"Neuvažujem zatiaľ (o odstúpení), lebo nemám zvnútra olympijského hnutia žiadny podnet, aby som tak urobil. Ani od športovcov, ani od členov Slovenského olympijského výboru. Pokiaľ taký podnet budem mať, samozrejme, budem rozmýšľať nad tým," povedal Chmelár.
Chmelár podľa denníka Nový čas spolupracoval s ŠtB od konca roku 1984, neskôr sa údajne stal agentom. Denník sa pri tom odvolal na dokumenty Ústavu pamäti národa, podľa ktorých mal za úlohu informovať ŠtB najmä o športovcoch, ktorí emigrovali zo socialistického Československa.
Šéf slovenských olympionikov pre denník Pravda povedal, že z ŠtB na neho naliehali a nemal odvahu spoluprácu odmietnuť. "Ja sa neskrývam, priznal som určitú úroveň spolupráce, ale nebolo to donášanie," reagoval Chmelár pre ČTK. Podľa neho však zo záznamov nevyplýva, že niekomu svojimi informáciami uškodil.
S ŠtB sa okrem šéfa olympionikov spája v športe napríklad aj meno prezidenta Slovenského ľadového hokeja Juraja Širokého, ktorý bol údajne rozviedčikom.
Predstavitelia SOV dnes novinárom povedali, že vstupenku do Pekingu má istú najmenej 23 športovcov, z toho sedem športových strelcov, rovnaký počet rýchlostných kanoistov, päť vodných slalomárov a štyria atléti. Podpredseda SOV pre letné športy Vladimír Miller však očakáva, že do Pekingu sa kvalifikuje spolu vyše 60 Slovákov, teda podobný počet ako na olympiádu v Aténach.