SME

V Gymnáziu F.G. Lorcu v Bratislave bude Deň otvorených dverí

Bratislava 11. decembra (TASR) - Prehliadku priestorov školy, novej multimediálnej učebne, učebne INFOVEK-u, možnosť konverzácie v španielskom jazyku ...

Bratislava 11. decembra (TASR) - Prehliadku priestorov školy, novej multimediálnej učebne, učebne INFOVEK-u, možnosť konverzácie v španielskom jazyku s lektormi, premietanie krátkych filmov o Španielsku a iné zaujímavosti pripravilo Gymnázium Federica Garcíu Lorcu v Bratislave na Hronskej ulici na Deň otvorených dverí pre žiakov a rodičov. Uskutoční sa vo štvrtok 13. decembra 2007 od 13.00 do 15.00 h.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiaci budú mať možnosť urobiť "prijímačky nanečisto" zo slovenského jazyka a matematiky, riaditeľka gymnázia poskytne informácie o škole a štúdiu i o výmenných pobytoch žiakov školy v Španielsku. Účastníci Dňa otvorených dverí môžu vidieť živé sochy z ulice La Rambla v Barcelone, zúčastniť sa jednoduchých pokusov z fyziky a chémie, vidieť nácvik španielskych piesní, hier a scénky v španielskom jazyku, knižnicu a odbornú učebňu anglického jazyka, knižnicu a študovňu španielskej literatúry, výstavu školských pomôcok na výučbu biológie a geografie a zoznámiť sa s ďalšími priestormi a aktivitami školy.

SkryťVypnúť reklamu

Gymnázium Federica Garcíu Lorcu vzniklo v roku 1991. Na základe medzivládnej dohody medzi SR a Španielskym kráľovstvom zriadili v gymnáziu v roku 1993 slovensko-španielsku bilingválnu osemročnú sekciu ako jedinú na Slovensku. V gymnáziu sa žiaci učia aj v štvorročnom štúdiu a od školského roka 2007/2008 v päťročnom bilingválnom štúdiu.

Žiaci bilingválneho štúdia vykonávajú súčasne s maturitnou skúškou aj odbornú alebo základnú štátnu jazykovú skúšku zo španielskeho jazyka a získajú certifikát o ukončení štúdia z Ministerstva školstva Španielska.

V súčasnosti sa na gymnáziu vzdeláva 581 žiakov v 20 triedach osemročného, päťročného a štvorročného štúdia. V škole vyučuje 44 pedagogických zamestnancov, medzi nimi je päť španielskych lektorov.

SkryťVypnúť reklamu

V školskom roku 2008/2009 otvoria v Gymnáziu F.G. Lorcu jednu triedu osemročného štúdia so zameraním na cudzie jazyky, jednu triedu klasického štvorročného štúdia a jednu triedu 5-ročného bilingválneho slovensko-španielskeho štúdia.

Bližšie informácie záujemcom poskytnú na bratislavskom telefónnom čísle - 4552 0572 a na www.gymhron.edu.sk

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 450
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 294
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 559
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 557
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 844
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 571
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 350
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 200
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Viktória Chladoňová (vpravo) v drese tímu Visma-Lease a Bike.

Viktória Chladoňová atakuje elitnú desiatku.


Momentka z prípravného zápasu Španielsko - Ukrajina hráčov do 21 rokov.

Mladí Španieli nevyhrali už tretí zápas v sérii.


Alexander Sorloth oslavuje gól v zápase Nórsko - Taliansko.

Česko v kvalifikácii neprehralo ani jeden zápas.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu