Migaš tak reagoval na náš záujem, koľko z ročnej sumy 15,5 milióna korún pripadlo na služobné cesty jemu. V tomto roku by mal mať parlament k dispozícii sumu tiež okolo 16 miliónov, presné číslo však bude podľa informácie z tlačového oddelenia Národnej rady SR známe až ku koncu januára."Nie som kancelár Národnej rady SR. Som legitímne zvolený politický predstaviteľ tohto parlamentu. O svojich zahraničných cestách sa budem rozhodovať na základe priorít SR. Moje zahraničné cesty, to nie je ad hoc rozhodnutie. To sa plánuje v rámci ciest ústavných činiteľov... Ja tieto veci nesledujem a ani nevyhodnocujem. Mojou úlohou je dôstojne reprezentovať štát," povedal Migaš.
Migašove zahraničné cesty sa stali témou koncom minulého roka. Poslanci svojmu šéfovi vyčítali, že do Japonska a Kórejskej republiky odcestoval, keď sa prerokúval zákon roka. Mnohí kritizovali aj jeho "exotické" cesty na opačnú stranu zemegule. Už vlani sa médiá zaujímali, koľko prostriedkov na cesty minul práve Migaš. Odpoveď z tlačového odboru znela, že takáto informácia sa získava prácne.
Tento rok bude cieľom prvej zahraničnej návštevy predsedu parlamentu Bulharsko a vzápätí odletí do centrály NATO v Bruseli. Predsedovia parlamentných výborov majú v tomto roku na zahraničných cestách šetriť. Prioritu budú mať cesty, ktoré súvisia s integráciou Slovenska do NATO a Európskej únie. Poslanci tvrdia, že 16 miliónov korún na zahraničné cesty je málo. Sú presvedčení, že šetriť by mala aj vláda.
Autor: sp

Beata
Balogová
