"Na našej stránke je už takmer 137.000 mien. Sú tu významné osobnosti, vojaci, rodinní príslušníci," povedal ČTK zakladateľ stránky Pavol Knúrovský. Na stránku môže každý bezplatne pridať údaje o pochovaných ľuďoch. Za poplatok môže k menu pridať aj fotografiu či ďalšie detaily.
Internetová stránka má najviac návštevníkov práve v dňoch okolo Sviatku všetkých svätých či Pamiatky zosnulých. Podľa Knúrovského ju navštívia najmä ľudia, ktorí nemôžu pricestovať k hrobom svojich blízkych.
Knúrovského stránka nadchla v tomto roku pani Hanu Milkovú z Čiech. Tá s jeho pomocou podobnú stránku zriadila v Česku. Na stránke je zatiaľ vložených približne 25.000 virtuálnych hrobov. Prvé meno vložil práve Knúrovský, do českého internetového cintorína sa tak dostal Tomáš Garrigue Masaryk.
Virtuálny cintorín podľa invalidného dôchodcu Knúrovského pomáha ľuďom nájsť hroby príbuzných, o ktorých ich žijúca rodina nevie. Každý zápis na stránke totiž presne označuje, kde sa hrob nachádza. Prostredníctvom stránky už hroby svojich predkov našli viacerí potomkovia, ktorí dnes žijú v rôznych krajinách Európy, Spojených štátoch či Austrálii.
Hoci nové meno môže na stránku vložiť každý, všetky žiadosti o vloženie sa 68-ročný Knúrovský snaží dôkladne overiť. Stávalo sa totiž, že najmä deti mu posielali údaje a fotografie svojich neobľúbených pedagógov.
igr fil