Trnava 10. novembra (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) iniciuje druhý kontrolný audit v spoločnosti Enel. Ten by mal byť vykonaný do polovice decembra, uviedol počas dnešného rokovania rozšíreného Predsedníctva SNS v Trnave predseda strany Ján Slota.
O tom, kto audit vykoná, musí rozhodnúť Fond národného majetku, konštatoval Slota. Podľa jeho vyjadrenia sa na vládu SR obrátil Klub 500 s požiadavkou spätne odkúpiť akcie Enelu do vlastníctva štátu. "Čudujem sa ich iniciatíve. Kde boli, keď sa elektrárne odpredávali za štvrtinovú cenu?" pýta sa predseda SNS.
SNS nesúhlasí s výsledkami auditu audítorskej firmy Deloitte & Touche. Podľa neho 66 percent akcií Slovenských elektrární, ktoré štát vlani predal talianskemu Enelu, malo nižšiu hodnotu ako zaplatených 31,4 miliardy Sk. Preto by mal štát zaplatiť talianskej firme zhruba dva a pol miliardy Sk. "Som presvedčený, že v skutočnosti Enel dlhuje Slovensku podľa môjho odhadu 12 až 14 miliárd Sk. Predať majetok v hodnote 120 miliárd korún za 30 miliárd, to už je sila, za ktorú by mal niekto doživotne sedieť," uviedol Slota.
Obrazová redakcia TASR vydá k správe fotoreportáž.
svl ak