DOLNÝ KUBÍN 1. februára (SITA) – Nový Aquarelax, ktorý ma vyrásť v Dolnom Kubíne na mieste dnešnej plavárne, začnú stavať v apríli. Pre agentúru SITA to dnes po rokovaní mestského zastupiteľstva potvrdil vedúci kancelárie primátora Daniel Mlynárik. Investíciu, ktorá dosahuje 180 miliónov korún, bude mestská spoločnosť Aqua Kubín spol. s r.o. financovať z dvoch bankových úverov. Z Dexia banky si požičia 120 mil. Sk a zo Slovenskej záručnej a rozvojovej banky 60 mil. Sk. Splatnosť úverov je 15 rokov.
Výstavba Aquarelaxu bude mať niekoľko fáz. V prvej sa podľa Mlynárika začne s rekonštrukciou existujúcej plavárne, v ďalších sa pridá samotná výstavba akvaparku. „Celé dielo by malo byť ukončené do jedného roka,“ podotkol Mlynárik. Komplex má stáť na ploche 5 000 metrov štvorcových. Investícia sa skladá z troch funkčných celkov - mestská plaváreň, akvaparková hala s atrakciami a saunový svet.
Podľa zástupcu primátora Romana Matejova sa výstavbou pre domácich návštevníkov i turistov vytvoria nové a moderné podmienky pre oddych a relax a tiež sa rozšíria služby pre turistov. Súčasťou komplexu budú nové parkoviská. Prácu si nájde v komplexe okolo 40 ľudí. Akvapark bude mať vyhrievanú vodu v nerezových bazénoch s celoročnou prevádzkou. Ďalšími doplnkami budú stravovacie služby, masážne centrum a fitnes centrum.