ovi Olegovi T., ktorého napokon krajský súd neodsúdil pre nedostatok dôkazov, pričom je 1,5 roka vo väzení.
L. Pittner v dnešnej relácii TV Markíza Na telo potvrdil, že Oleg T. po celý čas odmietal vypovedať. Avšak súhlasil s tým, aby bol vypočutý na detektore lži za prítomnosti pracovníka ukrajinského veľvyslanectva a obhajcu, a výsledok podľa slov Pittnera bol otrasný. "Jednoducho klame," povedal minister. Prípad postúpili na Najvyšší súd SR preto, lebo krajský súd porušil zásadu prerokovania dôkazov pred senátom.
Minister konštatoval, že Interpol oficiálne do dnešného dňa nevedel slovenskú justíciu informovať o tom, kde sa Ivan Lexa nachádza. Odmietol fabuláciu, že súčasná vládna koalícia dala I. Lexovi isté bezpečnostné garancie ako istú poistku pred parlamentnými voľbami, aby sa nevrátil k moci Vladimír Mečiar. Podľa Pittnera významnejšie pre MV SR by bolo, keby bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby bol v slovenskej väznici. Odchod I. Lexu do zahraničia vysvetlil tým, že zákon v istom čase nedovoľuje osoby sledovať. Ubezpečil, že z dvanástich káuz sú štyri na súde a osem na prokuratúre. Vysvetlil, že najskôr polícia zhromažďuje dôkazy, následne prípad ide k prokurátorovi, ktorý vypracuje obžalobu a až potom ide na súd.
K jeho medializovanému vyjadreniu o zákaze HZDS L. Pittner zopakoval: "Ak súd preukáže, že tieto skutky sa stali, a ak súd preukáže, že tieto skutky sa stali za súčinnosti s HZDS, vtedy budem iniciovať zákaz HZDS."
Odmietol, že by fabuloval sprisahanecké teórie. Ako uviedol, kriminálna polícia získala informácie o tom, že ústavným činiteľom hrozí nebezpečenstvo vraždy a únosu. Poprel, že by išlo o vedúceho úradu Ministerstva spravodlivosti SR Daniela Lipšica a predsedu Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Vladimíra Palka (KDH). Podľa neho zoznam ľudí, ktorí by mali byť vystavení tlaku, sa mení.