"Častými záujemcami o hlinené masky boli v minulosti aj americkí Slováci. Niektoré výrobky si našli svojich obdivovateľov aj v Japonsku," povedal Virág ČTK.
Naopak, časť ľudí sa plastík ľupčianskeho keramika bojí a považuje ich za démonov. Rešpekt pred strnulými tvárami nezvyčajných tvarov majú vraj najmä ľudia z arabských krajín. Keď si však niekto doma zavesí napríklad masku zúfalstva, podľa Virága to neznamená, že bude zúfalý. Mala by mu naopak pripomínať, aby sa zúfalstva vyvaroval.
Výroba hlinených masiek je pre Virága oddychom od rutinnej výroby úžitkovej keramiky. Pracuje bez predbežných nákresov a iba málokedy má presnú predstavu o konečných tvaroch vznikajúcej plastiky. Každá z hlinených tvárí si údajne vyžiada aj dva dni času.
"Pri tejto práci doslova relaxujem, po dokončení niektorých som ale psychicky vyčerpaný," tvrdí keramik. Energiu mu vraj odoberá najmä zhmotnenie negatívnych emócií ako napríklad zúfalstvo a pohŕdavosť. Kladné ľudské vlastnosti napriek tomu stvárňuje z hliny iba málokedy. "Chcel som napríklad spraviť usmiatosť, ale jednoducho mi to nešlo. Možno časom to príde," usmial sa 52-ročný umelec.