Bratislava 3. októbra (TASR) - Nový trojročný bakalársky študijný program - učiteľstvo náboženskej výchovy a etickej výchovy otvorili od tohto akademického roka (2007/2008) na Rímskokatolíckej Cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského (RKCMBF UK) v Bratislave. Z približne 25 uchádzačov prijali do prvého ročníka 17 študentov, ktorí budú mať možnosť pokračovať v magisterskom štúdiu.
Na RKCMBF UK sa v súčasnosti vzdeláva v dennom štúdiu 198 študentov v Bratislave, ako aj na pedagogických pracoviskách v Nitre, Badíne a v Žiline. V externom magisterskom štúdiu sa pripravuje vyše 300 poslucháčov. Medzi študentmi je aj niekoľko mladých ľudí z Českej republiky a Poľska. Okrem toho má fakulta okolo 36 doktorandov.
Fakulta už tradične ponúka denné šesťročné štúdium odboru resp. študijného programu - katolícka teológia pre kandidátov na kňazov. Pre laikov je určené päťročné externé štúdium učiteľstva všeobecno-vzdelávacích predmetov - špecializácia náboženská výchova a etická výchova.
V budúcom akademickom roku 2008/2009 pripravujú na RKCMBF UK v Bratislave zriadenie dennej formy trojročného bakalárskeho programu - nábožensko-kultúrne štúdiá.