Už prvé dni platnosti novely zákona ukázali, že názory na to, či je poskytovanie parkovacieho miesta služba, s ktorou súvisia iné podmienky prevádzkovania parkovísk aj vydávania dokladov, sa vo viacerých mestách rôznia.
V súvislosti s oprávnenosťou vyberania poplatku za parkovanie vozidiel v centre sa Mestský úrad (MsÚ) v Trnave odvoláva na zákon o majetku obcí, ktorý určuje, že mestá sú povinné hospodáriť so svojím majetkom v prospech občanov a ochrany i tvorby životného prostredia a preto by mali mať tiež nástroj na reguláciu obsadzovania parkovacích miest v historickom centre. Novela zákona o miestnych daniach tento problém, ktorý sa týka každého väčšieho mesta na Slovensku však nerieši.
Podľa informácií, ktoré dnes poskytol agentúre SITA referát komunikácie MsÚ, zákon síce dáva možnosť vyberať poplatok už za vjazd do historických častí miest, ale tento spôsob riešenia regulácie dopravy a dĺžky parkovania by nemusel byť výhodný pre samotných obyvateľov Trnavy.
V súčasnosti dokladom o uzatvorení nájomnej zmluvy a úhrade nájomného za parkovacie miesto je parkovací lístok umiestnený za predným sklom vozidla. Platba ostáva v rovnakej výške ako bol parkovací poplatok do januára. Podľa informácií z radnice bude zachovaný aj doterajší spôsob dopravného značenia a parkovacie automaty. Do konca januára bude mestská polícia priestupok voči povinnosti uhradiť platbu za nájom parkovacieho miesta riešiť iba dohovorom.
V rámci pripravovanej novely zákona o pozemných komunikáciách bude riešená v Trnave aj možnosť spoplatnenia parkovania na miestnych komunikáciách. Možnosť parkovať bezplatne mali a naďalej budú mať návštevníci a obyvatelia mesta v bezprostrednej blízkosti historického centra na uliciach Kollárova, Hospodárska, Hlboká a Rybníková.