Hladiny riek po dažďoch na Slovensku stúpajú. V Česku hrozí storočná voda.

Niekoľkodenné dažde sa prejavili na výraznom stúpnutí hladín riek a potokov na celých Kysuciach. Voda sa vyliala z korýt a ohrozovala mosty. Mnohé z nich museli byť uzatvorené. Tak to bolo aj v Rakovej 7. septembra 2007, kde museli odstraňovať skrížené kuNiekoľkodenné dažde sa prejavili na výraznom stúpnutí hladín riek a potokov na celých Kysuciach. Voda sa vyliala z korýt a ohrozovala mosty. Mnohé z nich museli byť uzatvorené. Tak to bolo aj v Rakovej 7. septembra 2007, kde museli odstraňovať skrížené ku (Zdroj: TASR)

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v Bratislave vydal dnes večer ďalšie štyri výstrahy 1. stupňa v súvislosti s intenzívnym dažďom. Platia dnes od 19. hodiny do 4. hodiny ráno 8. septembra.

Výstraha sa týka juhozápadu a západu Slovenska, severozápadu a severu Slovenska. Výstrahu pre oblasť Hornej Nitry a Liptova SHMÚ už zrušil. Meteorológovia očakávajú, že v týchto oblastiach spadne od 20 do 50 milimetrov zrážok. Toto množstvo dažďa predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a ich intenzita sú v tomto ročnom období a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu, uvádza SHMÚ na svojej internetovej stránke.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Situácia na rieke Kysuca, ktorá sa ráno vyliala z koryta, sa postupne stabilizuje. Kysučania sú však v pohotovosti, pretože stále prší a naďalej platí tretí stupeň povodňovej aktivity. "Kysuca pravdepodobne už kulminovala napriek tomu, že stále prší. Oproti ránu, ktoré bolo kritické, sa však situácia upokojila," agentúru SITA informoval primátor Turzovky Miroslav Rejda.

Voda podľa neho poškodila cestu smerom na hranicu s Českou republikou a hrozí zosuv svahu v mestskej časti Hlinené. "Svah sa dáva do pohybu, ak by sa zosunul, vytopilo by celú túto mestskú časť," konštatoval.

Žilinský kraj je najviac postihnutý povodňami. V kraji zasahovali 40 hasiči, nasadili 14 kusov rôznej techniky a čerpadiel. Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Peter Ivan, tretí povodňový stupeň vyhlásili v troch okresoch - Kysuckom Novom Meste, Žiline a Čadci. "V okrese Čadca sa to týka všetkých obcí okresu," uviedol Ivan. V okrese Kysucké Nové Mesto sú postihnutými obcami Povina, Radoša, Kysucký Lieskovec, v ktorých zriadili obvodné povodňové komisie.

SkryťVypnúť reklamu

Hladina Kysuce mierne poklesla aj v Čadci, predpokladajú, že tretí povodňový stupeň odvolajú v sobotu ráno. Z jednotlivých kysuckých obcí hlásia podľa predsedníčky povodňovej komisie Viery Ďuroškovej hlavne poškodené mosty či strhnuté lávky cez rieku. Voda vytopila aj pivnice v Dunajove, kde museli obyvateľov dvoch rodinných domov dokonca evakuovať a hasiči stále pomáhajú odčerpávať vodu v Čadci-Horelici.

"Nejaké vážne ohrozenie životov ľudí nie je, ale materiálne škody budú pomerne veľké," povedal ČTK Husár. Voda okrem pivníc domov zaliala miestny futbalový štadión, či nižšie položené priestory plavárne. Voda sa preliala cez niektoré mosty a cesty, opísal prednosta situáciu v Čadci, v ktorej žije približne 27.000 obyvateľov.

SkryťVypnúť reklamu

Voda by mala podľa predpovedí začať ustupovať krátko popoludní. "Ak nenastane niečo nepredvídané, malo by sa to zlepšovať," dodal Husár.

Aj po poklese hladín stále platil na viacerých miestach tretí stupeň povodňovej aktivity. "Po krátkom poklese dôjde k ďalšiemu vzostupu," odhadoval situáciu v najbližších hodinách Ivan Machara zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Kysuca vystúpila nad úroveň troch metrov a prietok vody sa v priebehu niekoľkých dní zvýšil viac než stonásobne, poznamenal Machara. Naposledy sa rieka rozvodnila v podobnom rozsahu v roku 1997.

Dažde budú pokračovať počas popoludnia a v noci

Predpoveď na dnešné popoludnie predpokladá veľkú oblačnosť až zamračené a dážď, na západe a severozápade aj intenzívny. Vo východnej polovici územia polojasno až oblačno a zrážky len ojedinele.

SkryťVypnúť reklamu

V noci majú dažde a prehánky pokračovať. V sobotu bude oblačno až zamračené a miestami prehánky alebo slabý dážď.

Mestá majú s vodou problémy

Do obce Ochodnica v okrese Kysucké Nové Mesto sa už dá dostať osobnými autami. Ako agentúru SITA informoval vedúci zmeny operačného strediska krajskej polície v Žiline, úsek sprejazdnili v jednom pruhu pre osobnú dopravu. Dnes krátko popoludní uzatvorili cestu (odbočka z cesty 1/11) do obce pre podmytý a prasknutý panel nosného piliera mosta. Do obce sa nedalo jazdiť autami, pre chodcov bola otvorená lávka z obce Kysucký Lieskovec.

Ťažkú noc majú za sebou podľa starostu Dušana Raticu aj obyvatelia oravskej obce Rabča neďaleko poľských hraníc. "Bolo to hrozné, ale nikomu sa našťastie nič nestalo," povedal. Voda z riečky Polhoranka zaliala najmä okolité polia. "Od rána už u niekoľko centimetrov klesla, takže sa to lepší," dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Druhý stupeň povodňovej aktivity je v Hvozdnici v okrese Bytča, kde sa vylial z koryta miestny potok.

Podľa operačnej dôstojníčky Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Slavomíry Kodruliakovej v kysuckých obciach Dunajov, Raková, Dlhá nad Kysucou a Vysoká nad Kysucou pomáhajú hasiči odstraňovať vodu zo zaplavených domov a likvidujú ďalšie škody, ktoré spôsobili rozvodnené toky.

Druhý stupeň povodňovej aktivity trval dnes napoludnie na hornooravskej riečke Polhoranka v okrese Námestovo. Hladina vody bola vysoká približne 150 cm, v uplynulých dňoch bola nižšia asi o 120 cm. Ráno tam však vodohospodári vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity.

Do Oravskej priehrady pri Námestove priteká dnes okolo 370 m3/s a vypúšťajú z nej 3,5 m3/s vody. Vo štvrtok bol prítok vody do nádrže 130 m3/s, pri nedaždivom počasí je to okolo 20 m3/s. Voľný objem Oravskej priehrady je ešte asi 150 miliónov m3 vody, jej celkový objem je 345 miliónov m3 vody.

SkryťVypnúť reklamu

Tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásili dnes v obci Ľutina v Sabinovskom okrese, kde po výdatných zrážkach stúpla hladina regionálneho potoka Ľutinka. Rozvodnenému potoku neodolalo provizórne premostenie a betónová konštrukcia mosta.

"Provizórne premostenie je už opravené, dnes sme pomocou žeriava odstraňovali ruiny betónového mosta. Zatiaľ neprší a hladina potoka je ustálená. Verím, že už zajtra budeme môcť odvolať tretí povodňový stupeň. Zatiaľ si netrúfam odhadnúť materiálne škody, ktoré vznikli odpratávaním častí mosta a dovezením kameňov na spevnenie brehov potoka," povedal pre TASR starosta obce Vladimír Lelovský.

Prívalové dažde robia obyvateľom Ľutiny každoročne problémy. Podľa slov starostu obec doteraz nedostala sľúbenú štátnu kompenzáciu vo výške 15 miliónov korún za minuloročné povodne.

SkryťVypnúť reklamu

Situácia sa neustále mení, Dunaj bude kulminovať v nedeľu

Zástupca vedúceho odboru krízového riadenia Krajského úradu (KÚ) v Žiline Jozef Urdzík pre TASR uviedol, že situácia sa pre vytrvalý dážď neustále mení a je predpoklad, že hladiny vodných tokov budú počas dňa stúpať.

VIDEO: V Devíne stúpa voda. Zaplavené sú už niektoré úseky turistickej cesty pri rieke Morava a pri hrade Devín. V nižšie položených častiach obce kanalizácia nestačí odvádzať dažďovú vodu a tá sa dostáva cez kanalizačné poklopy na cestu. V niektorých domoch voda už zatopila pivnice.


Stúpajú aj rieky Morava a Dunaj, na nich by však ani v nasledujúcich dňoch nemala voda vystúpiť k hranici tretieho stupňa povodňovej aktivity. Na slovenskej časti Dunaja má hladina vody kulminovať v nedeľu na na úrovni 820 centimetrov, informoval ČTK dispečing Slovenského vodohospodárskeho podniku.

SkryťVypnúť reklamu

Cestu do Devína zatiaľ nezaplavilo

V raňajších hodinách rieka dosiahla úroveň pri Devíne 615 centimetrov a v priebehu 24 hodín sa zvýšila podľa internetovej stránky hydrometeorologického ústavu asi o 2,5 metra. Plavba na Dunaji zatiaľ zastavená nebola.

Stúpajúca rieka Dunaj v Bratislave zatiaľ nezaplavila Devínsku cestu medzi mestskými časťami Karlova Ves a Devín. Mestská doprava medzi Devínskou Novou Vsou, Devínom a ostatnými časťami Bratislavy funguje. Problémy vodičom môžu spôsobiť veľké mláky na ceste, ktoré vznikli z dažďovej vody a z vody stečenej z blízkeho kopcovitého terénu.

Dopravný podnik Bratislavy (DPB) vytvoril vlastný štáb, ktorý monitoruje dopravnú situáciu v Devíne, povedal dnes pre TASR predseda Predstavenstva DPB Branislav Zahradník. Dopravný podnik má pripravených minimálne desať autobusov so šoférmi, ak bude treba evakuovať Devín pre povodeň.

SkryťVypnúť reklamu

Hydrometeorológovia predpokladajú, že hladina Dunaja v Bratislavskom kraji sa zvýši a v priebehu soboty sa dostane na úroveň druhého stupňa povodňovej aktivity. Pre agentúru SITA to uviedol námestník riaditeľa podniku Povodie Dunaja Peter Minárik.

Podľa neho sa však situácia koncom víkendu upokojí. "Bezpečnostné opatrenia sme spravili iba v prípade pracovísk na výstavbu protipovodňových opatrení. Keďže je územie zaplavené vodou, vypratali sme všetky pracoviská, aby nedošlo k zatopeniu mechanizmov," povedal. Podľa Minárika môže byť problém na drobných tokoch v Malých Karpatoch, to však závisí od zrážok nad daným povodím.

Podľa informácií z meracej stanice hladina Moravy dosahuje približne 300 centimetrov.

SkryťVypnúť reklamu

V Devíne sa pripravujú na plnenie vriec

Dunaj sa rozvodnil aj vlani na jar, keď napríklad v Devíne dosiahol hranicu 791 centimetrov. Najhoršia situácia v poslednom období však bola v roku 2002, keď sa rieka zastavila až na 945 centimetroch.

Hladina Dunaja stúpa, v bratislavskom Devíne sa pripravujú na možnosť, že bude potrebné plniť vrecia s pieskom. Agentúru SITA o tom informovala Terézia Lachkovičová z devínskeho miestneho úradu. "Zatiaľ sú zaliate iba nižšie položené miesta, no keďže pršať neprestáva, starostka mestskej časti zabezpečila tatrovku s pieskom a a ak bude potrebné zvolá krízový štáb," uviedla. Občania si môžu naplniť vrecia pieskom a tie uložiť ako zátarasu pred vodou pred svoje domy. "V pohotovosti máme aj požiarnu techniku," dodala Lachkovičová.

SkryťVypnúť reklamu

Kvôli Dunaju a Morave už zasahujú aj hasiči

V Bratislave a jej okolí už pre zvyšovanie hladiny Dunaja a Moravy zasahujú aj hasiči. Ako pre agentúru SITA uviedol dispečer Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave, hasiči momentálne pomáhajú pri odčerpávaní vody z pivnice rodinného domu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Ďalšie výjazdy v súčasnosti zatiaľ hlásené nie sú.

"Ráno okolo 6:30 nám niekto volal, že pri Devínskom jazere v Devínskej Novej Vsi niekto volá o pomoc. Na niektorých miestach sa tam totiž už Morava vylieva z brehov. Ale ani po štvorhodinovom prehľadávaní okolia sa nám nikoho nepodarilo nájsť," povedal dispečer. Ako ďalej uviedol, hasiči už odišli, na mieste však aj naďalej zostávajú policajti.

SkryťVypnúť reklamu

Toky na území Trnavského kraja zatiaľ nevykazujú nadmerné zvýšenie hladín a nie je potrebné vyhlasovať vyššie stupne povodňovej aktivity.

V hlavnom meste pracovalo 35 hasičov s 11 kusmi techniky. Išlo najmä o časť Devín, kde zaplavilo polia a cyklotrasu. Stúpajúca hladina rieky trápi aj jazdecký areál na Slovanskom nábreží. Podľa Ivana kone v areáli sú pripravené na evakuáciu. Na Karloveskej ceste hasiči odstraňovali popadané stromy a kríky. "Najväčšie problémy nie sú s riekou Dunaj, pretože ten má vysoké hrádze. Morava má nižšie hrádze a to nám robí problémy," zdôraznil Ivan. V Bratislavskom kraji sa zvyšujú hladiny riek Dunaj a Moravy. "Dunaj je už v niektorých úsekoch na hranici siedmich metrov," dodal Ivan.

SkryťVypnúť reklamu

Výstraha prvého stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v Bratislave vydal dnes ďalšiu výstrahu 1. stupňa v súvislosti s intenzívnym dažďom. Platí do soboty 8. septembra do 3. hodiny po polnoci.

Výstraha sa týka západu a juhozápadu Slovenska, severozápadu Slovenska, Hornej Nitry, Oravy, Kysúc a Liptova. Meteorológovia očakávajú, že v týchto oblastiach spadne od 20 do 50 milimetrov zrážok. Toto množstvo dažďa predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a ich intenzita sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu, uvádza SHMÚ na svojej internetovej stránke.

Rezort obrany je pripravený poskytnúť pomoc v prípade povodní

Rezort obrany je pripravený poskytnúť pomoc v prípade povodní. "Príslušné zložky rezortu a generálneho štábu sledujú vývoj hydrometeorologickej situácie na Slovensku. Máme konkrétny prehľad o situácii na jednotlivých tokoch, ktoré by mohli byť problematické," povedal dnes minister obrany František Kašický.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa jeho slov už boli upozornené veliteľstvá pozemných a vzdušných síl, aby v prípade požiadavky vyčlenili tak osoby ako i techniku. Každý veliteľ útvaru môže vyčleniť priamo na požiadanie určitý počet ľudí a techniky, v prípade, že je takáto pomoc nedostatočnú, musí požiadať o vyčlenenie ďalších prostriedkov nadriadené zložky.

Pod Tatrami je zatiaľ kľud

Hladiny vodných tokov pod Tatrami sú zatiaľ pokojné. Rieka Poprad nedosahuje v Matejovciach a v Chmeľnici ani prvý stupeň povodňovej aktivity. Výška vodnej hladiny rieky Poprad v Poprade – Matejovciach dnes ráno poklesla na 148 cm zo štvrtkových 153 cm.

Prvý stupeň povodňovej aktivity sa v Matejovciach vyhlasuje až pri výške hladiny 210 cm. V Chmeľnici klesla dnes ráno hladina rieky Poprad na 119 cm zo 134 cm. Prvý stupeň povodňovej aktivity sa tu vyhlasuje až keď hladina dosiahne výšku 180 cm. Podľa Mariána Puškára zo Správy Dunajca a Popradu, stavy potokov a riek boli po suchom a teplom lete nízke. Doterajšie zrážky neboli také, aby spôsobili problémy. Vodohospodári pod Tatrami situáciu na hlavných tokoch i miestnych potokoch monitorujú. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by mohlo dôjsť k nejakým mimoriadnym situáciám.

SkryťVypnúť reklamu

V okolí Popradu bude dážď pokračovať

Vznik mimoriadnych situácií nepredpokladajú ani meteorológovia. Podľa vedúceho meteorologickej stanice Slovenského hydrometeorologického ústavu na popradskom letisku Pavla Zahoranského pršať by malo aj v nasledujúcich dňoch. Intenzívnejšie zrážky očakáva najmä dnes a v sobotu v noci.

Nebude to však také dramatické ako v západnej časti Slovenska. V Poprade napadlo od 4. septembra do dnešného rána 64 mm zrážok, čo je nad dlhodobý priemer. Situáciu pod Tatrami ovplyvňuje aj skutočnosť, že vo vyšších polohách Vysokých Tatier padajú zrážky v podobe snehu.

Na Hornáde a Toryse vyhlásili prvý stupeň povodňovej aktivity

Prvý stupeň povodňovej aktivity zaznamenali vodohospodári na východe Slovenska na rieke Hornád v Kysaku a na Toryse v Košických Olšanoch.

V povodí Bodrogu sú hladiny väčších vodných tokov vo Východoslovenskej nížine napriek výdatnejším zrážkam v uplynulých dňoch hlboko pod prvým stupňom povodňovej aktivity.

Na všetkých vodných tokoch v povodí Hornádu evidujú mierny pokles vodných hladín. Mierny vzostup zaznamenali na Latorici a na Bodrogu. Aj tieto toky sú hlboko pod prvým stupňom povodňovej aktivity.

"Ďalší vývoj bude závisieť od počasia. Keďže hydrometeorológovia nepredpovedajú výdatnejšie zrážky, neočakávame počas nadchádzajúcich dní výrazný vzostup vodných tokov," povedal dnes TASR Viliam Vološ z košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku.

V Prakovciach sa vylial potok a poškodil most

Tretí stupeň povodňovej aktivity platí ešte k dnešnému dňu v Prakovciach v okrese Gelnica, kde sa v stredu vylial miestny Zimný potok a poškodil most.

Podľa starostu Pavla Lukáša sa však situácia už stabilizovala a v pohotovosti sú hlavne kvôli nie príliš optimistickej predpovedi počasia. Naplaveniny v potoku poškodili hlavne miestny most, ktorý opravujú tak, aby v pondelok mohli lesníci obnoviť zvoz dreva. Hladina potoka už poklesla a obec zabezpečila núdzový prechod mosta uložením drevených prekladov.

Povodne ohrozujú aj susedov, Čechom hrozí storočná voda

Vytrvalý dážď zhoršuje povodňovú situáciu v Českej republike, najmä na severe Moravy a v Sliezsku, kde len za včerajší večer spadlo až 40 milimetrov zrážok.

Úroveň riek v Beskydách môže stúpnuť až na hranicu storočnej vody. Hladiny riek Odra, Opava a Opavica naďalej stúpajú a hrozí pretrhnutie hrádze rybníka v Krnove. Hasiči museli v noci evakuovať desiatky domov ohrozených vodou. Informuje o tom internetový server iDNES.cz s tým, že na ôsmich miestach v Moravskosliezskom kraji platí tretí, najvyšší stupeň povodňovej aktivity.

Ľudia žijúci v Beskydách pri brehoch riek sú v ohrození po celej dĺžke tokov. "Predpokladáme, že hladiny budú v Beskydách kulminovať na úroveň dvadsať až storočnej vody," povedala hovorkyňa spoločnosti Povodí Odry Šárka Vlčková. Meteorológovia však predpovedajú, že v sobotu spadne v Beskydách menej zrážok, takže voda by sa na odhadovanú úroveň dostať nemusela.

Situácia sa zlepšila v okolí Hradca Kralové, prestalo pršať a hladina Labe začala klesať. Na juhu Čiech dážď tiež ustal, no na niektorých miestach pozdĺž rieky Malše stále platí tretí stupeň povodňovej aktivity. Hladina rieky Morava sa naopak začína dvíhať.

Rakúske úrady vydali v piatok varovanie pred povodňami, ktoré hrozia na severe a západe krajiny, kde stúpa hladina Dunaja a ďalších vodných tokov. Na viedenskom predmestí Klosterneuburg voda z rozbúreného Dunaja zaplavila železničnú stanicu a časť miestnej dopravnej komunikácie.

Stúpajúcu vodu majú zastaviť hrádze postavené z vriec naplnených pieskom. V hornorakúskom meste Steyr voda zaplavila niekoľko ulíc. V spolkovej krajine Dolné Rakúsko, kde hladina Dunaja dosiahla 20-ročné maximum, vyzvali úrady obyvateľov niektorých miest na hraniciach so Slovenskom, aby opustili svoje domovy a presťahovali sa do vyššie položených oblastí. V súvislosti s povodňami zatiaľ rakúske úrady neevidujú obete na životoch ani zranených.

Ďalšie informácie o povodniach v Rakúsku sa dočítate tu .

Silné dažde vyvolali dnes na juhozápade Poľska pohotovosť pred záplavami. Záchranné čaty budovali v Dolnom Sliezsku bariéry, aby zabránili riekam vystúpiť z brehov v nižšie položených oblastiach.

V noci nadnes zomrela v oblasti jedna staršia žena na infarkt počas evakuácie, informovala spravodajská televízia TVN24.

Najhoršia situácia bola v regióne mesta Jelenia Góra pri hranici s Českom a Nemeckom, kde hladiny riek v noci prekonali o 30 centimetrov úroveň pohotovosti. Meteorológovia predpovedali nadnes ďalšie zrážky v juhozápadnom Poľsku.

Vo východnom Rumunsku si povodne a výčiny počasia vyžiadali najmenej sedem obetí na životoch. V mestečku Tecuci sa vo svojich zaplavených domoch utopili tri ženy, informovalo dnes ministerstvo vnútra. Troch ľudí zasiahol blesk a jeden muž zahynul vo valiacej sa vode. Nezvestná je tiež žena, ktorú strhol prúd.

Podľa rumunských úradov museli do bezpečia evakuovať celkovo 1390 ľudí. Na mnohých miestach napršalo vyše 200 litrov zrážok na meter štvorcový.

Autor: zh

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 089
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 8 825
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 6 166
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 150
  5. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 3 118
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 089
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 477
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 256
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu