Bratislava 12. októbra (TASR) - Okolo 60 stredoškolákov zo Slovenska absolvuje každý rok 10-mesačné štúdium (jeden školský rok) v USA prostredníctvom neziskovej organizácie Americká kultúrna výmena - A.K.V. Slovakia. Študenti tak majú možnosť zdokonaľovať sa v anglickom jazyku a získať zaujímavé skúsenosti.
V týchto dňoch A.K.V., ktorá pri zabezpečovaní pobytu a štúdia stredoškolákov v USA úzko spolupracuje s americkou neziskovou organizáciou A.I.S.E. (The American Intercultural Students Exchange), začala prijímať prihlášky záujemcov o štúdium na niektorej strednej škole v USA v školskom roku 2008/2009. V súčinnosti s touto organizáciou A.K.V zabezpečuje študentom ubytovanie a stravu zdarma v amerických rodinách vybraných na základe prísnych kritérií. Letenky, víza, prípravu na pobyt v USA a ďalšie náklady si hradí študent.
Podmienkou prijatia na stredoškolské štúdium v USA je vek 15 až 18 rokov, minimálne tri roky štúdia anglického jazyka, primerané zdravie a dobrý prospech.
Za podobných podmienok A.K.V. Slovakia zabezpečuje aj pobyty študentov na stredných školách v Kanade, Brazílii, Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii.
Bližšie informácie záujemcom o stredoškolské štúdium v zahraničí poskytne organizácia Americká kultúrna výmena - A.K.V. Slovakia so sídlom v Bratislave na Pražskej ulici, či webová stránka www.aise-akv.sk .
Nezisková organizácie A.I.S.E. USA existuje už viac ako 30 rokov a ročne umiestni na amerických stredných školách asi 3500 študentov z mnohých krajín sveta.